Jump to content

BigDeal

Użytkownik
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by BigDeal

 1. Czy ktos miał zalane mieszkanie przez akwarium ? Jak do tego doszło ? Jak duże były straty ?Ile pięter bylo zalenych w dół ?
 2. Witam. Od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco w temacie akwarystyki. Chce postawić mały zbiornik roślinny (dla mniej wymagających światła roślin). Czy kupić zestaw z pokrywą na zwykła żarówkę i umieścić w nim ledową, jeśli tak to jaką? Czy może wybrać zestaw aquaela - http://aquael.pl/produkty/akwarystyka/kompletne-zestawy-akwariowe-szafki/260-classic-box-lt-x#dane-techniczne ?
 3. Ja też mam takie 30l w którym nic nie robię, po za podmianą wody, jest tam tylko jedna razbora (chyba, kupiłem ją razem z akwarium na olx) i kilka różowych zatoczków i efekty tego są tragiczne. https://zapodaj.net/707da02b70daf.jpg.html Przekonałeś mnie do pokrywy Aquaela. Planuje ja kupić wraz z 35 l akwarium, aquael ma nawet w swojej ofercie zestawy 40 l (pearl high) z ta pokrywą więc powinno 6W dać radę.
 4. Bardzo ładne akwarium Ban Master, niestety mi brakuje zapału ,aby coś takiego utrzymać. Właśnie myślałem nad zakupem osobno akwarium i pokrywy bo aquael ma tylko zestawy 25l. Jaka jest optymalna wartość światła dla roślin 6500K,6600K? Na jakie jeszcze wartości powinienem zwracać uwagę szukając takiej żarówki, lumeny itp.?Znalazłem żarówki LED o takiej barwie i zastanawiam się czy może nie kupić jednak pokrywy z miejscem na taką żarówkę? Jest to tańsze rozwiązanie i można mieć mocniejsze oświetlenie.
 5. Miałem na myśli żarówkę LED o odpowiedniej barwie światła, czy 8W Led od Aquael wystarczy na 30 l?
 6. Czy standardowe leddowe oświetlenie 6W w zestawie 30l wystarczy do roślin mniej wymagajacych?
 7. BigDeal

  [63] LEDkowy zbiornik testowy

  Jaką moc ma ta lampa?
 8. Mam pod blokiem garaż pomalowany farbą , która ma właściwości kredy i chce go pomalować jakąś normalna farbą . Zależy mi żeby była odporna na szorowanie myślałem nad farbą lateksową do kuchni i łazienek . Czy muszę wpierw zmyć starą farbę kredową ,czy można normalnie ją malować inną farbą?
 9. Myślałem aby zapakować je w butelkę 0,5 litrową do połowy wypełniona wodą i owinąć czymś podtrzymujacym ciepło. Czy helenki przeżyja 2-3 dniową podróż w takich warunkach?
 10. BigDeal

  [72L] Roslinne ogólne

  Jakie wymiary ma to akwarium , bo widać że jest nietypowe.
 11. Nie mam dosępu do tlenu , czy wystarczy im na 2-3 dni tlenu?
 12. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  Czy używając czyścika do akwariów przystosowanego do szyb 10mm w akwarium o grubosci szyby 6 mm mozna spowodować rozszczelnienie zbiornika? //Przenoszę. Zakładaj tematy w odpowiednich działach. Nantai
 13. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  U mnie gąbka nie pomaga .
 14. BigDeal

  Czyścik a roszczelnienie akwarium?

  Przy czyszczeniu szyby minimalnie drgaja , dlatego boje się czy sie akwarium nie rozszczelni.
 15. BigDeal

  żart dnia:)))))))))

  Nie rumun tylko cygan ! Rumuni to naturalni europejczycy , a cyganie to przybysze z indii.
 16. No tak ale wtedy psujesz całe foto po za tym można pobawic się w photoshopie.
 17. BigDeal

  Kara Śmierci

  Po pierwsze gwałty i gwałty na dzieciach nie są najcieższymi przestępstwami i maksymalny wyrok za nie to chyba 12 lat. Po drugie ci ludzie działaja pod wpływem impulsu nie mysląc o konsekwencjach , każdy przestepca mysli że go nie złapia. Po trzecie najbardziej działa presja nieuniknienia kary , a nie jej wysokośc. Po trzecie podobno w polsce 5% ludzi siedzi niewinie , dlatego nie można pozwolić na karę śmierci.
 18. Albo masz mega w porządku sąsiada albo stropy zabezpieczone przed zalaniem , u mnie w bloku z wielkiej plyty gdy pralka wylała parę litrów sąsiad z dołu byl po 20 minutach.
 19. BigDeal

  Kara Śmierci

  Jestem przeciw karze śmierci , nawet dla ludzi którzy popełnili okrutne zbrodnie.
 20. BigDeal

  Wasze inne hobby?

  Muzyka Giełda papierów wartościowych Motoryzacja
 21. To nic nie da wystarczy przyciąć zdjęcie i po problemie.
 22. Tylko weż pod uwagę że pralkę ma każdy w domu , a akwarium jest powiedzmy w 0,1% domów. Nie chce mi się wierzyć żeby woda nie przeleciała na nizsze piętro przy 30 litrach.
 23. A woda zalała sąsiadów czy to było w domu jednorodzinnym?
 24. Nikomu więcej akwarium nie zalało mieszkania/domu?
 25. BigDeal

  Szafka pod 300l

  Też na twoim miejscu dorobił bym tylna ściane , ryzykować zalanie mieszkania nie ma sensu.
×