Skocz do zawartości

Skalar siedzi w kącie


Jakub30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od jakiegoś czasu (kilka dni) mój jeden z czterech skalarów prawie cały czas siedzi w kącie akwarium schowany pod liścmi żabienicy, czasem tylko wypływa i wtedy kieruje się w stronę tafli wody ale powietrza nie zaciąga, po czym znowu wraca do swojej "kryjówki". Moja akwarium ma 205l netto. 100na 40na60cm. Parametry wody:

Cl2-0

PH-7

KH-15

GH-12

NO2-0

NO3-40.

Sytuacja ze skalarem zaczeła się od mometu podmianki wody ok30%. Ale tutaj jako niedoświadczony akwarysta popełniłem błąd i zamiast wyłączyć oswietlenie stopniowo, Wyłączyłem wszystkie żarówki naraz. A mam 2x30W + 2x39W T5. Po podmiance i włączeniu światła właśnie ten jeden skalar zaczął zachowywać się inaczej. Czytałem ze może to byc choroba gazowa w wyniku gwałtownego wyłączenia swiatła. Jednak od tamtego momentu minęło juz 10dni więc gdyby to była ta choroba to tak myślę ze skalar albo by już zdechł albo by wrócił do poprzedniego zachowania. Jeśli chodzi o jego wygląd to nie zauważyłem żeby coś się zmieniło, nie ma żadnych kropek czy widocznego śluzu. Jeśli chodzi o jedzenie to je mniej ale jak podaje pokarm to coś zawsze skubnie. Ale generalnie jest jakiś taki przygaszony. Jest to klasyczny skalar zebra, jednak bardzo mi się podoba i martwię się o niego. Może mieliście już podobną sytuację, mam prawo się niepokoić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paskowe JBLa. Wiem wiem, za dokładne to one nie są. A co do trzymania ryb w nieludzkich warunkach to zgadza się w 100%, starałem się żeby warunki były jak najbardziej rybie, a tu się dowiaduje że powinny być ludzkie, ehhh ta akwarystyka ciągle mnie zaskakuje;) A co do skalara to teraz póki jeszcze światła się nie włączyły pływa normalnie i je też normalnie. Będę go dalej obserwował, może będzie dobrze, może go dopadła chwilowa depresja w związku z trzymaniem w nieludzkich warunkach:D. Wczoraj zrobiłem podmiankę 30% wody. I tak robię co 10dni, na częstsze podmiany nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dhuz właśnie po to tu napisałem żeby się czegoś dowiedzieć, ale oczywiście zamiast mi pomóc to komentujesz moje poczucie humoru, no super dzięki za konstruktywną odpowiedź. Nie rozumiem ludzie co z wami nie tak.

Edytowane przez Miniu
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...