Skocz do zawartości

[240L] czegoś mi tu brakuje


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się mają księżniczki w tym biotopie, a co z ich agresywnością, nie terroryzują skalarów?

Księżniczka jest tylko jedna która jest bardzo spokojna wobec skalarów ( myślę że rozmiar skalarów budzi respekt :) ) gorzej z rybami które mam tymczasowo a mam tu dokładnie na myśli TROPHEUS DUBOISI samiec goni mi trochę Barwniaki .

Poza tym spokojnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc znowu mała aktualka.

Pozmieniało się trochę w obsadzie (zrobiła mi się lekka zupa rybna ) mianowicie:

4xSkalar

20xNeon

5xKirys

2xZbrojnik Niebieski

2xAkara z Maroni

1xPiskorz Mułowy (Amurski)

5xBarwniak 1+4

Te ryby u mnie zostają

Poza tym pływają u mnie (adoptowane i szukają właściciela )

 

2x TROPHEUS DUBOISI

2x Naskalniki Julidochromis Boulenger

3x Szczelinowce lelupa

1 Księżniczka

2x Muszlowiec

3xBocja wspaniała (do oddania )

 

Sprzęt bez zmian a zieleniny jak widać trochę przybyło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to określiłeś teraz jest znacznie lepiej akwa suuper podoba mi się pozdrawiam

Zazieleniło się po prostu , przy Severumach nie było to raczej możliwe aczkolwiek teraz TROPHEUS DUBOISI lekko podgryza mi rośliny ale na szczęście upatrzyły sobie paproć :) , teraz na dodatek mam lekki terror w baniaku ponieważ wczoraj Akary które mam zaledwie kilka dni zniosły mi ikrę no i pokazują swój ukryty charakterek :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja , ponieważ baniak jest po restarcie to troszkę się pozmieniało , mianowicie:

Sprzęt pozostał taki jaki był

 

Podłoże:

ziemia kwiatowa z torfem i gliną na to 3 cm żwiru

 

Zielenina :

Sporo Anubiasa , Kryptokoryna, żabienica , 3 nieznane mi jeszcze gatunki i mchy

 

ozdoby :

3x korzeń

2x lignit

2x kokos

 

Obsada (oj zrobiłem czystkę ) :

 

3xSkalar

3xKirys

3xBocja wspaniała (chętnie oddam )

2xBarwniak

2xAkara z Maroni

2x Zbrojnik

1xpiskoż Amurski

20x Neon

 

W planach :

+ 2 Skalar

+10 Neon

+5 Kirys spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ty masz tam bimbrownię ? Daje Ci rade w takim zbiorniku ? Są jakieś efekty ?

Nie, nie mam bimbrowni , miałem na początku ale zielska tak mi zaczęły rosnąć po zmianie podłoża że zrezygnowałem z CO2 bo nie było sensu jego stosowanie , wczoraj przeprowadziłem się do nowego domu , był restart (niestety przymusowy ) bo nie utachał bym baniaka z wodą , przy okazji zrobiłem porządki z zieleniną , sporo poleciało i zostało minimum , może dam bimbrownie żeby przyspieszyć wzrost.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie bardzo podoba, lecz odnoszę wrażenie że czegos szczegolnego wyrózniającego się brakuje mi na środku. Nie myślałeś o jeszcze jednym korzonku??? I na lewej stronie zdała by sie jakaś wysoka roślinka:)

Zgodzę się co do rośliny , muszę dać coś wysokiego na tyły , co do drewna to już nie będę szalał bo już tego trochę tam leży jak dam jeszcze jeden to będzie ciasnota , środek zostawiłem skalarom ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że rośliny rosły Ci jak szalone po zmianie podłoża.A jakie podłoże zastosowałeś ? A oświetlenie z tego co widziałem tez masz chyba standardowe? Nie miałeś żadnego problemu z roślinami ? Pytam bo możliwe że w sobotę będę miał zbiornik takich samych rozmiarów jak twój,więc mnie to trochę ciekawi. Szczególnie kwestia oświetlenia. :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę skrytykuję. Chaos - wszystko się miesza. Przynajmniej moje takie wrażenie. Spróbuj jakoś uporządkować.

Możesz dać zdjęci piskorza?

troszkę się pozmieniało bo wczoraj był przymusowy restart , trochę roślin poleciało , niedługo zrobię aktualke , jak zrobię nowe tło bo to które miałem niestety nie przetrzymało przeprowadzki , piskorza ciężko złapać aparatem ponieważ żeruje w nocy a w dzień zakopuje się w dnie , ale jak zrobię mu fotkę to dodam ją na 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że rośliny rosły Ci jak szalone po zmianie podłoża.A jakie podłoże zastosowałeś ? A oświetlenie z tego co widziałem tez masz chyba standardowe? Nie miałeś żadnego problemu z roślinami ? Pytam bo możliwe że w sobotę będę miał zbiornik takich samych rozmiarów jak twój,więc mnie to trochę ciekawi. Szczególnie kwestia oświetlenia. :zamieszany:

Na początku miałem tylko żwirek do tego jak już ci pisałem CO2 , później zrobiłem restart i dałem ziemię kwiatową z torfem i na to 3 cm żwiru , przez pierwsze 2 tyg CO2 a później odstawiłem bo rośliny rosły w oczach . co do oświetlenia to nic nie robiłem zostawiłem tak jak było w orginale , jedynie podkleiłem folie aluminiową pod spód pokrywy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...