Skocz do zawartości

[240L] czegoś mi tu brakuje


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem przedstawić mój baniaczek 240L po małej przeróbce

Więc

 

Obsada:

 

5x Skalar ( 2 dobrane pary które szaleją z ikrą )

5x Barwniak Szmaragdowy 1+4

5x Kirysek spiżowy

20x Neon Innesa

3x Bocja Wspaniała

3x Kosiarka

3x Zbrojnik Niebieski

1xPiskorz Mułowy (Amurski)

 

Zielenina tak jak widać na fotach

 

Sprzęt :

 

Filtr kubełkowy HW303A 1400L/h

Grzałka 250W

Napowietrzacz

Oświetlenie 2x35W

 

Nawożenie :

Kulki torfowe

CO2 - Bimbrownia.

 

Dekoracja:

3xkorzeń

2xkokos

trochę skałek

 

Liczę na krytykę i jakieś sugestię co do obsady

W planach mam dokupić parkę Mekki lub Zebry ewentualnie dokupić z 10 Neonków

P.s. Wiem że sięgnie mi się za tło ;) , robiłem już kilka przeróbek teraz robię zewnętrzne z kory drzew klejone na styropianie i polakierowane , ale w sumie zawsze wracam do tej fototapety , jakoś do niej przyzwyczaiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 4 tygodnie później...

mianowicie bocji widzieliście kiedyś większą niż 25cm w akwarium?

Mianowicie. Widziałeś kiedyś bocje wspaniałe, hodowane w odpowiednich dla nich akwariach przynajmniej +/- 15 lat?

 

Na forum nie widziałem jeszcze bocji w odpowiednich dla nich baniaku. Nie widziałem też żeby ktoś hodował je dłużej niż dekadę.

 

Przeciętna bocja w sklepie zoologicznym ma ok 5cm.

Największa bocja którą widziałem na żywo miała ok 15cm.

Największa którą widziałem na zdjęciach w akwarium ok 25cm.

Największe bocje w środowisku naturalnym osiągają ok 35cm.

Tyle w temacie Bocji Wspaniałych.

 

Odsyłam jeszcze tutaj:

viewtopic.php?f=5&t=30461

 

Co do akwarium, nie komentuje. Zbyt "stare" zdjęcia. ;)

Kiedy aktualka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwa Super jedyne do czego się mogę doczepić to to że ludzie nie do końca są świadomi długości ryb w akwariach mianowicie bocji widzieliście kiedyś większą niż 25cm w akwarium?

Ja największą jaką widziałem miała może 10 cm , większych okazów nie widziałem .

Korzystając z tego że już tu jestem to powiem że baniak przechodzi transformację Tzn. poleciała tapeta , zrobiłem tło ze styropianu i miału który stosuję do opału , (wyszło ładne strukturalne tło :) ) zazieleniło się trochę u mnie , poza tym znalazłem super korzeń ( dość sporawy )który się teraz moczy i niedługo wyląduje w baniaczku , w obsadzie przybyło kilku nowych mieszkańców :) , teraz muszę załatwić jeszcze jakiś mech aby obsadzić nim nowy korzeń i baniak będzie jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do akwarium, nie komentuje. Zbyt "stare" zdjęcia. ;)

Kiedy aktualka?

Jeszcze troszkę baniak musi się trochę zazielenić ;) no i patyk musi w nim wylądować , kurcze ostatnio się namordowałem ze 3 dni żeby go obczyścić i uformować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak pisałem mój baniak troszkę się pozmieniał

Sprzęt tak jak był

Obsada : doszły 4 księżniczki około 2 cm

Zielenina : przybyło troszkę

Tło zmieniłem w końcu tzn : styropian +silikon+ miał+ czarny sprey

Do baniaczka mam zamiar wpakować korzonek który będę chciał obsadzić mchem w załączniku (teaz apelik dla posiadaczy nadwyżek "jeśli macie nie wywalajcie wezmę wszystko ewentualnie kupię , pokryję koszty" )

Poza tym reszta obsady bez zmian , resztę fotek dorzucę jak będzie korzeń w baniaku .

Najlepsze na koniec zostawię :) .

 

P.S. Wielkie dzięki dla kolegów z zaprzyjaźnionego regionalnego forum którzy poratowali mnie 10L roślin za free " dzięki chłopaki "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium wydaje się fajne a czemu wydaje bo fotki z lampą to nie to samo co fotki bez niej ;)

Racja , ale w sumie tylko 2pierwsze foty z lampą , ale postaram się następne zdjęcia zrobić bez lampy i w nocy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki jeszcze w koszyczkach, oj nie ładnie ;) Zasyp je chociaż żwirkiem żeby nie było ich widać.

Zbiorniczek fajny, podoba mi się .

Dla objaśnień w koszyczkach mam tylko sadzonki żabienicy która co jakiś czas puszcza mi pnącze , akurat wyszło że wpakowały się na 1 plan ;) a Księżniczki dostałem od sąsiada bo ma ich mnóstwo a nie ma co z nimi zrobić , może się zaaklimatyzują , są młodziutkie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja , zanim wpakuję patyk do baniaka ;) , dla objaśnienie w kotniku są rośliny podobne do anubiasa ale liście mają jak kryptokoryna a rosną w ten sam sposób czyli na korzeniach itd. ( nie znam nazwy ) , w przyszłym tygodniu mam zamiar wpakować korzeń który widzieliście i potrzebuję mchów jeśli ktoś ma nadwyżkę chętnie wymienię się na rośliny o których pisałem ewentualnie na anubiasa , potrzebuję też coś na 3 plan :) Gdyby ktoś coś miał to proszę o kontakt na PW .

 

 

P.S.errykz W końcu foty bez lampy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Więc jakość zdjęć się poprawiła :) roślina o której pisałeś to albo odmiana anubiasa albo microsorium oskrzydlone. Nurzańca (trawę) bym dał w róg akwarium ;p Trawniczek jakiś na przodek dać, i jakieś kępy roślin na 3 plan ;p gdy Ci się rozrośnie hydrofila będzie tam pasować idealnie:) I anubiasa z lewej strony bym jakoś obrócił może albo trochę dał do tyłu. A oceniając ogół to stwierdzam że ładne zdrowe rybki i roślinki które się zielenią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki poczekaj z 2-3 tyg wpakuję nowe foty po restarcie i z nowymi elementami dekoracyjnymi ( korzonek już się wymoczył i zatapialny jest ) , no i roślinami ;)

myślę że przy tym podłożu z ziemi kwiatowej , substratu , torfu i gliny przyspieszy wzrost tych roślinek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpakowałem dziś do baniaka korzeń który jest na poprzedniej stronie , kurcze moczyłem go dość długo ale jeszcze pływa , zrobiłem mu dodatkowy balast i mam nadzieje że szybko naciągnie wodę .

Myślę że nie będzie mi zmieniał w żaden sposób parametrów wody , tak jest wymierzony że wszedł mi na styk do baniaka ( szer. i dł. )

jak woda się wyklaruje( bo teraz wygląda jak by tam wpuścił stado karpi ) wrzucę fotki bo naprawdę super się prezentuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała aktuaka

Sorry za jakość foty ale robiona w dzień , wieczorkiem zrobię więcej i wstawię.

 

P.S. Nie czepiać mi się obsady ponieważ kilka ryb jest u mnie adoptowanych i są u mnie przejściowo ( mam tu na myśli ryby z biotopu Tanganika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...