Skocz do zawartości

Akwarium a letnie burze


Emiel Regis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wierz w te cudowne urządzenia za 15zł, które ochronią sprzęt przed burzą... Wiem, że piorun ma takie napięcie, że iskra potrafi przeskoczyć nawet o 50-60cm... Nawet jak wyjmiesz wtyczkę telewizora a będzie w odległości do pól metra to i tak może przeskoczyć iskra. No i co mamy wtedy? Grilla w domku :D Skrzynka z bezpiecznikiem różnicowym jest dużo bardziej bezpieczna, jednak też nie 100%. Nie idzie się schować przed burzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nikt nie chroni akwarium w żaden sposób przed burzą? To ciekawe... z kolei z drugiej strony nikt się nie żalił że jemu piorun trafił w np filtr albo i dalej poszedł do akwarium i ugotowal ryby.

 

Przy nieodłączonych komputerach takie rzeczy się niestety zdarzają dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To zależy czy w sprzęcie do akwarium mamy jakąś elektronikę. Jeśli np. świetlówki są zasilane ekektronicznie to bardzo wskazane jest odłączenie podczas burzy. A jeśli jest tradycyjny dławik (ciężki i grzejący się) to raczej mało prawdopodobne żeby przepięcie w sieci mu zrobiło krzywdę.

Tak samo z filtrami - nie powinno nic się stać moim zdaniem zwykłym napędom na elektromagnes. Co innego takie wypasy jak eheim professionel 3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni bez prądu nie zabije rybek (chyba)

u mnie ogólne latem trzyma temp 25-28 samo bez ingerencji ... jak jest upał to sakcze do 30 i wtedy trzeba coś zrobić

kilka dni bez światła nie zabije roślin a w wodzie jast (tak mi się zdaje) na tyle duże st.o2 że ryby się nie poduszą

 

nie popadajmy w paranoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...