Skocz do zawartości

Rozmnażanie ancistrusa dolichopterus l-183 (prawdziwy zbrojnik niebieski)


Lordam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie.

Chciałbym się z Wami podzielić wesoła nowiną :)

Jak wróciłem od teściów z świątecznej rozpusty moim oczom ukazały się w grocie jaja l-183 (28 grudnia).

Niestety pod moją nieobecność (wyjazd sylwestrowy) filtr się zanurzył i nie było napowietrzania w wyniku czego jaja spleśniały. Z wielkiego kokonu pleśni udało mi się odratować kilkanaście jaj i taki jest tego efekt.

Jest 16 maluchów i za około 2 dni zaczną żerować.

Parametry wody:

Ph: 6,0-2

Gh: 6-8

Temp: 26*C

Zdjęcia ojczulka, mamuśki i dzieci.

734bbe32fbfe2dffmed.jpg

84e3917e705cc121med.jpg

af9b95b6a7c93c1bmed.jpg

e9a0c92a8af010e2med.jpg

8ce4db116b4bb5afmed.jpg

582ac751f5dc1957med.jpg

125919a4b7ad2f4emed.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie ciężko mi określić. Do tego akwarium trafiły przez przypadek, ponieważ ich docelowe akwarium (155l) podzieliłem na 3 komory i potrzebowało czasu na rozruch. W poprzednim zbiorniku ph wynosiło około 6,8, a gh 8-9. Tutaj mają ph 6,0-2 i gh około 6-7. Jak widać zmiana im posłużyła, a może to zwyczajne szczęście. Jeżeli przydarzy się kolejne tarło to będzie to dobry omen;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Niestety kolejne nieobecności zabijały w przenośni i dosłownie moje maluszki.

Została 1 sztuka, którą przeniosłem dziś do akwarium z podrostkami cirrhosusa. Mam nadzieję, że będzie dalej taka twarda jak wcześniej i da radę;)

Mi nie pozostaje nic innego jak czekanie na kolejne tarło.

0f66e5e336cdd0cbmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety.

Był okres poświąteczny, a moja kobitka złamała rękę (mieszka w innym mieście) i praktycznie nie było mnie w domu. Na tyle na ile mi się udało przygotowałem zbiornik, lecz przy nich trzeba czuwać codziennie karmiąc, czyszcząc dno i podmieniając wodę. Nie było mnie dwukrotnie przez 5 dni i maluszki stopniowo padały. Jak ten jeden się uchował to nie wiem, ale może i dalej da radę;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...