Jump to content

Maja_dm

Użytkownik
 • Content count

  2,194
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Maja_dm last won the day on April 15 2014

Maja_dm had the most liked content!

Community Reputation

1

About Maja_dm

 • Rank
  Uzależniony
 • Birthday 06/25/1983

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Białystok
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo, szybkie kobiety i piękne samochody.
 1. Maja_dm

  Efekt półmroku w malawi ?

  Tak można, sam tak robiłem , da efekt przyciemnienia. ps. Pozdrowienia dla Gostynia, ostatnio miałem przyjemność 3 tygodnie pomieszkać.
 2. Maja_dm

  Zielone szyby i coś dziwnego.

  Bzdura Przerabiałem temat krasnorostów i wygrałem z nimi. Zerknij do linka z mojego podpisu. Przeczytaj. Zaprzestanie nawożenia powoduje zahamowanie wzrostu roślin i szarżę glonów. Trzeba zainwestować w testy na po4 i no3. Następnie dostosować dawki żeby osiągnąć 10-16mg/l no3 i 1mg/l po4 i ten stan utrzymać. Swiatło daj 10h. Wyczyść złoża filtra używając wody z akwarium. Zmniejsz początkowo przepływ wody w filtrze. Daj keramzyt do filtra. Podmiana wody spowoduje wyjałowienie wody i atak glonów. Przyczyną glonów jest prawdopodobnie wysokie stężenie DOC oraz NA 100% niewłaściwe proporcje azotu do fosforu. Pocieszę Cię. Masz początkowe stadium krasnorostów. W połączeniu z cierpliwością nie uratujesz roślin, ale sprawisz, że uzyskasz zdrowe sadzonki do rozrostu. To jest przyczyna Twojego problemu. Proponuje zakup kno3 i fosforu. Rozrobić, jedyna szansa na dawki, które można korygować. Olej metody typu herbata, kosiarki, molinezje, carbo, kwasek cytrynowy. To metody pośrednie. To jakby podać choremu na raka witaminę C. Polepszy samopoczucie a choroba będzie szaleć dalej. Ale co jest bzdurą ? Najpierw piszesz, że zaprzestanie nawożenia spowoduje rozwój glonów , a dalej piszesz nawożenie jest przyczyna problemu... Uważasz że stado kosiarek nie poradzi sobie z krasnorostami ? Ogarnij się Po prostu proponujesz swoją metodę jako inną alternatywę, więc nie pisz ,że pisze bzdury. Nawożenie w akwarium w którym rośnie żabienica i moczarka jest po prostu bez sensu, gdyż te rośliny urosną i przy żarówce . Ma sens gdy ma się wymagające rośliny, podaje się CO2 i pilnuje parametrów blablabla. A stosowanie tej metody ,gdy się nie wie co się leje i ile tego powinno się lać spowoduje więcej biedy jak pożytku, a wydawanie parę stówek na testy i ingerowanie całą tablicą mendelejewa do zbiornika, gdy chce się popatrzeć na parę roślinek i rybek , jest głupotą. Piszesz o utrzymaniu dwóch parametrów w akwarium na jakimś tam poziomie, nie twierdze, że to jest zła metoda, tylko co z resztą parametrów wody , tych których nie znasz (i znać nie będziesz, bo nie masz testów z sanepidu)? Powiedz mi co będzie jeżeli kolega utrzyma te parametry według Twojej receptury ,a reszta parametrów, tych których nie znasz będzie się różnic? Uważasz że ktoś z drugiego końca polski ma identyczną wodę ? Ingerencja w chemię wody to wyższy level , bo każdy zbiornik jest inny... Ta metoda która działa u Ciebie , nie koniecznie zadziała u kolegi. Glony jak i rośliny lubią nawożenie, jeżeli czegoś jest za dużo korzystają glony, wiec wyjałowienie wody osłabi również glony itd. Możesz napisać , że znasz inną metodę , nie pisz. że piszę bzdury...
 3. Maja_dm

  Jaki filtr RO do 112l.

  Ja proponuje w ogóle tego nie kupować , lepiej zgubić te pieniądze. Nie warto inwestować w coś, co nie będzie działać lub będzie działać słabo , albo przez miesiąc. Chcesz osmozę to wyłóż na samą membranę 250 zł. Przeszedłem już parę firm produkujących RO, uwierz mi nie warto oszczędzać.
 4. Maja_dm

  Zielone szyby i coś dziwnego.

  NO glony masz te czarne to krasnorosty lubią dużo światła dobre nawożenie. Dokup se kosiarek ze 4 i będziesz miał spokój. Możesz też przestać nawozić, i podmieniać częściej wodę , ale to syzyfowa praca... Krócej świeć
 5. Maja_dm

  Wysoki skok NO2

  To pewnie pierwotniaki , pilnuj parametrów nie podmieniaj za często , zbiornik dojrzeje samo przejdzie za 2 -3 tygodnie
 6. Maja_dm

  Pomoc w identyfkacji

  słabe foto mi się wydaje że to p.zebra odmiana ksantoryczna, myślę że na forum są osoby bardziej obeznane w tej odmianie. tu jakieś info http://zdjecia2.autogielda.pl/artykuly/Z1323763777.jpg http://www.zwierzeta.autogielda.pl/?swi ... ,ryby,1356 Zdania zaczyna się z wielkiej litery. kubas
 7. Może być martwica, może być że coś ją ogryzło i wdała się pleśniawka. Przemyj chore płetwy rivanolem (nie zaszkodzi ) podaj bactopur czy jakiś teraźniejszy odpowiednik... 10l starczy przecież to mała ryba... Masz twardą wodę jak na pielęgnice ( podłoże z grysem marmurowym ).
 8. Maja_dm

  [77L] Nano Reef

  Na zalanie może być instant , ale przy koralach się słabo nadaje, preis , kent. Hydrometr to słabo precyzyjne urządzenie, myślę że szybko je zmienisz. Co do absorbentów... purigen, chemipure, raczej stosuj jak już trzeba, niż zapobiegawczo... wzięcie skały z działającego zbiornika to zły pomysł, nie wiadomo jak działał i jest już wyeksploatowana , ciekawe życie Tobie z niej nie wyjdzie ps. pamiętaj o wypłukaniu węgla w ro , bo będziesz miał membranę do wymiany .
 9. Ze 200 l musisz tak wyliczyć żeby woda która spłynie z akwa i komina ( w razie np braku prądu ) spokojnie zmieściła się w sumpie nie przelewając się.
 10. Maja_dm

  Tęcznka neonowa

  Z opisu wynika posocznica
 11. 1 saulosi 3 maingano 4 wydaje mi się ze to młody rdzawy albo samica hongi
 12. żółtaczki mogą pływać w pełnym morskim zasoleniu , ale nie muszą kup sobie salimetr jak szukasz precyzji albo refraktometr jak szukasz precyzji , masz za mały zbiornik
 13. Maja_dm

  50 L Obsada

  To a co Ty czekasz podmień 1/3 wody, następnie co dzień po 10 % i tak przez tydzień. Testy sresty wiadomo że akwa nie dojrzałe więc poco test.
×