Skocz do zawartości

[200] Zieleniak Aktualizacja str.12, 30.10.2012


kamil554
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

tymtyrymtym, nawoziłem rozrobionymi nawozami z zestawu z allegro w proszku, czyli KNO3,KH2PO4, magnez, k2so4 i jako mikro CSM+B. Plus oczywiście jak najwięcej CO2 i Easycarbo.

 

Przypominam o zdjęciach dla mnie.

Jak mówił Kaźmisz Pawlak- "u mie słowo droższe piniendzy" ;).

Pamiętam, pamiętam. Tylko musiałem umyć rurkę, bo strach taką usyfioną pokazać :D

 

Dołączona grafika

 

Na czas czyszczenia, żeby woda nie waliła jednym strumieniem i nie wymywała roślin zakładam taki prosty patencik i woda leci na bok

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam na 100%, ale chyba z PCV. Gięte standardowo z wypełnieniem piaskowym.

W castoramie są takie rurki na metry. Nie są drogie, ale dużo bardziej estetyczne są rurki akrylowe, może znajdziesz gdzieś takie.Przejrzyj sobie ten temat http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=30621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam użyć oryginalnej tylko trochę zmodyfikowanej gdyż jak ja zamontuję jest za nisko i słabo porusza taflą co mi przeszkadza gdyż mam lekki problem z zawiesiną białkową.Chyba wystarczy że przedłużę jedną rurkę.Przedłużkę zrobię z materiału podanego przez Ciebie albo z kawałka wężyka od odmulacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,roślinki soczyście zielone lubię takie klimaty.Możesz coś więcej napisać na temat podawania dwutlenku węgla poprzez ten mały filtr,chodzi mi głównie w jaki sposób połączyłeś wężyk z gazem i czy dodatkowo przerabiałeś owy filtr,jaka jest rozpuszczalność co2 w wodzie?,dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w akwarium? Może jakaś aktualka. Bardzo chętnie bym obejrzał.

hmm, Zmian dużych nie ma, jednak bynajmniej mnie to nie smuci, bo jak wiecie bardzo mi na tym zależało żeby rośliny rosły powoli i nie trzeba było ich często przycinać.

Uporządkowałem trochę pelii, żeby akwa miało trochę więcej głębi- na zdjęciu wydaje się bardziej płasko niż wcześniej, bo taki ze mnie fotograf :) , ale na żywo jest lepiej:)

 

A no i mieściłem korzeń z prawej strony. Jak tylko puścił garbniki do wody, mam wrażenie, że krewetki zaczęły się szybko mnożyć. Teraz jest ich na prawdę sporo :) może to i prawda z tymi korzeniami i kreweciami

 

Witam,roślinki soczyście zielone lubię takie klimaty.Możesz coś więcej napisać na temat podawania dwutlenku węgla poprzez ten mały filtr,chodzi mi głównie w jaki sposób połączyłeś wężyk z gazem i czy dodatkowo przerabiałeś owy filtr,jaka jest rozpuszczalność co2 w wodzie?,dziękuję.

 

Dzięki :)

W filterku jest zrobiona dziurka od spodu,przez którą włożyłem wężyk i już tym koszyku nałożyłem strzykawkę z drewnem lipowym. Filtra nie przerabiałem, oprócz wiercenia tej dziurki. Rozpuszczalność CO2 ogólnie jest lepsza, niż przy dyfuzorze, ponieważ bąbelki są rozbijane przez łopatki filtra (nie rozpuszczane) i wypluwane wzdłuż zbiornika, a nie jak przy dyfuzorze do góry. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, bo oprócz tego że CO2 jest "uwięzione" gdzieś tam pod liśćmi roślin i tam się rozpuszcza, to dodatkowo jest lepsza cyrkulacja i wody i gazu

 

Świetne, bardzo mi się podobają takie klimat

Dzięki za miłe słowa

 

wytapkane z SXP

Co to znaczy? bo nie rozumiem ;)

 

A tu parę fotek. Jak widać dużych zmian nie ma

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, pytanie czy zmiany na plus czy na minus :mrgreen:

Myślę też że powolutku będę próbował odchodzić od pelii, a bardziej iść w stronę mchów- taiwana albo christmasa, bo można z nimi bardziej porządzić i nie rozlatują się tak łatwo.

Szkoda, że nie ma mchów kolorowych. Dodało by to trochę urozmaicenia od zieleni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jak się w zbiorniczku układa? Jakie zmiany?

Czy  CO2 w tym filtrze bardzo hałasuje? Masz tam dodatkowo standardową gąbkę aby filtrowała i rozpuszczała dodatkowo w jakimś stopniu gaz? Jaka obsada roślinna i rybia? Ile świecisz? Czym nawozisz?  Nie wiem jak to nazwać, ale jaką drogę pokonuje u Ciebie gaz z butli(zawory,reduktory i inne ustrojstwa)? Pozdrawiam p.Agassiza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...