Skocz do zawartości

54l - pierwsze akwarium


Goku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kirysek panda nie jest czarny. Jest jasny i ma tylko czarne plamki.

Co prawda nie patrzyłem w internecie, ale ostatnio gdzieś to widziałem i z kilku gatunków jakie były w akwarium był tylko jeden gatunek kiryska i właśnie dziwiłem się bo był cały czarny a nazwa tego kiryska wypisana na akwarium był właśnie Panda, ale może w sklepie się pomylili.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Właśnie wolałbym nie brać tych bojowników i mam nadzieję, że kobieta przy nich zostanie bo mówi, że jej się podobają i ciągle je obserwuje jak siada w drugim pokoju.

@mrkojiro a gdyby tych bojowników nie było to co byś zaproponował?

@Dhuz możesz coś doradzić na dno?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie coś doradzić w sprawie rybek?

W razie czego jestem gotów żeby dolać trochę wody destylowanej żeby jeszcze lekko zmiękczyć wodę.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

Zastanów się bo jak dolejesz destylowanej teraz to już i przy podmianach będziesz musiał dolewać by utrzymać parametry. Dasz radę? Może lepiej poszukać ryb do wody jaką masz.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dhuz @mrkojiro czy możecie zaproponować jakąś obsadę na taką wodę jaką mam?

Niestety inaczej już nie będzie na tą chwilę bo parametry już się nie zmieniają, a w tym tygodniu mam mieć roślinki więc muszę już myśleć nad obsadą.

Mogę liczyć na pomoc?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium na tą chwilę ma być dekoracyjne i nadające trochę życia w pokoju w którym spędzam większość czasu.

Akwarium mnie zawsze uspokaja więc dobrze by było gdyby rybki ładnie ze sobą wyglądały i nie obgryzały się nawzajem jeśli to możliwe.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A coś więcej?

Myślałem żeby były chociaż 3 różne gatunki w tym jakiś pływający przy dnie, ale podobno na kiryski to woda jest taka na granicy, a znów żadnego glonojada podobno w takim małym akwarium nie powinienem mieć.

Edytowane przez Goku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu 4 rybki? Gdybyś dysponował miękką wodą, to byśmy inaczej planowali. Na akwarium wielogatunkowe wód twardych i zasadowych - takie z prawdziwego zdarzenia, a nie samotnie pływające pojedyncze sztuki kilku gatunków - można się nastawiać w zbiornikach 100cm+. O ile np. w takim akwarium OK byłyby kardynałki, to są to ryby wód zimnych, więc z Endlerami nie połączysz, bo te są znów ciepłolubne. Drobnotki, mające wymagania jak Endlery, znowu potrzebują spokoju i akwarium gatunkowego. Do takiej wody pasowałyby np. Danio erythromicron, ale to ryba drobna i delikatna, więc mimo zimnolubności nie pasuje do zadziornych skądinąd kardynałków. I tak dalej, i tak dalej. Jedynym, co Cię ogranicza w takim akwarium jest jakość wody, którą dysponujesz. Jedyne, co na dobrą sprawę może wytrzymać z Endlerami w miarę dobrze na dłuższą metę, to raki Cambarellus patzcuarensis, dostepne powszechnie jako "CPO". To znaczy, o ile jesteś w stanie przeboleć, że słabsze/młode/chore sztuki Endlerów będą czasem (rzadko, ale jednak) znikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale na filtr RO (jeśli dobrze pamiętam nazwę) w tej chwili nie mogę sobie pozwolić żeby zmiękczyć wodę :(

A innego sposobu nie znam (prócz wody destylowanej) ale ktoś mi tu poradził żeby kupić piasek w castoramie lub innym sklepie budowlanym, a to niestety piasek ma spory wpływ na wodę bo nawet czysta kranówka na pH 7.0 bo sprawdzałem.

Żadnych raków nie chce.

Wygląda na to, że póki nie dorobię się filtra zmiękczającego wodę to jestem skazany na bardzo ubogie akwarium :(

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę kilka różnych rybek to na bogato?

Nie chciałem używać tej chemii do zmiękczania i zmiany pH, ale widzę że mimo całej cierpliwości (już leci 6 tydzień dojrzewania akwarium) żeby nie używać chemii to woda jest beznadziejna :(

Wszyscy mi mówili żebym się nie przejmował tymi poradami tylko od razu dał tej dziwnej chemii i od razu wrzucił rybki, ale uparłem się, że zrobię tak jak radzą na forum i wygląda na to, że tym razem się pomyliłem i żeby mieć te kilka rybek to te dziwne kropelkowe zmiękczacze itp muszą być jeśli chce się mieć na początek jakieś akwarium, a nie ma za bardzo kasy.

Jednak biednemu zawsze wiatr w oczy :(

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sam mówisz, że będzie ubogie akwarium. :P

 

Twoim problemem nie jest to, że masz za mało kasy (najwięcej akwariów miałem, jak byłem bez pracy - bo miałem na to czas) tylko, że chcesz dużo w małym akwarium. Chemią guzik zmiękczysz, załatwisz sobie tylko wahania parametrów w akwarium. Jeśli naprawdę _musisz_ mieć doładowane gatunkowo, to wpuść same samce ryb jajożyworodnych. Tylko licz się z tym, że te ryby żyją 2-3 lata góra, więc nie przywiązuj się zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę moja kobietka na więcej kasy mi nie pozwoli.

Chciała żebym kupił 112 litrów, ale ponieważ to moje pierwsze akwarium to wolałem kupić 54 litry.

Wiem, że z czasem będę mógł coś wymienić czy dokupić bo to normalne.

A czasu mam akurat bardzo dużo, ale przecież nie będę przeginać bo jeśli za rok lub dwa okaże się, że nie radzę sobie z utrzymaniem tego małego to będzie lipa, a z dużym byłby duży problem.

Nie muszę mieć super doładowanego, ale myślałem, że te 3 gatunki to nie będzie problem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szkoda, ale uważam, że 54 na początek jest dobre, a i tak jak rozmawiałem w kilku sklepach zoologicznych w których sprzedawcy są akwarystami od lat to wszyscy zgodnie mówią, że zaszalałem bo większość ludzi na początek bierze max 30 litrów

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest na tyle dobre, na ile potrafi spełnić oczekiwania właściciela. Ty wymagasz wielogatunkowej mieszanki, co w nano-akwariach jest ciężkie do wykonania bez podejmowania ryzyka. :P Odnieś się jakoś do mojej sugestii wyżej, bo nie wiem, czy rozwijać myśl, czy jest be.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znowu na endlerki itp nie jest za miękko? Te ryby czują się dobrze w 20 GH, a nie w 12, choć wytrzymać powinny. Ale nie o to w tym chodzi.

 

Wg mnie akwarium jednogatunkowe również może być bardzo ładne. Akwarium przerybione wygląda źle, wymieszane gatunkami bez celu również. Grupa Miedzika Obrzeżonego będzie się lepiej prezentować niż ściśnięte 4 gatunki innych ryb. Chyba, że dla autora to za mało kolorów, to wtedy faktycznie te Endlery, o ile woda jest dla nich ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...