Skocz do zawartości

System reputacji na forum


Adamon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wpadałem na pomysł stworzenie na forum systemu reputacji- Co to reputacja?

 

Reputacja na forum jest prostym systemem punktowym, który służy do przekazywania swoich opinii o poście/użytkowniku w dość szybki sposób. Zamiast powielać posty możesz po prostu dać komuś repa.W ciągu 24 godzin możesz ją dać komuś trzy razy.

 

Rozróżniamy trzy podstawowe rodzaje reputacji:

 

1. Dołączona grafika- pozytywna (Dając ją innemu użytkownikowi zgadzamy się z nim, popieramy lub dziękujemy, np. za poprawną odpowiedź na zadane przez nas pytanie. Rep ten dodaje punkty.)

2. Dołączona grafika-negatywna (Dając ją innemu użytkownikowi nie zgadzasz się z nim lub nie popierasz go w danej sprawie. Rep ten odejmuje punkty.)

3. Dołączona grafika- neutralna (Daje ją użytkownik, którego ilość punktów reputacji jest mniejsza niż 5 punktów. Rep ten nic nie daje - jego wartość wynosi 0 punktów.)

Musisz pamiętać, że dając negatywnego repa, jego siła jest dwa razy mniejsza niż obecna siła Twojej reputacji, czyli jeżeli siła reputacji wynosi 2 punkty to siła negatywnego repa wynosi 1 punkt itd.

 

Za każde uzbierane przez Ciebie 100 punktów pod Twoim avatarem pojawi się nowy kwadracik (powyżej 500 pkt. na jeden kwadracik będziesz musiał uzbierać 200 punktów).

W zależności od ilości uzbieranych przez Ciebie punktów, najeżdżając na kwadraciki pod avatarem użytkownika wyświetlają się komentarze do twojej reputacji.

 

Nie daj się zachwycić reputacją i postaraj się nie ''żebrać'' o repy (nie pisz zdań typu: Daj repa ) - jest to niemile widziane przez użytkowników i obdarowują Cię oni negatywami.

Zachowaj kulturę i korzystaj rozsądnie z systemu reputacji.

 

Informacje z innych for internetowych które mają włączony system reputacji.

 

Więc jak, daliście się przekonać? :D

Oczywiście regulamin może być zmieniony (odnośnie reputacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przekombinowane ;)

Moim zdaniem to nie gra online żeby sobie punkty zbierać... ale mógłby to być miły dodatek jeśli zrobione zostałoby to porządnie. Bez plusów, minusów, neutralnych, kombinowania z "siłą"... można zrobić tylko taki "+" za pomoc i wyświetlone ile razy dany użytkownik pomógł innym - takie coś widziałem parę razy ;)

 

W każdym razie moim zdaniem teraz priorytetem jest stabilność forum - bo z tym ostatnio różnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bo jak znam życie, to zaraz się zacznie nabijanie postów, które będą miały slużyć tylko i wyłącznie podniesieniu swojej "reputacji". Kolejna sprawa: jak ktoś kogoś nie lubi, to będzie mu dawał same negatywy. I co wtedy? Konto idzie na minus?

 

A teraz moje całkowicie prywatne zdanie na ten temat:

Ten kto ma wiedzę i potrafi się nią dzielić, pomagać innym. To ma już tutaj reputację oraz poważanie u innych użytkowników!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc zalogowany na forum poświęconemu landkitingowi tam był prosty sposób "uznania"

pomógł...

piwo dostał/postawił

 

jeżeli uważasz że ktoś zasłużył to stawiasz "piwko", jeżeli czyjaś wypowiedz ci pomogła to dajesz "pomógł". to jest o wiele prostszy i lepszy sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nikt nie krzyczy i nic nie ustalimy.

Pomysł może i się sprawdza, ale forach innego pokroju.

Tutaj to nie zda egzaminu.

Wystarczy, że polowa nowo zakładanych tematów jest bez sensu. To jeszcze do tego dojdzie jakieś nabijanie liczników. Ktoś Ci pomógł w temacie? Napisz to tam: "dziękuję za pomoc ....... , ona/on bardzo mi pomogli, dzięki niej/niemu rozwiązałem swój problem". I tyle.

 

Dzisiaj reputacja. A co jutro? Kogo nie lubię? Nakrycia głowy?

Zamiast zajmować się pierdołami, to pomóżcie początkującym zacząć z akwarystyką. Odpowiadajcie konkretnie na ich pytania. A nie z nudów wymyślacie "cuda" aby "usprawnić" forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że polowa nowo zakładanych tematów jest bez sensu.

A wiesz dlaczego? Bo z lewej strony jest licznik i dla tych zakładających liczą się tylko posty, ażeby mieć ich jak najwięcej... Jeden taki użytkownik (nazwy nie będę podawać) pisze, tylko po to aby coś napisać...

Albo np.: ktoś zadaje pytanie (,które na forum było przerabiane setki razy) i zamiast go pozostawić bez odpowiedzi, aby ten ktoś sobie poszukał zostaje zasypany odpowiedziami.. A dlaczego? Ludzie chcą sobie nabić posty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem tu nowy ,choć z akwarystyką bawię się niemal 30 lat ...

 

I jestem aktywnym użytkownikiem na kilku forach w Polsce (sam jedno założyłem) - o wężogłowach - i na forach niemiecko i angielskojęzycznych i wiecie co ,nigdzie nie ma żadnej punktacji, jest niepotrzebna

 

Jak napisali poprzednicy ,wystarczy ,że się komuś pomoże, tutaj wiele osób nie ma pojęcia jak zadbać o swoje ryby i nasza rola ma polegać na uświadamiani i pomocy

 

Mi na żadnych kwadracikach nie zależy ... a bawić się w to będą małolaty od nabijania postów ... i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...