Jump to content

dkonrad23

Użytkownik
 • Content count

  249
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About dkonrad23

 • Rank
  Dyskutant

Kontakt

 • Strona WWW
  http://m.wypoczynek.turystyka.pl/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 1. dkonrad23

  akwarium 112l

  Takie mało wymagające to nurzaniec, rogatek, limnophila sessiliflora, anubias, sagittaria subulata i zwartki.
 2. dkonrad23

  Gałęzie w akwarium.

  Dzięki. Jeszcze jedno mnie nurtuje. Byłem dzisiaj w lesie. Leży pełno patyków i gałęzi, jednak nie wiem jak rozpoznać czy są ususzone czy nie. Byłem też stawem, który dookoła otoczony jest dębami, lipami i brzozami. Dużo gałęzi leży w wodzie, niektóra chyba mają po kilkanaście lat. Nadawałyby się takie po okorowaniu i wygotowaniu?
 3. dkonrad23

  Gałęzie w akwarium.

  Wysuszyć w jaki sposób? Wsadzić do piekarnika z termoobiegiem na jakieś 100 stopni?
 4. dkonrad23

  Gałęzie w akwarium.

  Witam. Mam zamiar przerobić moje 112l na biotop BW. Widziałem, że wiele ludzi ma gałęzie w akwarium. Moje pytanie brzmi: 1. Czy te gałęzie muszą być wcześniej ususzone, czy mogę zerwać świeże z dębu? 2. Jak trzeba preparować te świeże? 3. Czy trzeba je obdzierać z kory? Szukałem informacji na internecie, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
 5. dkonrad23

  Pomoc z Ph.

  Witam. Mam zamiar założyć akwarium 25l dla Razbor Borneańskich. Jako, że mam Ph w kranie równe 8, zrobiłem armatkę torfową. Dzisiaj zmierzyłem Ph wody z armatki wyszło 4,5. Miałem zalać baniak tylko wodą z armatki, ale myślałem, że uzyskam Ph ok. 6. Nie wiem czy ta woda się nadaje do tych ryb? Jeśli nie. Czy mogę wymieszać z kranówą? Edit. Doszły testy Gh i Kh. Gh - 3 Kh - 1
 6. dkonrad23

  porady mile widziane

  Po co przywiązywać roślinki do kamyczka? Zakop je w piasku i powinno być dobrze.
 7. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  No właśnie mam zamiar robić armatkę.
 8. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  Dzięki wszystkim za odpowiedź. Właśnie o takie coś mi chodziło. Dzięki! Rozumie, że jak tą butlekę u góry wypełnie torfem, to potem tam nalać do niej wody?
 9. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  Jezu ludzie wy naprawde nie rozumiecie, że nie każdy ma pieniądze na filtry Ro, armatki torfowe i sprowadzanie ryb po 70 zł? Nie jestem dorosły i nie mam swojej pracy. Może wasi rodzice dawali wam na każde gówienko, które chcieliście, ale nie każdego na to stać. Dlatego pytam co zrobić, żeby tym rybom było jak najlepiej bez tych wszystkich wydatków
 10. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  No tak są po 2.50zł, ale trzeba zamówić towar z min. 50 zł. i to jest problem. Nie wiecie czy sprzedawcy w zoologicznym sprowadzają ryby na życzenie? Hmm... A galaxy by nie były do tych 25l ?
 11. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  Dzięki wszystkim za odpowiedź. Myślę, nad tymi Razborami Borleańskimi ( czy jakoś tak) Czy te ryby jest łatwo dostać? Jaka średnio cena ich jest? Nawet jesli nie uda mi się zbić Ph do pożądanego, to i tak moim zdaniem nie zaszkodzi to rybom. Wiadomo, że ryba, która wcześniej żyła w swojej ojczystej wodzie będzie się żle czuć w takiej ze złymi parametrami. Ale większość jest już od urodzenia w niewoli i nie ma tam takich warunków, jak w rzece.
 12. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  Czy jak uda mi się osiągnąć herbaciany kolor, to on będzie przez cały czas czy muszę dokładać te szyszki i liście?
 13. dkonrad23

  Moje pierwsze BW.

  1. Jeśli chodzi o torf pod piach to może być taki z zoologicznego dla pająków itp? 2. Jeśli chodzi o armatkę torfową to jaki to koszt? Możecie mi przybliżyć nieco o co w tym chodzi? Ps. Jak utrzymać cały czas herbaciany kolor?
 14. Witam. Mam zamiar urządzić sobie akwarium, które będzie miało herbacianą wodę. Dodam że zbiornik ma 25l, standardowe wymiary. Jednak mam kilka pytań. 1. Moja woda w kranie ma ph bliskie 8. Da się je zbić tak do ok.6 samymi szyszkami, liśćmi dębu i korzeniem? 2. Jeśli się da to jak utrzymać tak niskie ph przez cały czas? Nie wchodzi tu w grę filtr RO. 3. Jakie zastosować podłoże? 4. Czy zamiast korzeni można dać suche gałązki wierzby? 5. Jakie ryby proponujecie? Myślałem nad bojownikiem jednak nie bardzo mi się podoba. Razbory bym wolał 6. Chciałbym jakąś roślinkę, która będzie miała duże liście. Posadzić ją gdzieś w rogu z tyłu. Oświetlenie to na_razie 11W, czyli wychodzi 0,44 W/l.
 15. dkonrad23

  Parametry wody

  Witam. Dzisiaj kupiłem sobie testy akwarystyczne Ph Kh Gh. Akwarium 112l Oświetlenie 2x18W Filtr wewnętrzny: Turbo 750 Grzałka 150 W (chyba) Obsada: Gurami złoty 1+2 Neon Innesa 15 Kirys Spiżowy 6 Zbrojnik niebieski 1+1 Pielęgnica Boliwijska ( pozostałość): 1+1 Mam dużo roślin, duży korzeń. Parametry: Ph = 8 Gh = 22 Kh = 13 Czy to dobre parametry?
×