Skocz do zawartości

Dziwne kropki na mieczykach.


Ferer2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kropki obserwuj. W międzyczasie proponuję zacząć czytać o wymaganiach i warunkach hodowlanych potrzebnych dla posiadanych przez siebie ryb. Nie chcę się rozwodzić nad problemami jątrzącymi Twój zbiornik, w dodatku nic tak nie wchodzi do głowy, jak wiedza samodzielnie zdobyta.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co mam dokładnie zaaobserwować. jakieś zmiany, wzrastanie kropek czy co?

Tak, wzrastanie ilości kropek, na pewno powinny pojawić się na ciele ryby a tu masz tylko na płetwach, co nie wyklucza wczesnego stadium rozwijania się kulorzęska.

 

 

 

Zamierzałem dokupić neonki i danio. Mam kupować czy się wstrzymać?

A jesteś tego pewien? Poczytałeś o wymaganiach tych ryb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tak czytałem o wymaganiach i spełniają, ale czy nie zarażą się tym?
Nie spełniają na 100%.  Co do zarażenia to jeśli masz w akwarium ospę to z czasem wszystkie ryby mogą być chore.

 

Na ospę rybią bardzo dobrym preparatem jest np: Ichtio z Tropicala. Przy stosowaniu tego preparatu należy zastosować się do zaleceń producenta podanych na etykiecie. Oczywiście najpierw musisz wiedzieć że jest to na pewno ospa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spełniają na 100%.  Co do zarażenia to jeśli masz w akwarium ospę to z czasem wszystkie ryby mogą być chore.

 

Na ospę rybią bardzo dobrym preparatem jest np: Ichtio z Tropicala. Przy stosowaniu tego preparatu należy zastosować się do zaleceń producenta podanych na etykiecie. Oczywiście najpierw musisz wiedzieć że jest to na pewno ospa.

 

Jak nie ospa to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak nie ospa to co?

Napisałem

 

Oczywiście najpierw musisz wiedzieć że jest to na pewno ospa.
Dlatego że ze zdjęcia ciężko jest jednoznacznie stwierdzić. Musisz obserwować ryby. Ospa rybia często pojawia się właśnie najpierw na płetwach, obsypując z czasem całe ciało. Podjęte w miarę możliwości szybko leczenie daje większe szanse na wyleczenie ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...