Skocz do zawartości

Pierwsze akwarium


Siela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chce zalorzyc akwarium jakies 100l roslinne. I czy jako obsada do takiego akwa moga byc :
gurami/skalar 2/3szt
neon czerwony stadko
Grubowarg dwubarwny 1szt
Bocja wspaniała/kiryski jakies 3szt
piskorek 4szt
krewetki 10szt

Najbarcziej zalerzy mi na rybce podobnej do rekina

 

 

Witam. Na forum wymagana jest poprawna pisownia z używaniem polskich znaków. Regulamin 6.1  / splend

Edytowane przez splend
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby dobiera się po sprawdzeniu paramerów wody, po tym jak akwarium dojrzeje czyli za ok 3-4 tygodnie (poczytaj o cyklu azotowym). Poczytaj o rybach, które zamierzasz kupić - bocja wspaniała, grubowarg dwubarwny i skalary wymagają większego akwarium niż to, które zamerzasz mieć.

 

Najbarcziej zalerzy mi na rybce podobnej do rekina

 

Jeśli chodzi Ci o brzankę rekinią to akwarium 300 litrów wzwyż.

 

Zachęcam do lektury:

http://forum.superakwarium.pl/topic/3510-zak%C5%82adanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat obsady zostało już powiedziane wyżej.

 

Natomiast co do ryby podobnej do rekina to może zainteresuje Cię Ukleja naga. Ryba ta podobnie jak rekin jest pozbawiona tradycyjnych łusek, a i jej wygląd także może i nieco przypominać rekina. Ryba ta wymaga wody średnio twardej i lekko zasadowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium 20 l to jest zdecydowanie za małe dla neonków, a tym bardziej za małe dla żałobniczek.

 

Witam chce zalorzyc akwarium jakies 100l

Nawet w tym akwarium będziesz musiał się zdecydować na jeden z tych gatunków. Oczywiście o ile parametry wody pozwolą na zatrzymanie któryś z tych ryb.

W tej " szklance " którą masz w tej chwili te ryby się tylko męczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź parametry wody jaką masz i w przyszłości będziesz miał w akwarium. Może okazać się , że neonów nie możesz trzymać .Na razie nie ma co gadać nawet o obsadzie. Pewnie będzie kranówa więc jak nie chcesz na razie kupować testów lub kaski nie masz na razie na nie to zadzwoń po prostu do wodociągów w twoim mieście albo w necie sprawdź jeżeli dają taką możliwość.

Do doboru obsady w zasadzie starczy jak dowiesz się o PH,GH,KH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co myslicie o zakladaniu akwarium na ziemi ogrodowej

 

http://forum.superakwarium.pl/topic/35041-ziemia-w-akwarium-czyli-strach-ma-wielkie-oczy/

 

Myślę, że powinieneś skupić się na doborze obsady wg specyfikacji  działu, a nie pytać o ziemię czy też filtr.

Testy kranówki porobione? Chyba nie, i coś mi się wydaje, że marnujesz nasz czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzasz korygować parametry wody? Filtr ro itp? Jak nie to jej parametry sprawdź na stronie wodociągów i na tej podstawie dobieraj obsadę. W tym przypadku posiadanie testów niewiele Ci pomoże, a tę kasę możesz dołożyć do lepszego filtra. Z pewnością przyda Ci się bardziej.

Na podłoże daj piach, a pod rośliny kulki gliniano-torfowe, to sprawdzone rozwiązanie. Skuteczne, a przy okazji nie nadwyrężające kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Temperatura

 

 

 

17,8

 

°C

 

 

 

Mętność

 

PN-EN ISO 7027:2003

 

0,47

 

NTU

 

< 1

 

Barwa

 

PN-EN ISO 7027:2003

 

< 5

 

mg/l Pt

 

< 15 4.z.3)

 

Odczyn pH

 

PN-90/C-04540.01

 

8,22

 

-

 

6,5-9,5 6.z.3.)

 

Twardość

 

PN-ISO 6059:1999

 

111

 

mg/l CaCO3

 

60-500 7.z.4)

 

Żelazo

 

PN-EN ISO 17294-2:2006

 

0,17

 

mg/l

 

< 0,2

 

Chlorki

 

PN-EN ISO 10304-1:2001

 

13,5

 

mg/l

 

< 250 6.z.3)

 

Jon amonowy

 

PN-EN ISO 11732:2007

 

< 0,05

 

mg/l NH4

 

< 0,5

 

Azotyny

 

PN-EN ISO 13395:2001

 

< 0,01

 

mg/l NO2

 

< 0,5 3.z.2)

 

Azotany

 

PN-EN ISO 13395:2001

 

< 0,50

 

mg/l NO3

 

< 50 3.z.2)

 

Chlor wolny

 

metoda HACH 8021

 

0,26

 

mg/l Cl2

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza, tylko nie wiem, połowa mojej miejscowości ma z tego, a inna z tamtego. Juto zadzwonię.



Babka powiedziała, że pH jakieś 7,6/7,8, a KH 8. Gh niestety nie była wstanie mi podać.

A więc moje pytanie do akwarium 100l starczy ten filtr atman At-F303??

Edytowane przez Siela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...