Jump to content

Madzik

Użytkownik
 • Content count

  1,951
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Madzik

 • Rank
  Uzależniony
 • Birthday 07/01/1997

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.photoblog.pl/plamam/92333212/hej.html

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bytom
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, kynologia, hipologia.
 1. Madzik

  witam

  Nigdy nie widziałam mieczyka, która ma prawie 20cm. A choć widywałam już emerytów wśród mieczyków, w odpowiednich akwariach, takiego giganta nie widziałam. Przeważnie mają max. 14cm, ja podałam średnią wielkość. Tak czy siak, 60l jest stanowczo za małe.
 2. Madzik

  Obsada 60l. Proszę o pomoc!

  Bez przesady, rybka dorastająca do max. 4,5cm, w dodatku nie jakoś specjalnie ruchliwa. Za niedługo i 112 będzie na nią za małe.
 3. Madzik

  witam

  Danio nie dość że wolą chłodniejsza wodę to są zbyt ruchliwe do takiego akwarium. Do oddania. Mieczyki i molinezje rosną do 10-12cm. Akwarium dł. 60cm jest o wiele za małe. Oddaj. Jak uporządkujesz obsade możesz dokupić ok. 6 neonów. Z platek zrób harem 1+2 Gupiki, najlepiej zostaw sobie te 3 samce.
 4. Madzik

  Obsada 60l. Proszę o pomoc!

  To wszystko zależy od bojka. Są takie co nie zrobią krzywdy gupików. Zamiast neonów mogłoby być 8 razbor klinowych.
 5. Bojek przy okazji może zjeść również te większe "robale" czyli krewecie.
 6. Ależ ona ma piękne oczęta! "Zabawy" ze światłem. W tym samym miejscu, o różnej porze.
 7. Madzik

  72L

  Witam mam już niestety taką obsadę, wiem że wszystko żle zrobiłem ale to juz po fakcje, dodam tylko że za 6-7 miesięcy będę miał akwarium 240 l Zgadzam się co do bocji i kolcobrzuchów-stanowczo do oddania. Wybierz pomiędzy razborami i neonami. Gdy będziesz miał już 240l, możesz dokupić tak by albo tego, albo tego była ok. 20. Jakie te glonojady? Kiryski-jeden gatunek. Czuli 6-7 spiżowych/pstrych. Do tego będziesz mógł kupić coś większego jak np. 2+2 skalarów/1+3 gurami (dwuplamego lub mozaikowego)/2+5 prętnika karłowatego.
 8. Madzik

  140l

  Jakie wymiary? Gurami trzymamy w haremach. Neonów najlepiej dokupić jeszcze z 5. Kirysków odrobinę więcej do 6. W sumie masz już spora obsadę.
 9. Madzik

  Jaka obsada do 280L.

  Jakie wymiary ma to akwarium? W sumie cięzko mi cokolwiek powiedzieć, póki nie poznam jego wymiarów. Możesz podać jakie ryby ci się podobają i co chciałbyś mieć w akwarium.
 10. Madzik

  uzupelnienie obsady 112 litrów

  Neonków możesz dodać 5-6 Kosiarki nie dość że stadne to jeszcze akwarium o wiele za małe. Ramirezy trzymamy w parach, a platki a haremach. Albo jeden bojownik albo harem prętnika 1+2/3
 11. Madzik

  akwarium 240l

  No więc tak: Z molek zrób sob harem 1+3. Dobrze że oddasz trochę gupików, możesz zostawić sobie gdzieś do 10 i to najlepiej samych samców-nie będzie problemu z rozmnażaniem się i są atrakcyjniejsze od samiczek. Jakie to glonojady? Neonów do ok. 25-30. Krewetek (RC, CR itd..) możesz na początek sobie kupić ok. 5-6 i poczekać na rozmnożenie. Zamiast molinezji (żeby nie było bałaganu) mógłbyś mieć prętniki karłowate. W tej wielkości akwarium gdzieś z 2+5.
 12. Madzik

  72l Black Water

  Dobrze ale 13 Hengel i min. 6 otosków.
 13. Jaka ostrość. Zdjęcie z Kierzbuńskiej majówki.
 14. Madzik

  Nasze inne zwierzeta.

  Igła, Nitka i Mulina.
 15. Madzik

  Nasze inne zwierzeta.

  Słodkie ale gdzie mamusia?
×