Jump to content

Wilczyca

Użytkownik
 • Content count

  401
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Wilczyca

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 06/14/1986

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Bytów , Gdańsk
 1. Wilczyca

  Molinezje i narybek

  Witam. Mam takie pytanie, bo już tego nie ogarniam. Mam same czarne molinezje i jedną żółtą. W tym jeden samiec czarny. Ich narybek jest czerwony. Wszystkie są czerwone. I tak miesiącami rodzą się tylko czerwone. Mam też jedną samice mieczyka czerwoną. Było stado, ale po jakimś czasie pozdychały i ona została sama. Czy jest to możliwe, że z nią się krzyżują ? Zdjęcia narybku są pokazane jako złotawe bo tak pokazała cyfrówka, a normalnie są czerwone jak mieczyki. Zdjęcia narybku : Dorosłe molinezje samice:
 2. Wilczyca

  Molinezja - prawidłowe zachowanie? [film]

  U mnie jest to samo zachowanie tyle, że samica robi to samicy wiec nie mogą być to zaloty. To raczej wygląda jak by samica rodziła a druga jej te młode natychmiast zjadała. Ale mam pełno młodych w akwarium wiec chyba raczej nie są zjadane.
 3. Wilczyca

  Molinezja z guzami

  A ta odmiana pom pom nie powinna mieć tylko jednego guza na czole ? Bo moja jest pokryta cała guzami nawet na płetwach. Nie wygląda mi to na jakaś odmianę tylko na chorobę, ale widzę, że małe jest zainteresowanie moim problemem. Chciała bym się tylko dowiedzieć czy takie guzy są zaraźliwe. Bo nie wiem czy wpuścić ją do innych ryb czy nie.
 4. Dostałam rybę molinezje i ta molinezja jest pokryta dziwnymi guzami. Ma guzy na całym ciele i na płetwach tez a największy guz mocno wystający ma na czubku głowy coś jak na tym zdjęciu : http://goldfish.strefa.pl/Pompom.jpg Tylko, że guz jest jeden na głowie. Na ciele są już bardziej jak by rozlane. Mam ją odizolowane bo nie wiem czy to jest zaraźliwe czy nie. Zdjęcie jest nie możliwe, bo mam tylko komórkę, a komórką jest wszystko zamazane.
 5. Wilczyca

  Czy mogę dać te ryby do akwarium

  Nie rozumiem sklepów zoologicznych które nie chcą przyjmować ryb. U nas w Gdańsku jest sklep zoologiczny OKAZ i ten sklep przyjmuje wszystkie ryby nie chciane przez hodowców.
 6. Wilczyca

  Sumik Rekini

  Nie radze trzymać tych ryb w małych akwariach bo prędzej czy później zaczną się obijać o ścianki akwarium i robić spustoszenie. W oczkach wodnych nie przeżyją. U mnie w oczku zdechły po tygodniu a miały wszystko i było lato.
 7. Wilczyca

  200 l

  Lekka zmiana o obsadzie. Gurami niebieskie parka jutro zostanie zaniesiona do sklepu zoologicznego. Dokupiłam więcej mieczyków. Teraz są 3 samce w tym 2 weloniaste i dwie samice normalne.
 8. Wilczyca

  kosiarki a zbiornik otwarty

  Nie radziłam bym trzymać kosiarek w otwartym akwarium. Ja mam zamknięte akwarium i czasem widzę jak moje kosiarki próbują skakać i czasami uderzają w pokrywę. Czasem pod czas wymiany zdejmuje pokrywę i często się zdarza tak, że jakaś kosiarka nie bezpiecznie blisko powierzchni wody pływa i mam takiego stracha, że zaraz mi wyskoczy. One są rybkami skocznymi.
 9. Wilczyca

  Brzanka różowa

  Ja miałam 9 brzanek różowych w 100 litrach i moim zdaniem 100 litrów to idealne na max 10 brzanek. Wiec 70 litrów na 5 brzanek, ale 5 brzanek to trochę mało jak na stado. Bo one są stadne.
 10. Wilczyca

  200 l

  Ogólnie chce skończyć z gurami i hodować całkiem inne rybki, ale moje gurami maja już 4 lata, a czytałam gdzieś, że dożywają do 5 lat wiec nie wiem czy opłaca mi się na starość oddawać je do sklepu zoologicznego gdzie już długo pewnie nie pożyją. A nie ma miedzy nimi żadnej agresji. Heh tu bym się wykłócała. Nie którzy mówią, że dla ducha amazońskiego akwarium minimum to 200 litrów, a ty mówisz, że 200 litrów dla kosiarek to za mało ? Mam je 2 lata i urosły mi do 6 cm długości. Mają dużą powierzchnie do pływania i nie widzę by brakowało im miejsca. Takie duże jak duch na pewno nie będą Tak dokupię mu towarzystwo, ale na razie nie chce tego robić ze względu na gurami. Najpierw gurami zniknął, a potem kupie mieczyki bo nie chce mieć przerybienia. No niestety nie lubię tych rybek. A jakieś inne na dno ? Bocje wspaniałe to już za małe akwarium pewnie ? A co do ławicy to pomyślę nad tym jak gurami mi zniknął. Ale neonów to jeszcze nie miałam.
 11. Wilczyca

  200 l

  Obsadę mam taką jak w opisie. Sprzedałam brzanki i ducha wiec zrobił się luz. Jak na razie nie mogę sprzedać jeszcze plecostomusów. Czy taka obsada może być ? Mam coś jeszcze pozmieniać ? Ewentualnie coś dodać ? Ps. Mieczyk jest sam bo duch zjadł mi pozostałe jego towarzystwo.
 12. Wilczyca

  odmulacz czy rybki

  Ja zasysam wodę ustami i mam blisko okno i woda wylewana jest za okno Spokojnie okno jest dachowe wiec wszystko leci do rynny.
 13. Wilczyca

  jaki to gatunek?

  Tez wydaje mi się,że to brzanka różowa a tu fotka takowej rybki.
 14. Wilczyca

  odmulacz czy rybki

  Odmulacz to fajna sprawa. Mam takowy i odmulam co 2 tygodnie. Każdy akwarysta powinien mieć taki odmulacz.
 15. Wilczyca

  Duch amazoński

  Ja mam ducha w 200 litrach. Niestety urósł mi do prawie 30 cm i sprzedaje go nowemu właścicielowi. Dla takiej ryby akwarium 300 litrów to minimum ! Gdy duch jest mały to żyje w zgodzie z innymi rybami, ale gdy rośnie do takich rozmiarów co mój to staje się agresywnym drapieżnikiem. Wytrzebił mi ze 3 kosiarki, jednego mieczyka i jednego kirysa. Gdy był mały żywił się pokarmem suchym, a teraz je tylko mięso. Najlepsze mięsko dla niego to krewetki koktajlowe mrożone i rożnego rodzaju mrożonki dla ryb. Jak masz jeszcze jakieś pytanie to pytaj
×