Jump to content

JakPla

Użytkownik
 • Content count

  193
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About JakPla

 • Rank
  Dyskutant
 1. JakPla

  [126] Kalix

  Będą bencki za tą ceramiczną ozdobe
 2. Diody LED są spoko jako alternatywne oświetlenie. Ale do akwarium roślinnego wolał bym same świetlówki. A co do konfiguracji świetlówek to już zależy od ciebie. Jeżeli dasz 3x6500k będzie dobrze, jak masz już 1x6500K i 2x8500K też będzie dobrze choć może trochę za różowo. Ja bym polecił taką konfiguracje 1x6500K 1x8000K 1x10000K będzie spoko dla roślinek i spoko efekt wizualny. A ledy to zamontuj na oświetlenie nocne zaje...iście się sprawują.
 3. JakPla

  Filtr do Akwarium 10l

  Kaskada to najlepsze rozwiązanie.
 4. JakPla

  Oceńcie, doradźcie, moje 1 akwarium

  Według mnie podstawowym błędem jest zakładanie tak małego zbiornika na pierwsze akwa. Optymalnym rozwiązaniem jest zbiornik 54l a najlepszym 112l. Wymienione zbiorniki dają więcej możliwości doboru ryb i roślin a co za tym idzie zmniejszają prawdopodobieństwo popełnienia błędu, przy okazji są bardziej stabilne i wymagają nieco mniej pracy niż nano akwaria.
 5. JakPla

  filtr do 120l

  Ja bym polecił Midikani 800. Ewentualnie do tego filtra jakiś mechanik np FAN-3
 6. JakPla

  Młode bojowniki. Co robić?

  Zwieńczeniem pracy każdego akwarysty jest tarło ryby i odchowanie narybku. Jeżeli będzie trzeba znajdę zbiorniki dla rybek.
 7. JakPla

  Pomoc z obsadą [60L]

  Masz rację. Jakoś nie pomyślałem o krewetkach. Myślałem trochę o piskorkach ale chyba za mały litraż.
 8. JakPla

  Młode bojowniki. Co robić?

  Nie popadajmy w paranoje, napisałem że rybki tylko tymczasowo trafiły do małego akwarium. Pozostaną tam dotąd aż młode zaczną swobodnie pływać. Tym czasem dzisiaj doszło do drugiego tarła.
 9. JakPla

  Pomoc z obsadą [60L]

  Jeżeli chcesz mieć pielęgniczki to lepszym wyborem będą neony. Natomiast jeżeli chcesz mieć razbory pomyśl o bojowniku albo prętniku. Jak zdecydujesz się mieć ławicę to koniecznie w tym litrażu tylko jeden gatunek. Moje propozycje obsad: 1) 1+1 Ramireza 10 Neon Inessa 8 Otosków 2) 1+2 Bojownik 10 Mikrorazbora Galaxy 6 Kirysków Pand 3) 1+2 Kakadu 1+2 Platka 8 Otosków
 10. JakPla

  Młode bojowniki. Co robić?

  Może wydać się to trochę sadystyczne ale całą obsadę z zbiornika ogólnego przeniosłem tymczasowo do 18tki. Do momentu całkowitego wylęgu młodych rybek zostaną w małym zbiorniku, a następnie młode trafią do 18tki a stare wrócą.
 11. JakPla

  biurko pod 240l. wytrzyma

  Myśle że to biurko da rade, tylko pasowało by je nieco przerobić. -dołożyć dodatkowy blat -wzmocnić plecy -może jakieś mocowania do ściany -dodatlowo podczas montażu poklejić płyty Napewno takie biurko razem z przeróbkami wyjdzie taniej niż markowy stolik.
 12. JakPla

  112L na zwykłej komdzie POMOCY

  W celu ustabilizowania całości pomyśl o jakiś odczepach do ściany. Do tego dodatlowy blat, wzmocnienia wzdłużne oraz mocniejsze plecy. Musi wtedy wytrzymać. U mnie kiedys stało akwa 120l na mniej solidnej szafce miałem dodatkowy blat, szafka się uginała ale nic się nie stało.
 13. JakPla

  Filtr do 116l

  Z pozoru tańsze filtry HW w perspektywie czasu okażą się drogie w eksploatacji. Lepiej dozbieraj pare złotówek i kup droższy ale oszczędniejszy filtr. Ja przetestowałem Tetra Tec EX700 i Aquael Midi kani 800 oba spisały się świetnie. Mini kani 120 może być za słaby do tego litrażu. Popatrz na to. http://allegro.pl/filtr-zewnetrzny-kubelkowy-midikani-800-aquael-i3546068520.html
 14. JakPla

  Akwarium w domu blisko pociągów (wstrząsy)

  Akwarium które waży 50 lub 60 kilogramów nie będzie tak podatne na drgania jak kieliszki.Też mieszkam blisko torów i dzwonią mi kieliszki, ale jakoś nie zauważyłem złego wpływu na ryby. Myślę, że zwykła mata powinna wystarczyć.
 15. JakPla

  Młode bojowniki. Co robić?

  W zasadzie mam już plan jak mogę je wytrzeć w przyszłości z większym powodzeniem. Teraz zależy mi aby odchować przynajmniej kilka sztuk. Narybek ma wielkość 1-2mm i zaczyna pływać w okolicy gniazda. Część jaj jeszcze się nie wylęgło. Mam pytanie czy maluchom nie zaszkodzi zmiana akwarium, i jak je odłowić aby nie odlowić tez jaj?
×