Skocz do zawartości

Identyfikacja, przyczyny i zwalczanie


Mexico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z mojego zbiornika z nowym glonem. Co to jest, jakie są jego przyczyny i oczywiście jak się jego pozbyć? Ostatnie parametry zbiornika:

 

pH - 6.5

Cl - 3 mg/l

KH - 4 mg/l

GH - 7 mg/l

K - 14 mg/l

Fe - 0.1 mg/l

PO4 - 0.50 mg/l

NO2 - 0 mg/l

NO3 - 20 mg/l

 

DSC00757.jpg

DSC00758.jpg

DSC00759.jpg

DSC00762.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 93
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1.Kiedy akwarium zostało zalane? marzec 2013

2.Litraż i wymiary akwarium - 52,5l 60x25x35

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L)? Belka Hagen Glo 2x24 (2x Sylvania Luxline 865 - 6500K)

 

4.Jak długo świecisz (ile godzin)? 10 godz./dziennie

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa - Ada Amazonia

6.Filtracja - Aquael MiniKani 120

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) - akwarium roślinne holenderskie

8.Ozdoby (jakie) - korzeń

9.Rośliny (ile,jakie) -

- Bacopa caroliniana

- Cabomba

- Glossostigma elatinoides

- Limnophila sessiliflora

- Ludwigia Green

- Ludwigia Rapens

- Mały Heniek

- Micranthemum umbrosum

- Peacock Moss

- Rotala Rotundifolia Green

- Willow Moss

- Heteranthera Zosterifolia

- Rotala Rotundifolia Red

- Hygrophila Corymbosa

- Hemianthus Micranthemoides

 

10.Ryby - obsada (jw.) -

- Gupik x 6
- Neon Innesa x 6
- Krewetki Babaulti, Red Cherry
- Pielęgnica Ramireza (parka)

 

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?) - ok 30%, co tydzień, odstana 24H kranówka z dodatkiem AquaSafe Tetry, w sobotę

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )

Codziennie:

Fe chel.13%- 5

MgSO4 -   0

KH2PO4 -  30

K2SO4 -      0

KNO3 -      0

EasyCarbo – 2.5

Raz w tygodniu:

Profito - 5 ml

Algen Stopp! (środek przeciw glonom)

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?) - butla wysokociśnieniowa, 1B/s

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe
NO3 - 20mg/l

PO4 - 0.50mg/l

KH - 4 °n

GH - 7 °n

pH - 6.5

Fe - 0.1mg/l

 

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ? odstawiłem mikro (intermag plus z 13% chelatem żelaza), zastąpiłem EasyLIfe Profito i rozrobionym chelatem żelaza

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?

2 razy dziennie, do 30s, pokarm nie zostaje

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali

 

Temat ze zdjęciami TU
 

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odstawił ten środek na glony. Zapodał węgiel aktywny aby wyciągnąć resztki środka z wody. Niestety węgiel rozjedzie parametry wody. Następnie doprowadzić do odpowiednich parametrów wodę. Glony zahamują. Ta amazonia pewnie pochłania fosfor, dlatego tak duże dawki trzeba lać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikro podaje w postaci Easy Profito. Raz w tygodniu 5 ml. Podawałem wcześniej mikro w postaci Intermagu Plus połączonego z 13% chelatem żelaza, ale wtedy co tydzień skrobanie szyb z zielone pyłu...

 

Dzisiejsze parametry przed podmianą:

 

pH - 6.5

Cl - 3 mg/l

KH - 4 mg/l

GH - 7 mg/l

K - 14 mg/l

Fe - 0.1 mg/l

PO4 - 0.25 mg/l

NO2 - 0 mg/l

NO3 - 5 mg/l

 

przy nawożeniu:

 

Fe chel.13%- 5

MgSO4 -   0

KH2PO4 -  30

K2SO4 -      0

KNO3 -      0

EasyCarbo – 2.5

 

Raz w tygodniu:

Profito - 5 ml

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo ( jeżeli chodzi o nitki) najpierw uważałem że to spirogyra - najpierw krótkie na szybach i rotalach potem nawet 20cm - 2 dni temu dorwałem mikroskop - wg mnie to jednak zielenica nitkowata - przynajmniej po porównaniu próbki ze zdjęciami zielenic nitkowatych w necie (do spirogyry daleko ). Ja za tydzień spróbuje zaciemnienia (aktualnie mam urlop i baniak żyje swoim życiem. 

 

Tydzień temu przed wyjazdem podalem dawki tygodniowe nawozów żeby Fe bylo 0.48, PO4-0.5 - po 7 dniach wszystko bylo na zero a w baniaku nitki opanowaly wszystko, wyczyściłem i nic konkretnego nie robilem oprócz nawozów bo mi sie zaczeły cryptocoryny rozpuszczać. 

 

Wydaje mi się że zaciemnienie może pomóc ale to dopiero za tydzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuje jeszcze podnieść parametry jak wcześniej ktoś radził. No a potem zobaczę. Mój problem zaczął się po odstawieniu Intermagu Plus z chelatem i zastąpieniu go Profito... Może wrócić do wcześniejszej wersji mikro

 

Wysłane z mojego One V za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, mikro nie podaję... No ale w tak krótkim czasie pojawiają się te krótkie zielone włoski na szybach i roślinach że szok...I myślałem żeby dzisiaj wrócić właśnie do dawek mikro. Bo już nie wiem co robić. Jak przestanę podawać PO4 i NO3 to rośliny staną...Od czego jest ten glon...
 

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj parametry, odstaw koniecznie mikro! Nie podawaj np. przez 1 tydzień, a rośliny wyciągną mikro i spadnie stężenie. Później zauważysz, że częstotliwość wysypu zielenic spadnie. Podaj 5ml i zobaczysz na drugi dzień wysyp. Trzymaj się tego co w pierwszym zdaniu podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej Twojej wypowiedzi nie używam mikro w żadnej postaci. Parametry na razie udaję mi się utrzymać...No ale wysyp tragedia.Wczoraj nie widziałem swojego akwarium jak się paliło światło no ale dziś przeżyłem szok jak je zobaczyłem...

 

Może CO2 podkręcić albo filterek wyczyścić???

Edytowane przez Mexico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...