Skocz do zawartości

54l - pierwsze akwarium


Goku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

bo przecież kobiecie trudno sobie wyobrazić, że one mają tak pływać i nie mieć żadnych imion

Ja miałem bojownika Tadeusza, także... ;)  

 

 

 

Wymiana wody regularnie czyli koło 2 tygodni 10 %?

Podmiana wody podczas dojrzewania zbiornika jest zbędna. Później raz w tygodniu 20% wody.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mam bojownika Bartka i dwie samice, Gabriele i Anna S.

 

A jak później robić z oświetleniem?

Teraz co tydzień dłużej o godzinę, a później po tym miesiącu trzymać się 10 godzin dziennie czy krócej?

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co tydzień dłużej o godzinę, a później po tym miesiącu trzymać się 10 godzin dziennie czy krócej?

Trzymaj się 10 do 11 godzin dziennie.  Najlepiej załatwić sprawę prostym programatorem i nie zajmować sobie głowy.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden programator jest mi nie potrzebny.

Akwarium mam w pokoju w którym spędzam cały dzień (z wyjątkiem imprez) więc spokojnie mogę sobie przypilnować :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie chodzi o koszta bo widziałem takie cuda, ale skoro i tak mam cały czas akwarium na oku to nie widzę problemu żeby ewentualnie wstać i wyłączyć

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami taki programator to duża wygoda. Np w trakcie wyjazdu. Kiedyś zostawiłem akwarium pod opiekę mamie, na tydzień, miała tylko włączać i wyłączać oświetlenie + karmić ryby. Wróciłem, a akwarium całe w glonie. Także ten... 

 

Dziś nawet się nie będę zastanawiał, tylko zrobię oświetlenie na modułach samsunga, podepnę to pod porządny sterownik (ponad 100 zł) i będę cieszył się wygodą, symulowaniem wschodu i zachodu słońca, no i nie będę miał obaw kiedy wyjadę na kilka dni. 

 

Do niczego nie namawiam, wszystko to kwestia gustu, potrzeb i zasobności portfela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już na takie bajery żeby ewentualnie stymulować wschód i zachód to już mnie nie będzie stać bo taki zwykły sterownik to może z czasem pomyślę.

Na tą chwilę czekam na nowy filtr po zgłoszeniu reklamacji.

A w okolicach soboty będę miał korzeń, ale irytuje mnie myśl, że kilka tygodni będę czekać aż się zanurzy i opadnie na dno.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni?

Korzeni zanurza się w kilka dni.

Napisałem kilka tygodni bo gdzieś czytałem i słuchałem na YT jak było mówione, że ten korzeń potrafi pływać nawet 2 tygodnie, ale wykorzystam trik kolegi wyżej :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też jest rozwiązanie, ale na tą chwilę czekam aż ziomek mi sprowadzi i miało zająć mu to koło tygodnia bo od razu zamówiłem mech Java i chyba w sobotę na spokojnie mogę iść odebrać

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale po co takie patenty?

Mój korzeń nie tonął przez kilka miesięcy. Nie zawsze jest tak, że tonie od razu lub po 2 tygodniach. Czasami duży korzeń wymaga dużego kamienia, który wygląda kiepsko i razi w oczy. Dałem tylko jedno z możliwych i przy tym dyskretnych rozwiązań problemu. Nie każdy korzeń to red moor z odstającymi małymi badylkami, które można estetycznie docisnąć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie kilka dni jestem bez filtra bo czekam na kuriera, który przywiezie mi nowy filtr, a mój dzisiejszy pierwszy test pH wyszedł tragicznie bo aż 8,5.

Miernik zoolek ten dwuzakresowy.

Ale na pocieszenie kupiłem już korzeń.

Oto on

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam tu na forum to nie tylko Tobie wychodzą koszmarne wyniki pH w testach Zooleka.
Ja też miałem z tym testem problemy, aż w końcu zaopatrzyłem się w elektroniczny miernik pH.
Na tym mierniku wychodzą kompletnie inne wyniki niż w testach.
Proponuję zbadać odczyn na innym teście. Zanieś próbkę wody do sklepu zoologicznego albo zaopatrz się w test np. Tropicala bo kupno korzenia to żadne pocieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronicznego nie kupię bo to jednak zbyt duży wydatek, a kupiłem zoolek bo taki mi polecono tutaj.

A może być taki wynik dlatego, że nie ma filtra w tej chwili?

Bo może wystarczy poczekać na filtr, włączyć na kilka dni i będzie lepiej.

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Zapomniałem dodać, że przecież żyją u mnie w tym malutkim akwarium bojowniki więc pH nie może być aż tak wysokie bo wątpię żeby one przeżyły już 2 miesiące w takiej wodzie

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś wodę w akwarium, tak?

A możesz sprawdzić wodę jaką lejesz do akwarium? Kranówa? Ewentualnie pomiar wody destylowanej/ro.

Możesz wkleić zdjęcie próbki z wzornikiem? Może znowu drukarnia dała im ciała i wzornik nie nadaje się do niczego tak jak kiedyś te nieszczęsne testy na NO3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek kupiłem w castoramie taki zwykły do piaskownicy jak mi proponowano, ale bardzo konkretnie go wypłukałem w ciepłej wodzie.

W akwarium mam na tą chwilę tylko piasek i dosłownie 5 roślinek bo pamiętam żeby żadnych muszelek nie wrzucać.

Dołączona grafika

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobex.

Nikt nie wspominał żeby jakiegoś konkretnego unikać, a jak pojechałem to były 2 ostatnie worki więc wziąłem, a na drugi dzień dosyć sporo przepłukałem żeby tylko woda była czysta i wrzuciłem do akwarium.

I co mam teraz zrobić o ja biedny :(

 

Wysłane z mojego HUAWEI P8 z domu przed telewizorem przy pomocy Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...