Skocz do zawartości

Dojrzewające krewetkarium - dwa pytania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko, czy preparat Carbo nie zmienia pH? Jest bezpieczny dla krewetek?

Osobiście stosowałem ten preparat i nie zauważyłem by coś złego u krewetek się działo.

Jest to CO2 czyli morze obnizyc pH ale raczej niezauważalnie.

Edytowane przez BaniakMaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą podmianę zrób po tygodniu od wpuszczenia obsady

Czasami podmianę trzeba zrobić przed wpuszczeniem obsady.

Jeżeli akwarium dojrzało to zależy czy musimy zrobić podmianę od wysokości azotanów.

 

 

 

Jest to CO2 czyli morze obnizyc pH ale raczej niezauważalnie.

Carbo to nie CO2. :)  To rozcieńczony aldehyd glutarowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było napisane że 2ml/50l codziennie to tak stosuj raczej zostały te dawki zostały tak określone żeby nic się krewetkom nie działo.

Mowie ją stosowałem w 60l 2ml codziennie i nic się z krewetkami nie działo.

Edytowane przez BaniakMaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no okey.
Bo ogólnie nie mam zamiaru stosować nawozów, bo nie mam wymagających roślin, dokupie jeszcze z 2-3 gałęzatki i jakąś plywającą, np. Rogatek :)

Jak mi się uda załatwić sam potas, to będę go stosował, a jak nie no to nie.
A z Carbo pomyśle.

/Edit:

Pomocy..

Dzisiaj patrze i glony - niteczki (może troche wata) zaatakowały szyby, roślinki, nie ma dużo, ale czy to zniknie? Może jak zaczne stosować Cabo? Może jakiś ślimka, typu świderek albo Ampularia?

6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /Luna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dzisiaj patrze i glony - niteczki (może troche wata) zaatakowały szyby, roślinki, nie ma dużo, ale czy to zniknie? Może jak zaczne stosować Cabo?

Powinno, zapewne pokazały się z powodu nadmiaru pierwiastków mikro w wodzie.

 

Potas możesz zakupić na aledrogo w postaci soli K2SO4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno, zapewne pokazały się z powodu nadmiaru pierwiastków mikro w wodzie.

 

Potas możesz zakupić na aledrogo w postaci soli K2SO4.

Może nadmiar jest, chociaż ja niczym nie nawozilem.

 

A ślimaka jakiego byście polecili do mojego akwarium do glonów i resztek, tak by nie brudzil wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może nadmiar jest, chociaż ja niczym nie nawozilem.

Jest wypłukane z podłoża oraz z wody, którą zalałeś akwarium.

Rośliny na początku się aklimatyzują i odnawiają system korzeniowy a do tego za bardzo mikro im nie jest potrzebne, więc z tego korzystają wtedy glony.

 

 

 

A ślimaka jakiego byście polecili do mojego akwarium do glonów i resztek, tak by nie brudzil wody?

Ogólnie ślimaki to brudasy a o czystość w akwarium nie dbają zwierzęta, tylko właściciel. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest na razie dobrze, trochę glonów jest, ale mam nadzieje, że znikną :)

Korzenie od moczarki urosły i zaczęły iść w dół i wbijać się w ziemie :) Korzenie długie się zrobiły, to normalne?

 

A z tym ślimakiem, to na prawdę nie mógłby być jakiś Świderek albo zatoczek?

 

Mam pytanko, kiedy będę mógł wpuścić pierwsze krewetki?

 

We WT minie tydzień od założenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A z tym ślimakiem, to na prawdę nie mógłby być jakiś Świderek albo zatoczek?

Jeśli wpuścisz ślimaki to po miesiacu będziesz miał plagę (liczoną w setkach), której nie będzie Ci łatwo się pozbyć. Daj Helenki i po sprawie jeśli już chcesz ślimaki :)

 

 

Mam pytanko, kiedy będę mógł wpuścić pierwsze krewetki?

Pierwszych mieszkańców wpuść nie wcześniej niż po 3 tygodniach od założenia. Cykl azotowy musi się zamknąć.

 

 

Korzenie od moczarki urosły i zaczęły iść w dół i wbijać się w ziemie Korzenie długie się zrobiły, to normalne?

To normlane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Po 2 tygodniach od założenia zbiornika mogę powiedzieć iż roślinki rosną i moczarka wypuszcza wiele nowych pączków jak i tez bacopa.

 

Dziś zdecydowałem się na wpuszczenie 2 krewetek Amano ( wiem wiem 25l to za mało, ale niektórzy je trzymają w 25l i żyją i normalnie fukncjonują.) i jak na razie od godziny swobodnie się poruszają po całym akwarium i doskonale czyszcza akwarium z przezroczystych glonów :)

 

Zdjęcie macro :)

 

post-23038-0-21940700-1437403149_thumb.jpg

 

 

Tu zdjęcia do pytań:

 

post-23038-0-79703400-1437403622_thumb.jpg

 

post-23038-0-17282600-1437403640_thumb.jpg

 

Pytania:

1. Kupiłem potas K+ firmy "Aqua Art" 100ml - ile razy go stosować, może być co 2 dni 1ml?

2. Na szybie zauważyłem aktualnie z 2 sztuki małych robaczków (oznaczonych czerwoną pętelką na zdjęciu, zdjęcia są macro iz są milimetrowe) porusza się średnio szybko, porusza się, nie wije się, co to jest? Czy to zniknie?

3. Co to jest to obok robaków - na szybach. To jest brud, glony, czy co?

4. Czy mogę czyścić szyby akwarium wyparzoną szczoteczką do zębów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2. Na szybie zauważyłem aktualnie z 2 sztuki małych robaczków (oznaczonych czerwoną pętelką na zdjęciu, zdjęcia są macro iz są milimetrowe) porusza się średnio szybko, porusza się, nie wije się, co to jest? Czy to zniknie?
 

Pierwotniaki ? (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę). Obstawiam, że jak akwarium dojrzeje to i robaczki znikną.

Zazwyczaj takie coś się przynosi z zewnątrz i występuje w świeżo założonych akwariach.

Pamiętam jak ja stawiałem swoje pierwsze 25l i walczyłem z np. z larwami ważki lub wypławkami , gdzie przy zakładaniu 180L nie miałem dosłownie żadnych niespodzianek.

 

 

 

4. Czy mogę czyścić szyby akwarium wyparzoną szczoteczką do zębów?
 

Nie lepiej kupić po prostu najtańsze nowe?

Ja czasami zaglądam do tanich sklepów i właśnie kupiłem dwa opakowania po 5 szt. szczoteczek za niecałe 10 zł.

 

2 tygodnie w 25 litrowym akwarium nie jest żadnym wyznaczkiem że akwarium przeszło swój pierwszy cykl azotowy.

Sprawdzałeś NO2 i NO3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyściłem szyby wewnątrz akwarium szczoteczka i są czyte.

 

Hmm, nie sprawdzalem parametrów, bo nie mam testów i kupować nie zamierzam.

 

Co dwa dni daje 1ml potasu.

 

Dwie krewetki Amano zostały wpuszczone w pn i do dzisiaj maja się wyśmienicie - są śmiałe, chętnie pływają i ciągle jedza glony, niedługo zamierzam wpuścić 8 krewetek red cherry.

 

W poniedziałek zamierzam zrobić pierwszą podmiane wody 20%.

Edytowane przez TeceK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pierwszą podmianą i czasem świecenia, to różnie bywa. Ja świecę od pierwszego dnia 12h, po co głodzić rośliny? To jakiś absurd żeby świecić 3-5 godzin. Jak ta roślina ma się odżywiać?

 

W akwarium na AS II+ podmiany robiłem przez pierwszy tydzień codziennie. Ale filtr miałem dojrzały. Mogę dać linka do zbiornika jakby ktoś chciał zobaczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli uważasz ze rośliny odżywiają się światłem, to naprawdę jestem zaskoczony.
A ja nie, no może nie dosłownie odżywiają się światłem, ale jedną z najważniejszych rzeczy potrzebnych roślinom jest właśnie światło. To światło jest głównie odpowiedzialne za prawidłowy proces fotosyntezy. Bez światła rośliny nie będą żyć. Oczywiście w prawidłowym rozwoju roślin nie można też pominąć takich rzeczy jak różne pierwiastki które są odpowiedzialne za prawidłową budowę tkanek roślinnych, a co za tym idzie ich prawidłowego wzrostu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...