Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • Administrator

Ja przechodziłem już przez chyba wszystko.

 

Według mnie 2 miejsce zajmuje dyfuzor. Ale w bimbrowni jest stosunkowo małe ciśnienie i może byc problem w wycisnieciem co2 poprzez spiek ceramiczny.

Na pierwszym natomiast stawiam drabinkę. Nie wymaga praktycznie żadnego ciśnienia. Rozpuszcza prawie idealnie. Idealnie jest wtedy jak dodatkowo skieruje się na nią wylot wody z filtra. Nie cały oczywiście, taki tylko aby ją "obmywała" cały czas woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Znalazłem nawet filmik na youtube jak to działa. Zastanawiam się, czy gdyby wpuszczać w to mniejsze bąbelki to czy nie rozpuszczałyby się całkowicie. No to teraz muszę się zastanowić czy kupić spiek czy jednak może to.

 

A powiedzcie użytkownicy kostek, czy wam też lecą takie wielkie bąble? Tutaj na forum jest temat o własnoręcznym wykonaniu takiego dyfuzora z kawałka gałązki i strzykawki. Jest tam fotka:

 

http://forum.superakwarium.pl/download.php?id=11385

 

na której widać mgiełkę. Moja fabryczna kostka JBL puszcza bąble prawie jak z kamienia. Czy jest jakaś wadliwa czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

a sorka, szybko czytałem. Tak, ma lecieć tak jak na tej fotce. Tylko, że ta kostka z fotki jest podpieta według mnie pod butlę gdzie jest wyższe ciśnienie. Z bimbrowni mogą być trochę większe bąble.

Ale znowu bez przesady większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz mi się zagiął wężyk. Bimbrownia stwardniała jak głaz. Jak odgiąłem to zrobiło się w akwa niezła kipiel. Ale i tak bąble były takie jak z kamienia. Kurka, myślałem, że jak kupię markową kostkę to będzie ok. Widzę, że trzeba wsadzić piłkę w pleca, wsiać na rower i poszukać pod lipami połamanych/poucinanych gałęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tą kostkę JBL i u mnie te bąble też troszkę zbyt duże lecą :/ może na samym początku bimbrowni były z dwa-trzy razy takie jak na fotce wcześniej a po kilku dniach koszmar :) lecą z 2-3 bable na sekunde ale takie jakby pojedyńczo wypuszczać z kamienia... także wiem o czym mówisz gregor....

Jutro chyba kupię :

Dołączona grafika

- dyfuzor CO2 ze spiekiem ceramicznym o średnicy 20 mm

 

Mówisz ahead że bimbrownia nie da rady?? Jak będę w pobliżu sklepu to zaryzykuję ;)

23,90 zł za sztukę a za kostkę lipową dałem 8zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tą kostkę JBL i u mnie te bąble też troszkę zbyt duże lecą :/ może na samym początku bimbrowni były z dwa-trzy razy takie jak na fotce wcześniej a po kilku dniach koszmar :) lecą z 2-3 bable na sekunde ale takie jakby pojedyńczo wypuszczać z kamienia... także wiem o czym mówisz gregor....

Jutro chyba kupię :

Dołączona grafika

- dyfuzor CO2 ze spiekiem ceramicznym o średnicy 20 mm

 

Mówisz ahead że bimbrownia nie da rady?? Jak będę w pobliżu sklepu to zaryzykuję ;)

23,90 zł za sztukę a za kostkę lipową dałem 8zł....

 

coś takiego i 100% zadowolenia, tworzy mgiełkę bąbelków z co2

http://allegro.pl/dyfuzor-do-napowietrz ... 65934.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy moge uszczelnić korki w taki sposób: wziąć patyczki od lizaków lub jakiś plastik, rozgrzać go żeby sie topił i żeby kapał na rurkę i korek i wtedy jak zaschnie to będzie problem z wyrwanie a co dopiero powiedzieć że by był układ nieszczelny ;). Bo podobno plastikiem można i kupować pistolet do plastiku ale po co jeżeli pod ręką są zapałki lub zapalniczka. Dobry pomysł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...