Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie coś poszło zdecydowanie nie tak. pierwszy zacier ok, buzowało jakieś 10-12 dni, tylko zmiany intensywności produkcji gazu i brak możliwości jej regulacji to jednak jak się przekonałem poważny mankament.

Z drugim zacierem poszło już gorzej, od początku gazowanie było słabsze, ale to to luz. W weekend w który jak na złość nie było nikogo w domu, zrobiła się cofka. woda z akwa dostała się do butelek, prawdopodobnie zacier dostał się też do akwa - padły dwie rybki. w butelkach wytworzyło się takie ciśnienie że wycisnęło uszczelnienie węża i ok 15l wody wylądowało na podłodze. do dziś nie wiem jak to się stało że sąsiadów nie zalało.

Kostka lipowa aquamedic okazałą się porażką - w ogóle nie dawała małych bąbelków, cały gaz uciekał w jednym miejscu jak z dziurawej dętki :D. Kompletna strata pieniędzy.

Jak na mój gust trochę do zbyt nieprzewidywalne jak dla mnie. Przerzuciłem się na EasyCarbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z bimbrownia;/ na początku miałem zacier zrobiony z 10G drożdzy 2 szklanku cukru i 1L wody działało ponad tydzien ale używałem zwykłej kostki. Teraz zrobiłem dyfuzor ze strzykawki i w niedzielę przestało bąblować więc zrobiłem nowy zacier dziś wróciłem z pracy i znów ledwo co lecą bąbelki;/ Jakie byście mi proponowali proporcje żeby chociaż przez tydzień działało?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka Aquamedic działa poprawnie dopiero jak porządnie nasiąknie wodą - inaczej puszcza gaz na łączeniu z plastikowym krućcem. Zanim sie ją podłączy proponuję na dzień dwa wrzucic do szklanki z wodą.

A koszt 4-5 zł to nie majątek - nawet gdyby trafil sie fatalny egzemplaż - to jednak drewno i może się trafić wada.

U mnie ta kostka sprawdziła się dużo lepiej niz szklany dyfuzor za 30 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam kochani,

mam pytanko zrobiłam bimbrownię w akwa 63l i działa jest OK, tylko, że coś nie bardzo wyszła mi konstrukcja lipowego dyfuzora i z co2 nie powstaje mgiełka a lecą drobne bąbelki od razu uciekają do góry, rośliny w jakiś sposób to wykorzystają ale obawiam się że może to być zbyt mało i moje pytanko jest takie: mam filtr wewnętrzny AQuael 750 można go montować na dwa sposoby i na dwa sposoby można w nim doprowadzić przez wężyk powietrze, ja zdecydowałam się umiejscowić swój wężyk obok pokrętła do regulacji intensywności natleniania,więc czy nie byłoby dobrym pomysłem przymocowanie wężyka od bimbrowni do filtra wewnętrznego w miejsu plastkikowej nakładki przez którą wylatuje powietrze???

 

sorrka, że napisałam to w taki sposób ale na budowie filtra to ja się kompletnie nie znam. Czy filtr rozproszy mi CO2???

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kamień napowietrzający, taką niedużą kostkę i mi na początku bąbelki wychodziły właśnie przez to łączenie między kamieniem i plastikiem a teraz wcale nie wychodzą :( Muszę podłączać wężyk do filtra i wtedy jest supcio mgiełka. Z kamieniem coś nie tak?? Czemu tak jest? Nie chcę trzymać tego filtra w akwarium, po to kupiłam kaskadę, żeby zwolnić trochę miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zwrócić uwagę, iż dzisiaj w 112L akwarium podłączyłem bimbrownię z dyfuzorem "drabinka co2" i leciał 1 bąbel na sekundę. W momencie podłączenia pH w akwarium wynosiło 7.0 po 4 godzinach dozowania CO2 i silnego napowietrzania akwarium pH spadło do 5,8.

 

Także pamiętajcie, iż napowietrzanie wcale nie "wywala" co2 z wody, jedynie może to robić ruch tafli wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napowietrzanie? I odpalona bimbrownia? Bez sensu... Chyba że to był jakiś twój test...

Kolejny zapalony akwarysta, który wierzy w teorie, że napowietrzanie bezpośrednio wypycha CO2 z wody. Tu chodzi o ruch tafli wody.

CO2 i 02 są od siebie niezależne! Poczytaj na stronach o pielęgnacji roślin akwariowych do będziesz wiedział ;)

 

Czy jest możliwość przedawkowania CO2 w akwarium z samymi roślinami ? Jakieś skutki uboczne widoczne na roślinkach ?

Jeśli nie masz żadnych żyjątek to nic się nie stanie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dołączę się w końcu do dyskusji.

 

Otóż założyłem dzisiaj bimbrownię po raz pierwszy. Przepis 1410, kostka kupiona na allegro (już pokazywana tu kilka razy). Niespełna 10 minut po podłączeniu zaczęła bardzo buzować, powiem że byłem w szoku że od razu taka moc. Wklejam filmik i powiedzcie mi czy nie za mocno i czy taki efekt jest dobry jeżeli chodzi o rozpylanie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dołączę się w końcu do dyskusji.

 

Otóż założyłem dzisiaj bimbrownię po raz pierwszy. Przepis 1410, kostka kupiona na allegro (już pokazywana tu kilka razy). Niespełna 10 minut po podłączeniu zaczęła bardzo buzować, powiem że byłem w szoku że od razu taka moc. Wklejam filmik i powiedzcie mi czy nie za mocno i czy taki efekt jest dobry jeżeli chodzi o rozpylanie:

 

Nie wiem skąd Ci się takie ciśnienie wzięło O.o

 

Chyba kupiłeś jakąś tandetę. Niemożliwe żeby kostka lipowa tak słabo zdrabniała pęcherzyki CO2. To wygląda jakby CO2 wydobywało się z kamienia napowietrzającego. Kostka lipowa rozdrabnia CO2 na bardzo drobny pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...