Skocz do zawartości

[126] Kalix


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłoże: JBL mando - 20l 

Filtr: aquael turbo 1000

Grzałka: aquael easy heater 100w

Oświetlenie: 2x 18W (PowerGlo i sylwania aquastar) 1x24W sylwania aquastar

 

wynik testów:

Cl2 <8,

Ph 6,8-7,2,

Kh ~7,

NO2 <0,5,

NO3~10,

GH >14d

 

Nawożony małymi dawkami potasu aqua art ~3-5ml (jedno psiknięcie dozownika) co 3 dzień 

W pierwszy i 7 dzień wlane szczepy bakterii z firmy easy-life

 

W tym momencie akwarium dojrzewa i zastanawiam się nad obsadą, może jakieś gupiki na początek.

Z roślin to po prawej mały heniek, a po lewej glosia, na korzeniu i w tle nie bardzo wiem jaki mech.

post-21915-0-29145600-1416258157_thumb.jpg

Edytowane przez Kalix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo skąpy opis zbiornika - uzupełnij go o informacje zawarte w TYM temacie.

 

Teraz mogę powiedzieć, że:

* jak na start to masz bardzo mało roślin

* sztuczność ze środka nadaje się do kosza

* w takim litrażu lepszy byłby już kubełek niż wewnętrzny (inna sprawa, że wydaje się ogromny)

* odłącz bąbelki - są zbędne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium całkiem, całkiem.
Ale ;)
1. Wyłącz bąbelki z filtra-  wystarczy skierujesz wylot filtra do góry i wymusisz ruch tafli wody. Takie napowietrzanie w zupełności wystarczy.
2. Czy to na środku to jest sztuczne? Jeżeli tak to wywal. Cytuję - V_i  z tematu http://forum.superakwarium.pl/topic/45734-najwi%C4%99ksze-akwarystyczne-mity/?do=findComment&comment=461505
 "Zakup w sklepie zoologicznym nie świadczy o tym,że kupione ozdoby nie są szkodliwe, nie zmieniają parametrów wody i nie wytwarzają trujących związków dlatego zaleca się rezygnacje z wszelkich "sztuczności"."
3. Aby doradzić Ci z obsadą musimy znać parametry wody, min. GH, KH, PH. Żeby takie paramtery zdobyć od Ciebie to akwarium musi dojrzeć. Poczytaj na temat cyklu azotowego ;)

Ps. dolej wody ;)


Edit: Miniu był szybszy

Edytowane przez DawW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post poprawiony i uzupełniony, to po środku to ceramika, myślałem, że się nadaje, rozumowałem tak ponieważ w filtrze mam wkłady ceramiczne. Jeżeli to ceramika, to nadal nadaje się do kosza? Co do filtra to dostałem w prezencie i już zdecydowałem się go zostawić.

W sprawie roślin, to w tle za korzeniem jest roślinka, której niestety nazwy nie znam, dostałem ją od znajomego i powiedział, że ona bardzo szybko rośnie i zaraz będę mógł sobie przycinać i dosadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ceramika ale malowana czymś co może niekorzystnie wpływać na parametry wody i mieszkańców akwa. Dobrze Ci koledzy powyżej radzą, wywal to :) Przydałoby się dosadzić więcej roślin szybkorosnących co jest wskazane przy dojrzewającym akwarium. Później rośliny możesz usunąć jeśli nie będą pasowały do aranżu :) Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki choć możne je już spotkać w różnych rejonach świata, nawet już i w europie, to jednak najlepiej się czują w wodzie twardszej i lekko zasadowej. Twoja twardość ( GH 7 ) jest za niska dla tych ryb.

Jak chcesz kombinować z parametrami to ja by Ci proponował obniżyć trochę pH, a wtedy będziesz miał spory wybór ryb z Ameryki południowej czy Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, po przerwie wymuszoną przeprowadzką chciałbym wrócić do próby z akwarystyką, z powyższych planów, skończyło się na wprowadzeniu 6 Gupików i gdzieś po miesiącu musiałem je oddać i zakończyć przygodę z akwarystyką. 

 

Chciałbym zacząć ponownie i akwarium powoli dojrzewa. Wyposażenie się nie zmieniło więc nie wiem czy istnieje potrzeba żebym ponownie rozpisywał. jedynie zmieniły się roślinki, ponieważ tamte musiałem oddać.

 

W tym momencie testy wykazały:

~13 mg/l NO3

~0 mg/l NO2

~10 GH

~8 KH

~7,3pH

~0 mg/l Cl2

 

Ponownie wlałem  szczepy bakterii z firmy easy-life i po 2 tygodniach wpuściłem 2szt narybku Mieczyka żeby uskutecznić dojrzewanie akwarium i w ramach przechowania, docelowo również planuje Gupiki, choć widziałem w sklepie Modrooka Słonecznego.

 

Roślinki niestety bliżej nie określone, ponieważ je dostałem z przycinki. 

Przymierzam się do budowania bimbrowni, ponieważ marzy mi się Heniek albo Glosia jako trawnik i oczywiście znacznie większa liczba roślin. Korzystając z okazji, czy nie zechciałby się ktoś podzielić jakimiś roślinkami z przycinki na początek przygody? Chętnie podjadę na terenie Krakowa.

 

 

 

af4c792c4a4118ab.jpgb6ab99203ce6c9c0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...