Skocz do zawartości

[240l] ogólne - aktualizacja str. nr 8.


Ktoś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium założone 29 stycznia 2010r

 

Akwarium:

240l prostokąt

 

Filtracja:

AquaEl UniMax 500

z lewej strony zasys i deszczownia, z prawej zasys i „łopatka”

 

Ogrzewanie:

grzała z termostatem 300W

 

Oświetlenie:

T5 2x39W

przesunięte w lewą stronę

docelowo oświetlenie od dołu korzenia – 4 ledy czerwone

oświetlenie kamieni – ledy niebieskie

 

Ogródek:

Alternanthera colorata

Lysimachia

Bacopa monieri

Ludwigia glandulosa

Myriophyllum hippuroides

Cryptocoryna rubella

Cryptocoryna becetti

Cryptocoryna walkerii

Echinodorus Grosse Bar

Echinodorus Green Ocelot

Echinodorus Jenisej

Echinodorus Wiridis

Echinodorus amazonicus

 

Zwierzątka:

zobaczę za 2 tygodnie :)

 

docelowo:

Glonojad 1 - 2

Otoski – 8

Mandi Mały – 6

Kiryski – 10 – zobaczę ile dna mi zostanie (nie wiem czy jeden rodzaj czy stadko mieszane)

Mieczyk czarny 1+2 lub 2+4

Mieczyk Hellera – mam 1+1 i dobrze żyją, ale chyba dokupię jeszcze jedną samiczkę

Molinezja ostrousta (chyba) – mam 1+1

Molinezja żaglopłetwa – mam 2

Pielegniczka Kakadu – 1+3

Pielęgniczka Remirezka – 1+1 lub 2+2

Duch Amazonki – 1

 

myślę jeszcze o:

Kosiarce

ślimakach helena – jak bym coś przegapił w płukanych roślinkach

 

Na start został dany Sera bio Nitrivec.

Na razie tylko jedno zdjęcie, ale będę starał się dodawał na bieżąco. Obecnie jeszcze nie ma co oglądać bo jak widać woda mętna, ale czekam i podziwiam pracę filtra.

 

Dołączona grafika

 

Wszystkie komentarze mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

na razie światełka nie dokładałem, ale jest miejsce. też się nad tym zastanawiałem, dlatego trochę kryjówek porobiłem, ale fakt że remirezka jest 2 razy mniejsza od kakadu (jak się nie mylę), ale wcześniej mi radzono że mogą razem je włożyć.

 

EDIT:

 

No to mała aktualizacja.

 

Dołączona grafika

 

Filtr pracuje bardzo ładnie.

 

Mamy tylko problem z lewą stroną. Zupełnie mi i żonie nie pasuję. Obecnie myślimy pozbyć się kożenia i zrobi jakąś kaskadę z kamieni. Zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie. (na zdjęciu ładnie widać przyciemnienie prawej strony)

 

Zrobiłem dzisiaj test wody:

 

NO3 - 0

NO2 - 0

pH - 7,8

GH - 8,0

KH - 17,0

 

mei: regulamin pkt. 6.2. !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolego z aukcji twoje akwarium bardzo mi się podoba,ale:

Zrób jak ci ktoś tam pisał i jeśli są to wapienie to je wyciągnij bo ci zatwardzą wodą .One są stosowane gdy trzymamy pyszczaki a nie rybki żyworodne.Tak ode mnie to dosadź z lewej strony jeszcze nurzańca.Gdy pozbędziesz się wapieni to na ich miejsce daj jakiś ładny,krzaczasty korzeń,który możesz obsadzić mchem.

Dołóż też jakąś czerwoną roślinkę,zastanów się nad trawnikiem i powiadam ci ,że twoje akwarium będzie prze super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak ci ktoś tam pisał i jeśli są to wapienie to je wyciągnij bo ci zatwardzą wodą .One są stosowane gdy trzymamy pyszczaki a nie rybki żyworodne..

Gdy pozbędziesz się wapieni to na ich miejsce daj jakiś ładny,krzaczasty korzeń,który możesz obsadzić mchem.

Macie rację, to skałki wapienne. Dzisiaj się ich "pozbędę". Po pracy postaram się czegoś poszukać. Chyba że przerzucę ten korzeń z prawej strony bo on mi tam naprawdę nie pasuję w taki wyglądzie jak teraz, albo go tam zostawić i obsadzić mchem? - nie wiem :(

 

Tak ode mnie to dosadź z lewej strony jeszcze nurzańca.

i tak będzie. chcę dać na całej lewej stronie akwarium. zastanawiam się tylko czy dać go bliżej "szyby".

 

 

Dołóż też jakąś czerwoną roślinkę,zastanów się nad trawnikiem i powiadam ci ,że twoje akwarium będzie prze super

czerwone roślinki są na skałce wapiennej i przed łupkami z lewej stronie (na pierwszym planie). Co do trawnika to jeszcze do końca nie wiem. Na razie mu odpuściłem i czekam na wpuszczenie rybek.

 

Największy mój problem to prawa strona.

Obecnie są takie pomysły:

- postawić jeszcze jakiś kamień z typu które są poniżej zakopane w żwirku i obsadzenie roślin (nie wiem jeszcze jakimi roślinami - mało światła)

- zostawić ten korzeń i obsadzić go mchem i Anubias'em (lekko z tyłu z prawej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kirysków to polecam jeden gatunek w ilości 10 sztuk. Kirysek panda, kirysek spiżowy, kirysek pstry, kirysek szmaragdowy. Na przykład jeden z nich. Lepsze rozwiązanie z jednym z gatunkiem, ponieważ tym rybkom po prostu w grupie raźniej ;)

już wiem że użyję tylko jednego gatunku. Pewnie będę szukał całych czarnych i ilość 8 szt.

Ja na twoim miejscu ten korzeń z prawej obsadził bym jeszcze dodatkowo mchem.Nic więcej bym tam nie robił bo jest bardzo dobrze,jeśli chodzi o prawą stronę.

Cała lewa jest tak jak ci pisałem wcześniej.

Korzeń mi się jakoś nie podobał. Dzisiaj kupiłem inny, troszkę mniejszy. Na stary mamy z żoną już pomysł, ale to niedługo pokaże jak już zrobię :). jak wyjdzie tak jak myślę to będzie fajnie wyglądało :)

 

Dalej nie podjąłem decyzji jeżeli chodzi o rybcie. Po dzisiejszej wizycie powstało coś takiego:

 

Glonojad - 1

Mandi mały - 6

Duch amazonki - 1

kosiarki - 5

mieczyki hellera - 1+1

mieczyk czarny - 1+2

mieczyk "Berlina" - nie mogę znaleźć zdjęcia w necie - 1+2

pielęgniczka ramirezka - 1+1

barwniak czerwonobrzuchy - 2+2

kirysek - 8

molinezja osrousta - 1+1

 

co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe grzebanko

 

Dołączona grafika

 

komentarze mile widziane :)

 

Obecna obsada:

mandi mały - 5

mieczyki - 3 x 1+2 + 4 małych

molinezja - 4

barwniak czerwonobrzuchy - 2x 1+1

kiryski - 7

otoski - 7

skalary - 9 małe - potem zostanie dwie, może trzy pary.

 

na zdjęciu widać jeszcze sumy rekinio, ale niedługo już ich nie będzie, a nie chce trzymać ich w 54l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat obsady się nie wypowiadam, bo pewnie usłyszałbyś to samo, co od innych. Jeśli chodzi o dekoracje, próbowałeś może z ciemniejszym brystolem? Nie mówię tu od razu o granacie, ale może jednak trochę ciemniejszy niż aktualnie? Pytam, bo z tym mi zajeżdża, trochę takim plastikiem. I oczyścił bym trochę pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczyścił bym trochę pierwszy plan.

Shem: co tu masz na myśli? chodzi Ci o te kamienie porozrzucane z przodu przed roślinkami? Jeżeli tak, to one niedługo znikną. Gdzieś wyczytałem, że roślinki lepiej sie ukorzeniają jak są dociśnięte. potem one znikną.

Z tym tłem. Hmmm. naprawdę nie wiem. ale będę musiał spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baniak ma w sobie potencjał. Skoro masz jasne podłoże i w miarę jasne tło, proponuję ograniczyć się do czarnych kamulców - nadadzą baniakowi trzeci wymiar.

będę musiał wybrać się do zakładu kamieniarskiego i tam poszukać bo w Suwaliszkach nic interesującego nie mają, ale na pewno spróbuje.

 

:o:o:o Jedno co,to dodaj jakiś czerwony akcent roślinny.Ogólnie to ci wyszło przepięknie,spróbuj z jakąś roślinką na trawnik,no i nic więcej nie rób. :shock:

z czerwienią to jedna roślinka jest, między skałkami wapniowymi, poczekam jeszcze tydzień, dwa i zobaczę jak będzie się rozwijała. co do trawniczka z przodu, to właśnie wczoraj znalazłem nazwy roślinki które mnie by interesowały (w ogóle nie znam się na "chwastach") więc za niedługi czas będą sadzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jednak wsadziłem łapy i się trochę pozmieniało. Zmieniła się cała lewa strona. Ale to za chwile. Najpierw co było. Po ospie rybiej i stracie prawie (zostały mi dwa mieczyki) całej obsady trochę podupadłem. Ostatnio jednak wpuściliśmy z żoną neonki innesa. Potem dopiero się dowiedziałem czym się różni neonkarium od trzymania neonków w akwarium (dziękuję 3p). Jak już widać ja mam to drugie. Teraz będę się starał sprawić żeby było im jak najlepiej w moim akwarium.

A teraz zdjęcia. Tak wyglądało przed grzebaniem.

 

Dołączona grafika

 

O zmianach w akwarium myślałem już wcześniej, ale nie miałem jakoś pomysłu. Dzisiaj dostałem mega czaczkę od mei i zacząłem poważniej myśleć o przeróbce. Zostało mi troszkę łupków z rozebranej konstrukcji środkowej. Wymyśliłem sobie że zrobię "tarasik" (różnice poziomów) i obsadzę to roślinkami. I jak wymyśliłem tak też zrobiłem. Wywaliłem wapienie i zrobiłem dwa poziomy.

Obecnie wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

A w całości akwarium wygląda tak:

 

Dołączona grafika

 

To jeszcze nie jest koniec grzebania bo z prawej strony wróci wiszący korzeń który obsadzę mchem. Znajomy robi mi oświetlenie nocne. Jest szansa że nie długo będzie gotowe, więc przy następnym grzebaniu będę je montował.

 

Co teraz myślicie o akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mała aktualizacja.

 

widok z lewego boku

Dołączona grafika

 

widok z prawego boku

Dołączona grafika

 

widok całego akwarium (jak by ktoś się nie domyślił :)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wiszący korzeń z prawego boku czeka na lepsze czasy i na obsadzenie mchem.

 

Co teraz o tym myślicie? (Fire wiem że nie lubisz kamieni więc nie musisz się wypowiadać :twisted: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym widział: na środku zamiast tych kamieni, to ten korzeń.

Mi tu fajnie by pasowała lotos tygrysi czerwony - na razie jeszcze będzie musiał poczekać. Jak się zrobi ciepło to pójdę na spacer na bagna i może znajdę jakiś ciekawy korzeń.

 

Akwa fajnie się prezentuje i jak ktoś lubi kamole.Nie wiem sama dlaczego ,ale nie pasują mi tu te żabienice na tylnej ścianie

A co by lepiej pasowało?

 

 

Żeby nie było, łupek pod korzeniem wiszącym służy za obciążnik. Niedługo zniknie.

Ma ktoś może jeszcze jakieś rady/uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...