Skocz do zawartości

[240l] ogólne - aktualizacja str. nr 8.


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administrator

No no no super teraz ja jakoś lubię drewno a to wina ahaeda zawsze mi pisał mało drewna.

Jak dla mnie to dalej mało drewna :P.

 

W obsadzie troszkę bym pogrzebał.

Masz skalary.OK. Zbrojniki. Pasuje. Kiryski. Świetnie. To teraz dopasowałbym do tego:

 

Amazonia:

-Białe wody

Rzeki białych wód są mętne o lekko brązowym zabarwieniu, widoczność jest ograniczona z powodu osadów. W głównym nurcie rzeki praktycznie nie występuje roślinność i żyją głównie ryby, które są zbyt duże, aby można było hodować je w domowym akwarium. W spokojnych zatoczkach występują rybki "akwariowe" i roślinność. Białe wody występują w niektórych miejscach Amazonki, Orinoco i Napo.

Parametry wody: ph 6.8-7.1, TWO 3-8dH, temp. 26-29 C

W akwarium powinny znaleźć się korzenie z dużą ilością roślin pływających i trzcinowych.

Flora: Echinodorus: amazonicus, bleheri, bolivianus, cordifolius, parviflorus, tenellus, subalatus, grandiflorus, schlueteri i inne. Ricca fluitans. Lemma minor. Vallisneria

Fauna: Akary, Ziemiojady, Skalary, Pielęgniczki, Ukośnikowate, Smukleniowate, Piranie, Pstrążenice, Tetry, Mandiowate, Kirysowate, Zbrojniki, Kiryski

 

Wystrój, hmm......tak jak napisałem wyżej.

 

Tło. Ja też należę do tych co są na nie :P. Dałbym coś w odcieniu podłoża, jakiś piaskowy, beżowy. W połączeniu z podłożem stworzy to efekt głębszego akwarium. Teraz kolor tła strasznie się wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Porcelana to rodowa, musi być w centralnym miejscu, chociaż bym się z chęcią pozbył, bo nie mam miejsca przy filtrze i mam tylko wielki bałagan w mojej szafce, a jak bym ją wywalił to by mi się zrobiło sporo miejsca :D

 

Co do aktualnego zdjęcia. Robione w piątek wieczorkiem.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

 

Tak, wiem, przed było lepiej bo nie było widać tła.

 

A tu niespodzianka po obcięciu nurzańca

 

Dołączona grafika

Wersja z niebieskim tłem osobiście mi się podoba. Nie walisz standardu w czerni jak wszyscy :P . Jak będę zakładała nowy zbiorniczek to też sobie walnę niebieściutkie tło :P . Zbiornik "Po" zdecydowanie lepiej się prezentuje. Nurzaniec z przodu??? A dlaczego nie? :zamieszany: U mnie Kryptokoryny też porosły z przodu i nie mam zamiaru ich ruszać. Rybki jak mają stresa to uciekają w krzaki i wszyscy są zadowoleni. Czytałam, że przy hodowli Sumów Rekinich wysokie rośliny z przodu są jak najbardziej wskazane ze względu na płochliwość tych ryb. Nie róbmy z akwa puzzli ;).

No ale jak patrze na ostatnie zdjęcie to płakać się chce :(. Co się stało? Całkowita zmiana aranżu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może mała aktualizacja. Ze względu iż było malowanie w pokoju i musiałem pomalować także ścianę za akwarium zostałem zmuszony do:

- zlania większości wody

- wyjęcia roślin

- wyjęcie - dekoracji

- wyjęcie - żwiry

- wyjęcie gorzałki z szafki

- wyjęcie mojej rodzinnej porcelany.

W akwarium zostało tylko tyle wody żeby skalary mogły pływać w pionie. Przy tej okazji stwierdziłem że chyba czas zmienić coś w tym akwarium. W pierwszym momencie poleciał żwirek i został wymieniony na Aqua Substrate II+. Dokupiłem też trochę łupka filitowego. Rośliny i korzenie użyłem te które miałem. No i powstało coś takiego.

 

Dołączona grafika

(zdjęcie robione chwilę po dosadzeniu roślin)

Po zmianie aranżu i przerwaniu chwastów okazało się że moja banda rozrabiaków nieźle podrosła

 

Dołączona grafika

 

Czekam teraz aż rośliny się ukorzenią i zarośnie mi strona lewa.

 

Dołączona grafika

 

Prawej, jak na razie nie mam zamiaru ruszać. Chyba że wymienię kamienie na łupki takie jak z lewej.

Z roślin dojdzie jeszcze na pewno blyxa no i pewnie coś na trawnik, tylko tu nie jestem jeszcze zdecydowany co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...