Jump to content

Szewo11

Użytkownik
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Szewo11

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Braniewo

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na chwilę obecną super. Tak 3maj.
 2. Szewo11

  obsada do 112 - towarzystwo dla Ramirez

  Witaj. Mam zbiornik 105l. Obsada 4x ramirezy, 2x zbrojnik niebieski i 4x piskorek kuhla. Kupiłem młode 4 pielęgniczki i same dobrały się w 2 pary. Mocno zarośnięte mam akwarium z korzeniami, kokosami i kamieniami. Pary już tarły się. Jednak utrzymywały ikrę przez 3 dni i pożerały ją. No cóż, to ich pierwsze tarła. W czasie tarła są agresywne. Jednak jeśli zagwarantujesz im dużo kryjówek to dadzą radę.
 3. Szewo11

  Problem z glonami.

  1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)- Akwarium zalane 01.04.2020 2.Litraż i wymiary akwarium - 105l (75x35x40) 3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)- 1 x LED 16 W 4.Jak długo świecisz (ile godzin)- ok. 5h (17-22) 5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa- żwir rzeczny 1-3 mm(warstwa ok.3 cm), poniżej ok.2 cm warstwa ziemi uniwersalnej do kwiatów doniczkowych. 6.Filtracja - ASAP 500 , moc 5 W, wydajność 500l/h 7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - Rośliny i nastawienie na rozmnożenie p. ramirez. 8.Ozdoby (jakie)- Korzeń dębowy x2, kamienie. kokos. 9.Rośliny (ile,jakie)- Alternanthera Reineckii sp. MINI x2, Ludwigia Repens Mesakana x2, Bacopa myriophylloides OKÓŁKOWA x4, Eleocharis Vivipara PONIKŁO x 6, Eleocharis Parvula x4, Hemiantus "cuba" x 4 10.Ryby - obsada (jw.)- P. Ramireza x4, Zbrojnik niebieski x2, Cierniooczek Kuhla x4. 11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)- 1x w tygodniu ok.10%, 12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )- Brak. 13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)- Brak. 14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe - Jeszcze nie zrobiłem testów. Brak możliwości zakupu z przyczyn osobistych. W poniedziałek ogarnę temat. 15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? Nic nie robiłem. Ingeruję w ostateczności. 16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu? Raz dziennie-wieczór. Larwa ochotki, dafnia oraz suchy pokarm Ichtio-Vit, Bio-Vit, Ovo-Vit firmy Tropical. Nic nie zostaje, gdyż ryby prędko wszystko zjadają. 17.Fotka całego zbiornika i fotka detali - https://ibb.co/j9YMVqS https://ibb.co/qx3tsyR https://ibb.co/MSJ5HXx https://ibb.co/d2HgZjj https://ibb.co/pjV4Xzm https://ibb.co/VvFnk5b https://ibb.co/bFnYVZm Opis problemu- Od jakiegoś czasu glony się pojawiły, mocno się rozwijają porastając całą roślinność... Proszę o określenie typu, który występuje, gdyż głupieję już od napływu informacji z internetu. Akwarium stoi naprzeciw okna i uważam, że to jest największym problemem. Zasłaniam już żaluzje, także ograniczam napływ światła dziennego. Trzymam się z dala od "chemii", gdyż z własnego doświadczenia wiem, że ramirezki są bardzo czułe na preparaty. Bardzo proszę o pomoc i porady. P.S. Wyczytałem, że Grubowarg syjamski mógłby pomóc w walce z najeźdźcami. Co wy na to?
 4. Szewo11

  Baniak 105 l.

  DavyJones fajne info. Obecną jarzeniówkę mogę traktować jako dzienną?
 5. Szewo11

  Baniak 105 l.

  W takim razie szukam już drugiej. Co do butli CO2. Jakąś konkretną możecie doradzić?
 6. Szewo11

  Baniak 105 l.

  Aha. W pokrywie jest stanowisko na dodatkową jarzeniówke. Może dokupić? Taką samą?
 7. Szewo11

  Baniak 105 l.

  Belka, czyli LED? Jest tam " Tlv 10 8x555" o to chodziło?
 8. Szewo11

  Baniak 105 l.

  No i to już coś 😁 biorę do serca podpowiedzi. Dziś kurier szafkę ma przywieźć. Co do skalarów to też jestem zdania, że za małe. Uderzę w kierunku małych pielęgniczek. Co do ziemi to zrobię tak jak piszecie. Ok. 1cm i na to 3-4 cm piasku. Co do filtra... Myślicie, że da radę? Nie potrzebny inny, z większą wydajnością?
 9. Szewo11

  Baniak 105 l.

  Nie ukrywam, że z ziemią nigdy nie próbowałem. Jednak słyszałem dużo, że jest to bardzo dobre wyjście, aby roślinność była bujna i gęsta. Myślałem sypnąć ok. 4 cm ziemi i na to ok. 2-3 cm piasku.
 10. Witam. Dostałem akwarium i chciałbym je założyć wymiary dł. 75 cm, szer. 35 cm, wys. 40 cm. ( Konkretnie cały zestaw AQUAEL LEDDY SET 80 ). SPECYFIKACJA: Wymiary akwarium: 75x35x40 cm Objętość akwarium: 105 l Pokrywa: Tak Oświetlenie: Led 16W Filtr: ASAP 500 Wydajność filtra: 500 l/h Moc filtra: 5W Grzałka: Tak - automatyczna Moc grzałki: 100W Zbiornik stoi pusty. Czekam na szafkę, którą zamówiłem. Marzy mi się biotop Ameryki Południowej. Żona uwielbia skalary, ja zaś interesuję się rodziną pielęgniczkowatych m.in. ramireza. Wydaje mi się, że mój baniak jest zbyt niski, no i sam litraż chyba nie odpowiada hodowli skalarów. Co WY o tym sądzicie? Prosiłbym o propozycje roślin. Dno chciałbym obsypać ziemią uniwersalną i na to piasek kwarcowy 1-3 mm. Co o tym sądzicie? Oczywiście czytałem "co nie co", jednak nie ukrywam, że porady uważam za słuszny pomysł. Proszę o propozycje/uwagi. Wybaczcie jeśli chaotycznie za to się zabrałem. Pozdrawiam.
 11. Witam. Pytanie moje...Jak obniżyć temperaturę wody w akwarium? Przy tych upałach obawiam się o życie bojownika i rośliny.
 12. Szewo11

  Bojownik syjamski [Dobór samicy]

  Aaaaaaaaha. Może na razie odpuszczę. Trzeba to przemyśleć dobrze. Dzięki za pomoc. Temat zamykam.
 13. Szewo11

  Bojownik syjamski [Dobór samicy]

  Nie mam samicy. Wolałem zasięgnąć porady,zamiast skazać ją na cierpienie. Gdyby samica była na stałe z samcem to on zamęczyłby ją,tak?
 14. Witam. Samiec utworzył gniazdo. Wyczytałem,że to normalne zachowanie. W akwarium jest wiele roślin i kokos,które tworzą liczne schronienia. Czy mogę wpuścić samicę do mojego akwarium? Co sądzicie o tym? problem jaki mamy oraz jeśli jest taka potrzeba zdjęcie ; Czy mogę wpuścić samicę? litraż zbiornika ; 25 napowietrzanie ; deszczownica z filtra wewnętrznego filtracja ; FILTR WEWNĘTRZNY JKA-IF301 DO AKWARIUM 30-50L gatunki i ilość ryb ; 1 szt.bojownika syjamskiego-samiec rośliny ; wgłębka wodna,rotara,ludwigia inne sprzęty ; Grzałka z termostatem 50W do akwarium 20-60l stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp. ; nawozy-brak , pokarmy-suchy pokarm w postaci płatków firmy Sera,mix mrożony (ochotki,szklarka,daphnia,solowiec,czarny komar) parametry wody ; temperatura 26 *C , pH 7,0
×