Skocz do zawartości

[240L] czegoś mi tu brakuje


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak moim zdanie zmienił bym tu żwir dał bym najdrobniejszy czarny lub biały i wywalił bym fototapetę

Jaką fototapetę ?? hehehe nie mam żadnego tła , tło jest w trakcie robienia , więc na pewno niedługo się pokaże .

Co do żwiru na razie zostanie taki jaki jest do czasu restartu , dlatego że pod nim jest ziemia z torfem , jak bym zaczął wyciągać żwir to dopiero bym meksyk w baniaku bym zrobił .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Z pielęgnicami salvini bądź ostrożny - to piękne ryby- typowe mordercy, miałem kiedyś z nimi do czynienia.Kupiłem małe sztuki, miałem nadziej, że jak wpuszczę młode to aż tak źle nie będzie, myliłem się i to bardzo.Dorosły wciągu 3miesięcy, jedzą wszystko i jak najwięcej.

Zaczęło się jak dobrały się w pary, zostawiłem jedna parkę.

Zniszczyły mi wszystko, wykończyły prawie wszystkie ryby, podczas tarła elegancko przekopały dno wyrywając wszystkie rośliny- kiryski panda to łykały w całości.

Po paru tarłach musiałem je oddać razem z narybkiem.

Piękna pielęgnica, agresywna ale warta hodowli z wielkimi pielęgnicami.

U mnie zrobiły dosłownie piekło.

Może Twoje nie są aż tak agresywne i oby nie były.Powodzenia.

 

Salvinie z młodymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas , powiem ci że moje o dziwo są bardzo spokojne nawet teraz gdy mają ikrę atakują tylko te ryby które podpłyną naprawdę za blisko kokosa , jak już wspominałem w innym poście moje skalary są agresywniejsze niż te pielęgnice .

Są naprawdę łagodne , nie wiem skąd się to wzięło , oczywiście z baniaka wywaliłem neonki bo mogły by robić za żywy pokarm , natomiast młode barwniaki około 1 do 3 cm też nie są zachęcające dla tych pielęgnic , kiryski buszują sobie wokół kokosa i nic im nie jest , co do kopania to powiem ci że wykopały za kokosem w rogu baniaka dziursko ale chyba tylko dlatego że będą przenosiły młode z kokosa ( tak myślę ) , wcześniej wykopały dziursko przed kokosem ale zasypały ją , 0 ingerencji z mojej strony .

Zobaczymy z czasem jak to wszystko się potoczy , jak na razie w baniaku jest bardzo spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój samiec był agresywny, pływał po akwa i polował na inne rybki, barwniaki, meeki strasznie pogryzł, samica była łagodniejsza.Pierwszy raz miałem do czynienia z tak agresywną pielęgnica.

Mimo to kiedyś do nich wrócę bo bardzo mi się podobają, może zebry będą dobrym dla nich towarzystwem. Może moje były jakieś nadpobudliwe, nie wiem ale skończyło się tragicznie.

Tak sobie myślę dlaczego Twoje są łagodniejsze.Kupiłeś je już jako dorosła parę i może były trzymane z dużymi pielęgnicami i ich agresja została stłamszona.Moje były młode rosły i się rozhulały aż nad to.

Życzę powodzenia z nimi.

Oczywiście temat będę śledził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje były chowane od małych ze skalarami i z mekkami może dlatego nie reagują na moje skalary i akary czy barwniaki , jak na razie są spokojne i to za bardzo , zobaczymy na dniach jak będą się zachowywały kiedy wypłynie narybek z kokosa , bo na chwilę bieżącą inne rybcie pływają wokół kokosa w odległości powiedzmy 5 cm i 0 reakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak postępy po tych kilku dniach? Dzieje się coś niepokojącego czy spokój jak dotychczas?:)

Powiem ci spidi że spokojnie , ale ikrę szlag trafił , normalnie po 2 dniach powinien być narybek u mnie pielęgnice pielęgnowały ją w kokosie 5 dni a na 6 dzień znikła , myślę że samica ją zjadła .

A co do zachowania salvini to bez zmian , nadal spokojne , 0 oznak agresji .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dwuch baniakach ikre severek i jakoś z tej pierwszej w ogólnum jest około 20 małych jak myślicie oddzielić już młode ?

Młode pływają już normalnie jakiś tydzień.

A akwa piękne sam chyba zrobie taki busz. :P

Trochę za wcześnie , poczekaj jeszcze trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z piachem to wygląda trochę lepiej. Mimo, że w akwarium są piękne paletki to przyznam szczerze- zbiornik wygląda jakoś tak pospolicie. Wprawdzie zabieg wymiany podłoża optycznie poprawił jego wygląd, jednak reszta aranżacji i te duże ryby przytłaczają. Mi paletki podchodzą w aranżacjach typu BW, w akwariach z drewnem, liśćmi ze śladowym zielskiem typu pistia. Najbardziej drażni mnie tu nurzaniec gigant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z piachem to wygląda trochę lepiej. ......... Najbardziej drażni mnie tu nurzaniec gigant.

Podloze musialem zmienic ze wzgledu iz w ziemi torfowej zbieralo sie duzo azotanow , a nuzaniec jes regularnie przycinany, kazdy ma swoje gusta .

 

Ps. Brak polskich znakow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Mala aktualizacja w obsadzie troszke sie pozmienialo , doszlo kilka kiryskow , 50 neonkow i ogolnie z 200 zbrojnikow roznej wielkosci  ( mnoza sie na potege ) no i mala roszada w paletkach + krewcie 

 

 20130509173522.jpg

 

 20130509173711.jpg

 

20130509174117.jpg

 

 

20130512095902.jpg

 

20130430214204.jpg

 

20130404211939.jpg

 

20130404200009.jpg

 

20130404195422.jpg

 

 

Troszke sie pozmienialo , ale szalu nie ma 

 

Ps. brak polskich znakow

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...