Jump to content

piotrz23

Użytkownik
 • Content count

  84
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About piotrz23

 • Rank
  Bywalec
 1. piotrz23

  Zabezpieczenie otwartego zbiornika

  Sory za offtop, ale muszę spytać. Dlaczego nikt nie poleca szyby? Zwykłej, cienkiej szyby? Łatwo dostać, łatwo dociąć. Nawet przepuszczalność światła stoi na wysokim poziomie. Jakie są wady takiego rozwiązania?
 2. piotrz23

  Zabezpieczenie otwartego zbiornika

  Cześć. Miałem plexi i nie polecam. Po jakimś czasie mocno się wygięła. Plusem jest to, że można ją sobie w miarę łatwo docinać. Teraz mam szybę cieniutką i sobie chwalę. Widzę, że na zdjęciach masz jakieś wiatraki. Czy to oznacza, że trzymasz w akwa jakieś zimnolubne rybki? W takim wypadku lepszym rozwiązaniem byłaby chyba ta siatka.
 3. piotrz23

  Czym obniżyć ph ?

  Moja armatka prawie, że nie zmienia koloru wody, na moje nieszczęście, bo chciałem BW.
 4. piotrz23

  Czym obniżyć ph ?

  Nie tylko CO2. Są jeszcze kwasy i preparaty. Kiedyś korzystałem z JBL pH-minus i naprawdę dawał radę. U mnie też działa armatka torfowa. KH masz niskie więc łatwo będzie obniżyć pH. Wpisz sobie w Google: armatka torfowa, może być nawet z butelki po wodzie mineralnej.
 5. piotrz23

  Jakiej firmy polecacie testy PH

  Producent napisał na ulotce, że dokładność testu to: 0.2 st. w przypadku badania odczynnikiem 6-8 i 0.5 st. w przypadku skali 4.5-9.
 6. piotrz23

  Co lepsze: książka o akwarystyce czy internet?

  @@Jakub30, A wiesz, że wiele można się dowiedzieć i wiele można wywnioskować po formie i treści pisemnej wypowiedzi? Nie chcę robić zbędnego OT w tym temacie. Życzę Ci i Twoim podopiecznym jak najlepiej
 7. piotrz23

  Co lepsze: książka o akwarystyce czy internet?

  @@Jakub30, A nie uważasz, że ludzie, którzy przeczytali książki akwarystyczne (nie mylić z elementarzami z obrazkami dla dzieci) dzielą się tą "książkową wiedzą" na forum? Ja np. podziwiam wiedzę niektórych użytkowników i fakt, że są w stanie ciągle, kilka razy w tygodniu, jak mantrę powtarzać to samo takim osobom jak Ty. I nie, nie obrażam Cię, a tytko stwierdzam fakt, że jesteś prowokatorem, ignorantem i hipokrytą, bo szukasz pomocy, a potem ją odrzucasz.
 8. piotrz23

  Co lepsze: książka o akwarystyce czy internet?

  To ja napiszę tak. Zdecydowanie internet. Przecież net to jedna, wielka, darmowa skarbnica wiedzy. A mój przedmówca chyba źle odbiera intencje bardziej doświadczonych akwarystów. Ja na Ich wiedzy tylko skorzystałem, a uczyłem się tego hobby od początku.
 9. piotrz23

  Jaką rybkę dobrać?

  Cześć. Tak jak kolega napisał wyżej, podaj proszę parametry wody z Twojego akwarium. Uzupełnij informacje nt. zbiornika według wytycznych z poniższego linku. http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawa%C4%87-pytania-na-forum-superakwariumpl/ Podejrzewam, że akwarium zalałeś wodą z kranu. Zapewne woda średnio-twarda lub twarda i woda powyżej 7,5 pH.
 10. piotrz23

  Jaką rybkę dobrać?

  Cześć. Nic nie wrzucaj to tego akwa. I tak już masz niezłą zupę. Przykro mi Cię poinformować, ale to czym się zajmujesz to nie jest akwarystyka. Męczysz, kolego, te rybki. Nie masz, niestety, choćby podstawowej wiedzy. Zajmij się proszę tym co masz, poczytaj i wyciągnij wnioski. W tej chwili tylko i wyłącznie sam jesteś w stanie sobie pomóc. Na tym forum masz podstawy akwarystyki. Zapraszam do czytania.
 11. piotrz23

  Filtr narurowy

  Najlepiej to wpisz w Google "prefiltr z filtra narurowego". W dwóch pierwszych tematach jest to ładnie opisane co i jak.
 12. Z keramzytem lepiej uważać. U mnie zatwardzał wodę. Przed włożeniem do filtra lepiej sprawdzić w wodzie demineralizowanej.
 13. piotrz23

  [70 litrów] Górski strumień

  Na mnie nadal robi ogromne wrażenie. Brawo.
×