Skocz do zawartości

[200] Zieleniak Aktualizacja str.12, 30.10.2012


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kamiloos84 no bardzo fajna roślinka. A jak u Ciebie ona szybko rośnie, bo czytałem, że ma stosunkowo wolne tempo wzrostu, więc trzeba by długo czekać aż się zrobi trawnik ? :)

 

Poza tym jak ktoś jest z okolic Dąbrowy Górniczej to będą rośliny z przycinki, za które chętnie się wymienię.

O sprzedaż proszę nie pytać, bo na to i na przyjęcie za darmo mam już chętnych wśród znajomych, albo były już obiecane komuś z forum.

W grę wchodzi tylko zamiana.

Może być na jeden gatunek, kilka szczepek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zarzucam aktualkę :D

 

Zostało mi sporo pelii ze 112L i zrobiłem sobie kolejną kulkę na kamieniach po lewej stronie. Niestety część hygrophili musiała wylecieć, ale to co wyciąłem jest posadzone za kamieniami. Na razie to słabo wygląda, ale myślę, że jak podrośnie to będzie lepiej, bo pelia będzie "otoczona" takim szpalerkiem z hygrophilii i heteranthery

 

 

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamiloos84 no bardzo fajna roślinka. A jak u Ciebie ona szybko rośnie, bo czytałem, że ma stosunkowo wolne tempo wzrostu, więc trzeba by długo czekać aż się zrobi trawnik ? :)

 

Poza tym jak ktoś jest z okolic Dąbrowy Górniczej to będą rośliny z przycinki, za które chętnie się wymienię.

O sprzedaż proszę nie pytać, bo na to i na przyjęcie za darmo mam już chętnych wśród znajomych, albo były już obiecane komuś z forum.

W grę wchodzi tylko zamiana.

Może być na jeden gatunek, kilka szczepek

lilaeopsis to jest z tego samego gatunku co maryslia więc ma podobne zapotrzebowania i na efekty trzeba czekać podobnie z tym, że rośnie wyżej i potrzebuje więcej czasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualizacja

 

Kamil spróbuj może z lilaeopsis brazylijskim

no i spróbowałem :mrgreen: roślinka fajna,ale fakt powoli rośnie.

Załączyłem dodatkowe 30W, którego do tej pory nie używałem i zobaczę co się stanie.

A akwarium zrobiło się trochę jaśniej od tego światła, ale ciekawy jestem czy jakieś glony mi wyjdą

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

A tutaj parę fotek z bliska i kilka fotek "życia" ;)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

a dzięki bardzo za takie opinie :mrgreen: miło czytać :mrgreen:

 

Szkoda, że nie widziałem Twojej oferty roślin wcześniej i szkoda że nie wysyłasz

w tej chwili jakby ktoś chciał mam do zaoferowania pelię, ale tak jak napisałem w ogłoszeniu,- ze względu na pogodę wysyłka na odpowiedzialność kupującego

 

viewtopic.php?f=49&t=30060

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. wiesz... dla roślin sprawdzają się całkiem dobrze, ale jeżeli sugerujesz się odcieniem barw, to na żywo barwy wyglądają nieco inaczej. Aparat nie oddaje ich zbyt wiernie, tym bardziej, że są różne ustawienia źródła światła.

Te fotki z tego co pamiętam były ustawione na "świetlówki H"- nie mam pojęcia co to H znaczy, ale te ustawienia wydają się bliższe prawdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, no wydają się :lol:

nie no, tak jak piszesz żeby określić "słowami" to myślę, że jest ciut cieplejsza barwa w rzeczywistości, ale jakby zamienić świetlówki miejscami, czyli 10000K dać na przód, a 6500K na tył to efekt byłby jak na tym ostatnim zdjęciu.

Kiedyś tak zrobiłem i mi się dużo bardziej podobało,ale że z tyłu mam więcej roślin to im rzuciłem dla uciechy aquastara :)

 

Jak mi się spali ta 6500K to wymienię na 10000K, a i roślinom to na lepsze wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Aktualizuję, bo trochę mi się pozmieniało :)

 

Poradźcie co byście dali ciekawego z lewej strony z tyłu. Tak myślę czy nie puścić tam dużego heńka, żeby zarósł na całej powierzchni dna, a tylko go przycinać tak żeby tworzył I, II i III plan

 

A przy okazji pomóżcie w problemie... wokół mchu na środku rośnie zwartka, która zaczęła puszczać rozłogi i rosnąć pod mchem wypychając go do góry... macie jakieś pomysły jak to ogarnąć żeby wszystkiego nie rozwalić?

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

PS Ostatnio dostałem na pw prośbę, a właściwie groźbę :lol: żeby wrzucić coś w dużym rozmiarze, bo jak "daję małe zdjęcia to po to żeby nie było widać szczegółów i glonów", więc proszę bardzo :)

a tak na marginesie to nigdy nie pisałem, że nie mam glonów...co to za akwarium bez glona ?? co by krewetki jadły? :) ale na szczęście to tylko zielenice i okrzemki- nitki opanowałem

 

 

http://img145.imageshack.us/img145/4318/due2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To poza kosiarkami wpuściłbym np same tetry ;)

kurde, ale ten sentyment do tęczanek.... :D będę to musiał ostro przemyśleć, ale same tetry by chyba faktycznie fajnie wyglądały w dużej ilości

 

Jak dla mnie gurami mozaikowy

A jak gurami zachowuje się z krewetkami?? bo u mnie co prawda krewetki mają pierwszeństwo, ale gurami mi się zawsze bardzo podobały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...