Jump to content

dEn

Użytkownik
 • Content count

  609
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About dEn

 • Rank
  Wyjadacz
 • Birthday 12/30/1986

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Ostróda
 1. dEn

  Terraria

  Nie jadowitych nie ma w ogóle są tylko ze słabszym i silniejszym jadem. Ogólnie najlepsze i najładniejsze są nadrzewne. Po co je rozmnażać skoro L.parahybana dożywa do 20 lat a tak na serio to żeby je rozmnażać to trzeba trzymać ich ok 8 szt dobrać dorosłe osobniki i liczyć się z tym, że samica może zabić samca. Nimfa to pierwsze stadium przed L1
 2. Wrzuć zdjęcie pokrywy. Zastosuj świetlówki t5 uzyskując ok 0,75 lub 1W/l lub dołóż kompaktowe świetlówki.
 3. Zdjęcie bardzo by pomogło oraz podanie parametrów wody lub innych czynników które mogły wpłynąć na twój problem. Dostosowanie się do tematu powinno pomóc i nam i tobie.
 4. Założył bym 3x15W ale 2x20w to też lepsza opcja od obecnego słabego oświetlenia. Zwróć uwagę na barwę ok 6000K.
 5. 20-30W wystarcza spokojnie żeby uprawiać roślinki bez co2 ty musisz spełnić to wymaganie więc raz dołożenie światła, dwa nawozy i to wsio do amatorskiej uprawy.
 6. Na pewno jest tani i posiada media filtracyjne. Z tanimi filtrami miałem kilkakrotnie do czynienia i były albo mało wydajne albo głośne albo mało wytrzymałe i ogólnie nie zgadzały się z opisem aukcji po ok 3-4 miesięcznym użytkowaniu zbierały kurz. Polecam: http://193.23.48.133/aqua-szut-filtr-tu ... 70603.html http://193.23.48.133/aquael-turbo-500-f ... 01985.html
 7. Tak jak pisaliśmy w temacie, choć jak wiadomo dołożenie jednej świetlówki drogo nie kosztuje a wielce pomaga roślinom w szybszej fotosyntezie a co za tym idzie bujniejszym wzroście i większym polu do popisu co do gatunków roślin, bo później może się okazać, że nawet ta niewymagająca nie będzie po prostu rosła lub będzie rosła ale nie tak szybko i nie będzie tak soczyście zielona jak byśmy chcieli.
 8. dEn

  problem - glony????

  Za dużo tych nurzańców, z kamienie bym części się pozbył( tych jaśniejszych) a część obsadził mchem i wrzucił jakiś korzonek w prawy róg. Dojdą rośliny zniknie problem to po jakimś czasie zniknie problem. Nie przekarmiaj też rybek.
 9. dEn

  Maluśki zbiorniczek wodny

  Ja raczej pomyślałem o resztkach po kosie spalinowej ale mniejsza o większość, bo przeważnie w ten sposób "wykańczamy" brzegi oczka wodnego.
 10. dEn

  Maluśki zbiorniczek wodny

  Ja latem w ogródku u rodziców używam podbieraka
 11. dEn

  ACTA

  I co z tego skoro z stamtąd można ściągać pliki które są czyjąś własnością a autorzy nie dostają za to złamanego grosza? Zablokują tak samo jak i resztę jak nasi podpiszą to ustrojstwo.
 12. dEn

  problem - glony????

  Testy kropelkowe zooleka. Rośliny jakieś doszły?
 13. A ja tak, ale przy twojej roślinności to jedynie woda mogła go wypłykać Wywal tego kolosa z akwarium i będzie jeden problem z głowy. A najlepiej nie wywalaj tylko oddaj później kulki gliniano-torfowe lub rekonstrukcja podłoża, ciemny bazalt na wierzch, zmiana aranżacji- dosadzenie roślin, wrzucenie korzonka wyrzucenie ozdób( kokosów itd...) i gitara Może trochę odbiegłem od głównego wątku ale tak bym zaczął
 14. dEn

  [168]Malawi Zmiany str.3.

  Już to napisałem Czekamy na nową ulepszoną odsłonę
 15. A ja czekam na sesję z użyciem aparatu Bojek widać że tak się wyrażę kawał chama
×