Skocz do zawartości

[240L] czegoś mi tu brakuje


Regus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Akwarium ładne, tylko te podłoże mi nie pasuje i korzeń bym obsadziła mchem, ale to tylko moja propozycja.

Powiem ci że podłoże nawet nieźle się prezentuje czarno białe , największy korzeń był obsadzony mchem , ale gdy miałem kosiarki ( dość spore ) zadbały o to aby go nie było , ale mam w planach znowu go obsadzić znowu , czekam za dostawą mchu i będzie cacy , poza tym muszę zorganizować jeszcze jakieś rośliny na tylną ściankę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ja będę miał Aqua Basis bo już kupiłem,a na to żwirek. Rozumiem że na początku podawałeś CO 2 z bimbrowni ? Ja zakupiłem taki wynalazek w butelce który starcza niby na 30 dni ( przy akwarium 120 L ) bo bimbrowni nie ma sensu uruchamiać . Po koniec grudnia planuje zakup zestawu z butlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie,ale nie myślałeś,żeby na ten żwir dać trochę piasku ;)?

Nie wiem jak ty to widzisz , Ziemia kwiatowa , żwir i piasek , musiał bym wsypać sporo piasku żeby zakryć żwir a to równa się z następnymi cm podłoża .

Może kiedyś wywalę żwir a dam piach , ale jak na razie mi takie podłoże nie przeszkadza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym tygodniu Miałem przeprowadzkę więc miałem przymusowy restart .

Baniak za wiele się nie zmienił wywaliłem trochę zielska i przez przypadek pozbyłem się tła ( nie wytrzymało przeprowadzki ) muszę zmontować jakieś nowe tło .

co do obsady to :

 

6 x Skalar

6 x Kirysek spiżowy

15 x Neon

2 x barwniak + ( 8 szt. młodzieży po 1,5 cm)

3 x Bocja wspaniała

2 x Akara z Maroni

2 x Zbrojnik

1 x Piskorz Amurski

 

W Planach +15 neon i 5 kirysek spiżowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz ładną "paprotę" :mrgreen: Widzę, że odrodziła się ;)

 

Też myślę, że nurzaniec dopełnił by całości. A jak masz ziemię pod żwirem, to żeby troszkę przymaskować podłoże z przodu posadził bym jakiś mniejszy gatunek zwartek np. cryptocoryne willisii ;)

 

Bez tła moim zdaniem znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz ładną "paprotę" :mrgreen: Widzę, że odrodziła się ;)

 

Też myślę, że nurzaniec dopełnił by całości. A jak masz ziemię pod żwirem, to żeby troszkę przymaskować podłoże z przodu posadził bym jakiś mniejszy gatunek zwartek np. cryptocoryne willisii ;)

 

Bez tła moim zdaniem znacznie lepiej.

Szczupak ta wielka kępa którą miałem od ciebie to już dawno padła to co pływa , to jest z odrostów i rośnie jak szalone, na przód planuje jakiś trawniczek mały

ale zobaczymy co jeszcze wyjdzie w praniu.

Nawiązując do tła to jakoś łyso mi się wydaje , muszę coś zmajstrować ( mam pomysł na korę przyklejoną do styropianu ) w ostateczności czarny brystol .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś rano wstaje z wozu światło cyk w baniaku a tu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

przeszło 30 takich cwaniaków biega mi po baniaku , i co takiemu zrobisz :lol: ?

Miałem w planach przemeblowanie w baniaku a tutaj zonk bo ciężko to połapać ze względu na to że mam w baniaku sporo roślinności i drewna , skalary już robią do nich przymiarki bo myślą że to żywy pokarm , mam nadzieje że chociaż kilka sztuk przetrwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano wstaje z wozu światło cyk w baniaku a tu :

To mówisz małe suprise było? :D

Gratulacje, gratulacje!

Oby nie skończyły w paszczach skalarów ;)

Powiem ci że troszkę się zdziwiłem , aczkolwiek zalatywało mi tu małym spiskiem w baniaku , ponieważ samiec od dłuższego czasu okupował kokos twardo go broniąc nawet samicy nie dopuszczał a od kilku dni samica tam zaczęła wpływać i razem z samcem siedziała w kokosie to już było podpadające , a tu dziś gromada rozpuszczonych maluchów biega po baniaku .

Miła niespodzianka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, że gdybyś zorganizował tło barwy takiej jak wyszła ta ściana za akwarium ewentualnie lekko w pomarańcz to byłoby kapitalnie i żadnego nurzańca na tył! moim zdaniem zepsuje ten piękny korzeń i kontrast w tłem, teraz to akwarium ma głębię, jak posadzisz zielsko spłaszczysz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci, że gdybyś zorganizował tło barwy takiej jak wyszła ta ściana za akwarium ewentualnie lekko w pomarańcz to byłoby kapitalnie i żadnego nurzańca na tył! moim zdaniem zepsuje ten piękny korzeń i kontrast w tłem, teraz to akwarium ma głębię, jak posadzisz zielsko spłaszczysz wszystko.

Też tak myślę i zielsko odpada z tylnej ścianki , chciałem żeby było bez tła ale jednak muszę coś zorganizować ponieważ baniak stoi obok okna i strasznie szybko rosną glony na tylnej ściance , muszę zakryć ją tłem bo nie wyrabiam ze skrobaniem baniaka , poza tym na zielska też już włażą glony muszę jakoś z nimi walczyć .

Mi osobiście podoba się tak jak jest teraz czyli bez tła , tylko zamaskować jakoś węże od kubła i gra gitara ale na tło zmusza mnie siła wyższa czyli słońce :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pomyśl nad tłem w kolorze ściany ewentualnie walnij sobie deske jakaś farbą którą malowałeś pokój :D

Żebym ci ja wiedział przyjacielu co to dokładnie za kolor hehehe , ale już dłubie w styropianie tło raczej 2 tła jedno skałki narazie bez koloru a na 2 przyklejam korę zobaczymy jaki efekt będzie i wybiorę najlepszy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualka , troszkę się zmieniło :

w obsadzie troszkę przerzedziłem

6 x skalar

2 x akara z maroni

2 x zbrojnik niebieski

7 x kirys spiżoyw

2 x barwniak +7 młodzieży

i od tygodnia parka Cichlasoma salvini która dziś złożyła ikrę.

Apropo tych pielęgnic na początku miałem obawy co do nich ponieważ poczytałem trochę na ich temat że agresywne , terytorialne itd...

Co się okazało ? są łagodne jak baranki nawet w czasie tarła powiem że moje skalary są bardziej agresywne niż salvini.

 

Baniak

Dołączona grafika

 

Nowy nabytek , samiec około 10cm samica około 6cm

Dołączona grafika

 

Samica z ikrą

Dołączona grafika

 

Reszta mafij

Dołączona grafika

 

Duży z widocznymi zębami a łagodny jak baranek

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na początku wyglądało jak zbiornik z karpiami w super markecie plus parę ozdób (wielkość i ilość ryb vs. wielkość zbiornika) . Teraz jest 1000% lepiej ale i tak bym zmniejszył obsadę. Ja tam wolę obserwować ryby jak mają gdzie się poruszać ale to twoje akwa i sobie mogę woleć :) Zmiany na PLUS. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na początku wyglądało jak zbiornik z karpiami w super markecie plus parę ozdób (wielkość i ilość ryb vs. wielkość zbiornika) . Teraz jest 1000% lepiej ale i tak bym zmniejszył obsadę. Ja tam wolę obserwować ryby jak mają gdzie się poruszać ale to twoje akwa i sobie mogę woleć :) Zmiany na PLUS. Pozdrawiam

Kwestia gustu , każdy ma swój typ baniaka , mi się podoba tak jak jest .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...