Skocz do zawartości

54l - pierwsze akwarium


Goku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Odnieś się jakoś do mojej sugestii wyżej, bo nie wiem, czy rozwijać myśl, czy jest be.
 

Powiem Ci, że w tej chwili mogą to być rybki, które żyją te 2-3 lata bo potrzebuje w tej chwili tych 2 -3 lat na to żeby zobaczyć jak mi będzie wychodzić i jeśli będzie mi w miarę dobrze to najprawdopodobniej po prostu zakupię 100+, ale jednak potrzebuje tego okresu "próbnego".

 

 

 

Akwarium przerybione wygląda źle, wymieszane gatunkami bez celu również. Grupa Miedzika Obrzeżonego będzie się lepiej prezentować niż ściśnięte 4 gatunki innych ryb
 

Wiem, że przerybione nie jest dobre, ale myślałem o 2 może jak się uda to o 3 gatunkach bo jednak chciałem żeby były jakieś rybki, które trochę zadbają o dno. Glonojada wszyscy mi zabraniają bo podobno dopiero od 100 litrów, ale nie wiedziałem, że z kilkoma kiryskami też będzie problem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Glonojad" to nic innego jak zbrojnik - 15-centymetrowe, silne, uparte bydle, które lubi podkopywać rośliny. Więcej żre i sra, niż usuwa glonów. Kiryski to grube, żarłoczne sumokształtne, które więcej syfią, niż 'sprzątają' dno. Od sprzątania i prac porządkowych w akwarium jest akwarysta. Nie daj sobie wmówić bajek, że zwierzęta będą się nim opiekować za Ciebie. To sztuczne środowisko i każde zwierzę to obciążenie biologiczne, a nie 'pomocnik'.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że od typowego porządku muszę być ja, ale myśląc o rybach dennych bardziej chodzi mi o to żeby nie leżało więcej pokarmu, a przy okazji zawsze lubiłem jak w domowym akwarium pływało coś przy samym dnie i pomyślałem, że w swoim też bym tego chcial u siebie.

Wiem, że zbrojnik raczej z glonami nie pomoże, ale mi się podobał zawsze chociaż jest to trochę dziwna ryba.

@Dhuz z tego co pamiętam to Endelery są z rodziny molinezji, a kilka tych rybek mi się zawsze podobało więc może być coś innego z molinezji?

Bo neonki to raczej nie bardzo nie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie czytałem, że denne to jakieś rybki z dziwną dietą więc sobie odpuszczę.

Ale z tego co przed chwilą sprawdziłem to do tych rybek jajożyworodnych należą też pewne molinezje :P

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że jest duża, ale tylko zwróciłem uwagę jako, że pisałeś, że molinezja to zły gatunek i nie ze względu na to jest za duża.

A ile takich rybek można wrzucić do takiego akwarium?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dhuz tak wiem, że fakt iż molinezje są jajożyworodne nie oznacza, że wszystkie ryby jajożyworodne to molinezje :)

Ale jak próbowałem znaleźć tak na szybko, które ryby są jajożyworodne i zbyt wiele ich nie znalazłem :( ale już chyba z tego co znalazłem wybiorę 2 gatunki żeby wrzucić :)

Na tą chwilę filtr mam bardzo słaby więc za dużo ich nie będzie, ale mam plan jakoś na urlop kupić już coś konkretnego (kwestia zakończenia większych wydatków związanych z remontem) więc też będę mógł kilka sztuk więcej wrzucić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiem, że miało być co innego, ale niestety nie udało się odsunąć kobiety od wyboru rybek :(

Naprawdę jest aż tak źle?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

A rośliny dopiero dzisiaj przybyły i zacząłem się trochę cieszyć, a tu mnie ścieliście z nóg

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyszło słabo z tymi rybami. Bardzo słabo.

Samo akwa wyszło fajnie (może poza tą kryptokoryną, ale ja jej nie lubię z zasady - takim akwarystycznym PRL-em zajeżdża).

Szkoda, że 8 stron poszło jak krew w piach, szkoda żeś się uparł na kilka gatunków. Jeszcze większa szkoda, żeś kobicie bez pojęcia dał dojść do głosu.

Dobrze prawdopodobnie nie będzie. Nie zdziw się jak neony ospą się obsypią. Mieczyków szkoda, miałem kiedyś jednego (takiego z odzysku, umęczonego w 25l), 112l to mało dla tych ryb. Serio, serio.

Przemyśl to sobie. W międzyczasie wody dolej, tak żeby się pod pokrywę tafla schowała. Zobaczysz różnicę.

Potem oddaj te ryby. Kup trochę krewetek. Potem wpuść 25 szt danio margaritatus. I nic więcej. Krewetki posłużą za karmę, więc będziesz mógł pozwolić sobie zapomnieć karmienia. ;)

Albo wpuść stado samców żyworódki Endlera. Samych samców. I uwierz, że jednogatunkowe akwarium to nie jest nic złego. I jest na co popatrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kobiecie trudno wytłumaczyć, że nie każde gatunki mogą żyć ze sobą bo przecież skoro koleżanka ma takie rybki to dlaczego u nas tak nie może być i tak się rozmawia.

Niestety mojej kobiety żaden z Was by nie przegadał.

Mam dwa gupiki endelera tylko młode więc bezbarwne jeszcze, ale myślę, że jak się ubarwią to zmieni zdanie, ale ona musi się sama przekonać.

Wiem, że w ten sposób wygląda jakbym olał rady wszystkich, ale naprawdę nie zrobiłem tego specjalnie.

Zobaczę z czasem jak to wyjdzie, ale skoro Panowie już oznajmili, że już mi podziękują to będę musiał uczyć się na błędach.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa to taka, że akwarium nie powinno stać na połączonych blatach, możesz się kiedyś zdziwić...

 

 

 

ale skoro Panowie już oznajmili, że już mi podziękują

Dziwisz się im? Bo ja nie, tyle wałkowania tematu i cała energia poszła psu w d... budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaty są wypoziomowane i jest bardzo dobrze.

Też się im nie dziwie, ale tak jak już pisałem wcześniej kobietę trudno jest przegadać szczególnie jeśli jest filozofem i ma znajomych którzy też mają podobne akwaria

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goku o ile aranżacja jeszcze do mnie przemawia to obsada jest słaba. Nie mów,że kobieta mi kazała bo filozofia raczej niewiele ma wspólnego z akwarystyką. Aż spojrzałem ile stron ma wątek i jakie skutki te strony przyniosły. Po co pytaleś o akwarium na forum?Mogłeś zapytać swojej kobiety,a tak to zawróciłeś głowę ludziom ,którzy posiadają wiedzę i chcą się nią dzielić,ale też oczekują,że ich pomoc zostanie jakoś spożytkowana. A tu jakby grochem o ścianę. Mogą już nie chcieć pisać w dziale choroby ,w którym jest duża szansa ,że wkrótce wyladujesz.

 

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie będę się odzywać póki nie będę zmieniał akwarium bo to chyba już nie ma sensu.

Wiem, że głupio wyszło, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pomoc tu uzyskam.

A w dziale z chorobami się nie pokaże bo wiem, że to już nie ma sensu.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioski na pewno wyciągnę i w przyszłości na pewno będzie inaczej, ale jednak póki nie będę zakładać ewentualnego nowego forum to raczej za dużo nie będę się udzielać

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...