Jump to content

BigDeal

Użytkownik
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About BigDeal

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Zainteresowania
  różne takie tam
 1. Ja też mam takie 30l w którym nic nie robię, po za podmianą wody, jest tam tylko jedna razbora (chyba, kupiłem ją razem z akwarium na olx) i kilka różowych zatoczków i efekty tego są tragiczne. https://zapodaj.net/707da02b70daf.jpg.html Przekonałeś mnie do pokrywy Aquaela. Planuje ja kupić wraz z 35 l akwarium, aquael ma nawet w swojej ofercie zestawy 40 l (pearl high) z ta pokrywą więc powinno 6W dać radę.
 2. Bardzo ładne akwarium Ban Master, niestety mi brakuje zapału ,aby coś takiego utrzymać. Właśnie myślałem nad zakupem osobno akwarium i pokrywy bo aquael ma tylko zestawy 25l. Jaka jest optymalna wartość światła dla roślin 6500K,6600K? Na jakie jeszcze wartości powinienem zwracać uwagę szukając takiej żarówki, lumeny itp.?Znalazłem żarówki LED o takiej barwie i zastanawiam się czy może nie kupić jednak pokrywy z miejscem na taką żarówkę? Jest to tańsze rozwiązanie i można mieć mocniejsze oświetlenie.
 3. Miałem na myśli żarówkę LED o odpowiedniej barwie światła, czy 8W Led od Aquael wystarczy na 30 l?
 4. Witam. Od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco w temacie akwarystyki. Chce postawić mały zbiornik roślinny (dla mniej wymagających światła roślin). Czy kupić zestaw z pokrywą na zwykła żarówkę i umieścić w nim ledową, jeśli tak to jaką? Czy może wybrać zestaw aquaela - http://aquael.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/260-classic-box-lt-x#dane-techniczne ?
 5. BigDeal

  [63] LEDkowy zbiornik testowy

  Jaką moc ma ta lampa?
 6. Czy standardowe leddowe oświetlenie 6W w zestawie 30l wystarczy do roślin mniej wymagajacych?
 7. Mam pod blokiem garaż pomalowany farbą , która ma właściwości kredy i chce go pomalować jakąś normalna farbą . Zależy mi żeby była odporna na szorowanie myślałem nad farbą lateksową do kuchni i łazienek . Czy muszę wpierw zmyć starą farbę kredową ,czy można normalnie ją malować inną farbą?
 8. BigDeal

  [72L] Roslinne ogólne

  Jakie wymiary ma to akwarium , bo widać że jest nietypowe.
 9. Nie mam dosępu do tlenu , czy wystarczy im na 2-3 dni tlenu?
 10. Myślałem aby zapakować je w butelkę 0,5 litrową do połowy wypełniona wodą i owinąć czymś podtrzymujacym ciepło. Czy helenki przeżyja 2-3 dniową podróż w takich warunkach?
 11. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  U mnie gąbka nie pomaga .
 12. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  Przy czyszczeniu szyby minimalnie drgaja , dlatego boje się czy sie akwarium nie rozszczelni.
 13. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  Czy używając czyścika do akwariów przystosowanego do szyb 10mm w akwarium o grubosci szyby 6 mm mozna spowodować rozszczelnienie zbiornika? //Przenoszę. Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Nantai
 14. BigDeal

  żart dnia:)))))))))

  Nie rumun tylko cygan ! Rumuni to naturalni europejczycy , a cyganie to przybysze z indii.
 15. No tak ale wtedy psujesz całe foto po za tym można pobawic się w photoshopie.
×