Skocz do zawartości

Obsada do akwarium 72l - gupiki endlera


Hebishi
 Udostępnij

  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy można trzymać w jednym akwarium Pielęgniczki Borelli i Gupiki Endlera

    • Tak
      0
    • Nie
    • Nie mam pojęcia
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że na żadnym forum nie dostałam rozgarniętej odpowiedzi na moje pytanie, więc postanowiłam założyć ankietę. Może łatwiej będzie wam zająć stanowisko...

 

Planuję utrzymywać akwarium parametry w granicach:

 

temperatura: 22-26°C
pH: 6.0-8.0
twardość: okolice 15°-19dGH

 

Na różnych stronach akwarystycznych (w tym zagranicznych) pozbierałam informacje o obu gatunkach i ustaliłam takie parametry, żeby podpasować obu gatunkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd Borelkom nie powinno zbyt przeszkadzać nawet, jeśli woda podchodzi pod 15dGH. Te ryby w naturze (choć zależnie od położenia) żyją w dość szerokim zakresie parametrów. Problem tylko taki, że to, co dla Borelek jest granicą górną, dla Endlerków jest granicą dolną. Więc gdyby połączyć, to nikomu nie byłoby dobrze.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pH: 6.0-8.0 twardość: okolice 15°-19dGH

Bardzo duży rozrzut tego pH. Dla endlerków najodpowiedniejsze pH było by około 7. Co do borelek to jest to gatunek dość plastyczny i o ile jeszcze pH dałoby się dobrać wspólne to jednak twardość wody 15 i więcej jest już dla borelek nieodpowiednia, tak jak dla endlerków jest niewskazana twardość poniżej 15. Także tutaj nie da się pogodzić twardości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałaś odpowiedzi na swoje pytanie, a tą odpowiedzią jest NIE.

Dalsze kontynuowanie tej ankiety uważam za bezcelowe. Poza tym masz już taki temat http://forum.superakwarium.pl/topic/47834-72l-ameryka-po%C5%82udniowa-jaki-harem-lub-parka-do-gupik%C3%B3w-endlera/i w nim możesz jeszcze popytać o interesujące Cię rzeczy.


Temat został wyczerpany/ problem rozwiązany.
Zamykam - jeśli chcesz temat kontynuować, coś dodać, nie zgadzasz się z zamknięciem, proszę o kontakt z moderatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...