Jump to content

ArMasteR

Użytkownik
 • Content count

  566
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

ArMasteR last won the day on April 18 2014

ArMasteR had the most liked content!

Community Reputation

2

About ArMasteR

 • Rank
  Swojak
 • Birthday 01/20/2012

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Lokalizacja
  Myślenice/Kraków.
 1. ArMasteR

  [45] Ogólniak

  Ja tam widzę molinezje a nie tylko platki
 2. ArMasteR

  Fugi & Leo - Gekony Orzęsione

  Są jakiej jaszczury co lubią się popaplać w wodzie? Stworzyłbym terrarium z sadzawką i roślinami , ciekawe według mnie.
 3. ArMasteR

  [60l] Roślinniak (profil)

  Zmierz jednak chociaż to PH- nawet tym testem zoolka. Chociaż polecam oczywiście JBL. Jeżeli CI się podobają ramirezy, to litraż będzie mimo wszystko odpowiedni. Zacznij od tego, ze kupisz jakiś korzeń i zrobisz naturalne granice rewirów oraz schronienie dla ryb. Następnie łupinki kokosa (max 2) daj gdzieś z tyłu, żeby była kryjówka, a nie dla pokazu. Pistia/Limnobium na powierzchnie też będzie dobrym rozwiązaniem. Najważniejsze jest to, żeby nie było tak pusto. Oczywiście, ja zachęcam do robienia zbiorników obrazujących naturalne ich środowisko, ale jak już się upierasz przy takim mieszańcu, to chociaż zrób to porządnie.
 4. ArMasteR

  Akara morani VS amano

  Czy ma to jakikolwiek sens? To jest 10cm ryba, jak tylko będzie głodna i zobaczy krewetkę to ją upoluje. Bądźmy rozsądni.
 5. No Rafał, wyszło jak zawsze ;] Elegancko, mam pokrywę z tego samego materiału, spisuje się super. Jednak te kostki nie pewnie wyglądają, ja bym to raczej zrobił w tym przypadku na tradycyjnym "skręcaniu "kabelków a całość na opasce termokurczliwej. Na wszelki wypadek
 6. ArMasteR

  Pielegniczki kakadu

  A jak stoisz z parametrami wody ?
 7. Korzonki ekstra, życzę Ci, żeby nie było problemu z preparacja. Jak stoisz z parametrami ?
 8. ArMasteR

  [4800] Tęczanki i Labirtyntowate

  Z takim nastawieniem nie osiągniesz celu stawienia 4800L. Kupienie obsady za granicą to najmniejszy problem, jaki Cię spotka przy tym projekcie. Jest dużo osób, które mogą zrobić nawet całą pracę przy kupnie obsady za Ciebie. Tylko byś wpłacił pieniądze, bo jak nie na tym forum to na pewnym innym jest gro osób, które mówią po angielsku i by Ci pomogły. Chyba nie zdajesz sobie sprawy w co się pakujesz z takim litrażem. Z Ciekawości- jaki masz baniak teraz ?[litraż] Żeby nie było wątpliwości- nie chce zniechęcić Cię do tego, lecz patrzę obiektywnie na sprawę.
 9. ArMasteR

  co to za rybki ?

  Że masz ja 5 lat, to nie zmienia faktu, że ją męczysz. Tak to juz jest, że ludzie naoglądają sie 25l akwarii w sklepie i 375L baniak wydaje się im basenem i kupują wszystko co popadnie, bo tyleee wody. Skoro kupiłas je jako pyszczaki, to musiałaś kupować w ciemno, bo osoba mająca pojecie o obserwowanych rybach by ich nie pomyliła z pyszczakami.
 10. ArMasteR

  150x50x75h Frontosa Blue Zair możliwe?

  W takim baniaku bardzo interesująco wyglądała by Ameryka Południowa ze skalarami
 11. ArMasteR

  150x50x75h Frontosa Blue Zair możliwe?

  Akurat wiem z naprawde pewnych źródeł, ze baniak 1000L na 2+3 by się przydał. Tych ryb się nie trzyma w parach. Ale pomyśl logicznie. Skoro ryba doorasta do tych 30cm, to czy 50cm szerokości starczy? Tym bardziej 150cm długości. 2m to musi być pewne.
 12. ArMasteR

  150x50x75h Frontosa Blue Zair możliwe?

  W basenie bym proponował, to jest jak karp, 35-40cm.
 13. ArMasteR

  Barwniaki 200l

  Żadną. Mieczyki mają inne wymagania niz barwniaki . Jeżeli już się pozbędziesz mieczyków, to myślę, że 1+1. Aby już nie nabijać postów, edytuję komantarz. Barwniaki nie mogą być w jednym baniaku z mieczykami, gdyż mieczyki wolą twardszą i bardziej zasadową wodę a barwniaki miękką i kwaśną z ilością garbników.
 14. ArMasteR

  45l, piasek

  Jest wiele różnych żyworódek. Ja akurat nie jestem od tego ekspertem, ale Pley, locdog czy Sverting myślę, że kilka ciekawych porpozycji rzucą.
 15. ArMasteR

  jakie akwarium?

  Dno float, tylna szybka float i reszte Opti. 16L i ciekawy baniaczek można zrobić
×