Skocz do zawartości

Największe akwaria na świecie


mei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A dla mnie mniejsze się bardziej podobają.

Gdybym miał dużo kasy to najprawdopodobniej bym przeznaczył ją prędzej na wycieczkę na rafy koralowe Australii :) wtedy dopiero jest wrażenie niesamowite jak się nurkuje a ryby przepływają ci między rękami :] ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy to jest niesamowite wrażenie ale i niebezpiecznie jest ostatnio rekin zakatował ludzi nurkujących i zakończyło się tragedią ale jak są filmy to nie mogę. Po prostu jest to piękne.

ale napewno oglądanie ryb w ich prawdziwym środowisku sprawi większe wrażenie,poza tym ataki rekinów są rzadkie,szanse jak w wygraniu w lotka.

Cylindryczne mi się nie podoba,reszta ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morskie jest ładniejsze z uwagi na możliwość tworzenia raf koralowych, i rybki są bardziej wybarwione :P

mi się osobiście solanki nie podobają :( rafa koralowa wygląda ładnie w morzu [ te kolory :D ] a w akwarium to tak jakbys dał same kamienie... :roll: zero roslin a to nie wygląda ładnie bez roslin :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Niezłe w Zoo we Wrocławiu ma być tunel 20m :D

 

AFRYKARIUM

 

Na początku kwietnia 2008 rozstrzygnięty też został konkurs architektoniczny na projekt nazwany Afrykarium. Pomysłodawcą i autorem założeń koncepcyjnych jest dyrektor Radosław Ratajszczak, a nazwa powstała z połączenia słów Afryka i Akwarium.

 

Zwycięski projekt, wybrany przez komisję konkursową spośród 14 nadesłanych na konkurs, opracował zespól architektów i inżynierów z wrocławskiej Fabryki Projektowej ArC2. Afrykarium to przegląd różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu, pod ogólnym hasłem "Życiodajne wody Afryki".

 

Afrykańską podróż rozpoczniemy od obejrzenia obszernego akwarium rafy koralowej Morza Czerwonego, a następnie poprzez basen z hipopotamami dojdziemy do ekspozycji ryb słodkowodnych jezior Malawi i Tanganika. Dalej ścieżka poprowadzi nas w głębiny Kanału Mozambickiego, zamieszkiwane przez rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne. Będzie można je podziwiać z podwodnego, przeźroczystego akrylowego tunelu o długości około 20m.

 

Stąd przeniesiemy się na zachód Afryki - na piaszczyste i odludne Wybrzeże Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane będą pingwiny (tak, tak - jest gatunek pingwina, który mieszka w Afryce!) oraz afrykańskie kotiki, czyli krewniacy lwów morskich. Podróż zakończymy w dżungli otaczającej rzekę Kongo.

 

W zbiornikach wodnych zamieszkają tu krokodyle oraz manaty - niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami. W kompleksie Afrykarium, którego oddanie do użytku planowane jest na koniec 2012 roku, znajdą się też sala konferencyjna, restauracja, sklep z pamiątkami oraz liczne ekspozycje dydaktyczne.

 

Tutaj link http://www.zoo.wroclaw.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=281 Trzeba na ten obrazek z rekinem kliknąć wyświetli się film wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...