Jump to content

Molinezja złota - kupować kotnik?


Zubr_86
 Share

Recommended Posts

Ze zdjęć nie wynika jasno czy ryba jest już tuż przed okoceniem, równie dobrze może być przeżarta. Zrób rybom dzień głodówki i wtedy cyknij fotkę.

Poza tym zakup kotnika zależy od tego czy masz co zrobić z młodymi, bo jak nie, to zostaw samicę w ogólnym, kilka młodych powinno się uchować, co dla samej satysfakcji posiadania "własnego" narybku powinno Ci wystarczyć ;)

Edited by Sławek121
Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisze Sławek121 po wykoceni się w akwarium ogólnym kilka młodych powinno się uchować.

A szanse młodych dodatkowo wzrosną kiedy akwarium jest dość gęsto zarośnięte.

Dodam jeszcze że jedno zapłodnienie u tych ryb wystarczy na kilka " porodów " tak że jeśli wykoci się w akwarium ogólnym to za 4 - 6 tygodni najprawdopodobniej będziesz miał kolejne młode.

Link to comment
Share on other sites

Jest w ciąży czy nie?

 

molaJPG_wspwqhs.jpg

 

Potrzeba więcej, lepszych zdjęć?

 

Mogę powiedzieć tylko tyle że jest u nas trzeci dzień.

 

 

Jeszcze nie ma czarnego podbrzusza więc do młodych jeszcze trochę czasu a poza tym podobnie jak u mieczyków czy gupików one praktycznie cały czas są zaciążone.

Link to comment
Share on other sites

Tak zrobiłem, dziś nie dostały kolacji i tak do 16 godziny jutro pozostaną bez pokarmu. Zobaczmy :) Dobrze że jest w razie czego czas, mały pojemnik na tymczasowe odseparowanie i "chwytak" mam pod ręką już :P

 

 

Okej, nie chcę ich dłużej katować. Zdjęcia zrobione przed godziną 12 czyli 19-22 godziny od ostatniego posiłku.

 

molaaaJPG_wspqpsx.jpg

Link to comment
Share on other sites

Kupiłeś kotnik i umieściłeś go w akwarium ogólnym, w którym masz najprawdopodobniej ospę rybią. Myślisz że przy ichtioftiriozie któreś z młodych się odchowa. Nawet to co przeżyło to i tak przy ospie najprawdopodobniej padnie.

Najpierw ogarnij swoje akwarium, stwórz rybom odpowiednie warunki, wylecz je, a dopiero później bierz się za ich rozmnażanie.

Link to comment
Share on other sites

Kolejny z zaburzeniami czasoprzestrzennymi, temat kotnej molinezji poruszyłem kilka dni temu, kotnik kupiłem niedługo potem a ospę zauważyłem wczoraj i od razu napisałem. Także nie usprawiedliwiaj kolegów działaniami przyszłymi.

 

@piotrz23, znalazłem w sumie 3: jedną na filtrze martwą, było ją widać od razu i rozpoczął się alarm, gdy wyjąłem filtr znalazłem drugą w filtrze. Potem mieczyk albo samiec molinezji naprowadził mnie na trzecią ukrytą w mchu. Mech wyjąłem, na szczęście nie wypadła i teraz obie żywe są w kotniku.

 

Pytanie, jak urodziła jednej nocy, to urodziła całość?

Link to comment
Share on other sites

Oki, przeczytałem.

I prawdę mówiąc nie martwił bym się tym "nieudanym porodem", raz że choróbsko w akwarium, a dwa że nie masz warunków ( wymiary akwa ) do hodowli tych ryb.

Ogarnij obsadę i jeszcze zdążysz się nacieszyć potomstwem odpowiednich rybek ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Młode mają po kilka milimetrów, a właściwie to jestem zdecydowany na większe akwarium jak pisałem w "prezentacji". Choróbsko, od wczoraj podnoszę temperaturę z 24-25 C do jak na razie ledwo 26 C, grzałka jest jednak za słaba, liczyłem że do rana może 27 C osiągnąć a tu nieco spadła temperatura. Zaraz idę do akwarystycznego po jakiś preparat.

 

Grzałka była ustawiona na ~32 C, od 24h. Wieczorem lekko przekroczyła 26 C a dziś około 11 była nieco poniżej 26 C. Teraz odkręciłem ją maksymalnie.

Edited by Zubr_86
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...