Jump to content

JCB

Użytkownik
 • Content count

  102
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About JCB

 • Rank
  Gawędziarz

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Łódź
 1. Na ten litraż 3-4 helenki i po paru tygodniach problem z głowy.
 2. Helenki rozmnażają się na tyle wolno , że bez problemu można zapanować nad ich populacją. Żeby mieć plagę helenek trzeba by z pół roku czekać i do tego mam wrażenie , że ilość jedzenia jest związana z szybkoscią ich rozmnażania - jezeli mają na co polować to się rozmnażają szybko jak ilość żarcia spada to prędkość rozrodu również. Ja mam 120 l i dwa razy już zasiedlałem helenki. Za pierwszym razem wpuściłem 4 szt. po dwóch miesiącach po innych ślimakach nie było śladu - w tym czasie helenki się rozmnożyły do ilości około 50 szt - wiem bo wszystkie odłowiłem w ciągu kilku dni (wystarczy wieczorem wyławiać te które wyjdą na żer) W tej chwili po kolejnej pladze ślimaczków nie ma już śladu a helenek wcale dużo nie ma - ponieważ było mniej ślimaków do zjedzenia to jakoś rozmnażać też im się nie chce.
 3. Mam fluvala i podobny litraż. W zupełności wystarczy oryginalna gąbka (pionowe wkłady) a do wszystkich trzech koszyków ceramika.
 4. JCB

  7kg butla CO2

  7 kg to waga całej butli czy jej pojemność ? Większość akwarystów posiada butle 1,5kg (ilość gazu) taka butla wraz zawartośćią waży około 6 kg Przy akwarium 100l i dwakowaniu przez 12godzin na dobę zwykle wystarcza na 7-8 miesięcy więc gdyby to miało być 7 kg gazu to wystarczy na duuużo dłużej.
 5. Nie ma też co przesadzać z tym odstępem roślin od grzałki. Pewnie każda roślina ma inną wrażliwość na temperaturę ale u mnie bakopa i zwartka zarosły dość gęsto okolicę grzałki i niektóre są w odległości kilku milimetrów od niej - mimo to nie widać aby zostały w jakikolwiek sposób uszkodzone.
 6. Da radę przy wyższych ciśnieniach (dyfuzor ze spieku) pod warunkiem , że inaczej rozwiąże się uszczelnienie wężyków - zamiast kleić silikonem czy klejem - prościej jest wcisnąć w wężyk kawałek twardej rurki z tworzywa w miejscu połączenia - ja używałem pustych wkładów od żelopisu. Otwór w korku musi byćtak dobrany aby wężyk wraz z wciśniętą weń twardą rurką dawał się wcisnąć ciasno w korek. Prosto, czysto i pewnie
 7. Bąblują. EC to nie to samo co CO2 - EC to alhedyd glutarowy zawierający węgiel w zupełnie innej postaci niż CO2. CO2 rozpuszczając się w wodzie tworzy kwas węglowy (było na chemii w podstawówce) co daje niższe ph. Dla przykładu - kulturysta pracujący nad przyrostem masy mięśniowej będzie potrzebował dużych ilości białka - może go dostarczać do organizmu w postaci np. mięsa albo odżywek białkowych albo w postaci płynnych aminokwasów - własności fizyczne i chemiczne tych materiałów będą różne ale efekt dla organizmu podobny (jeżeli skupić się jedynie na białkach)
 8. JCB

  Instalacja co2

  Dyfuzor polecam rozkręcany np. Eheim (mam taki) - mozna rozkręcić , wyjąć samą płytkę ze spieku ceramicznego i wymoczyć w kwasie czy wybielaczu w celu oczyszczenia. Podobno daje radę w akwariach do 300 litrów.
 9. Poczekaj z klejeniem - na początek mocno namocz kostkę - powinna się sama uszczelnić jak drewno napęcznieje. Jak nie pomoże to zamiast kleju moim zdaniem lepiej króciec wyjąć , owinąć taśmą teflonową i wcisnąć ponownie (bez kleju)
 10. Poszukaj trochę na forum - czy wszystko musi być podane na tacy ? Butla 1,5kg przy takim akwarium powinna wystarczyć na prawie rok (przy zastosowaniu elektrozaworu) napełnienie butli to koszt około 10 - 20 zł Resztę odpowiedzi znajdziesz na przykład tu: http://forum.superakwarium.pl/viewtopic.php?f=5&t=30820
 11. JCB

  Tlen i Co2

  Nie ma na to jednoznacznej recepty - powinieneś kupić stały test CO2 i ustalić ilość podawanego gazu na podstawie wskazań testu. To ile bąbelków podawać zależy od licznika (każdy w zasadzie pokazuje inaczej) od tego gdzie ustawisz dyfuzor od ilości roślin od prędkości przepływu wody i może jeszcze od paru innych czynników.
 12. Ja mam aktualnie 3x 865 i 1xAquarelle - roślinki bardzo ładnie rosną (mam gęsto obsadzone akwarium) . Zastanawiam sie czy przy podmianie nie wrzucić jednej sztuki 830 zamiast 865. Rozmawiałem ostatnio z hodowcą roślinek i on u siebie montuje 1x jakąś 10000K + 3x 830
 13. To już chyba indywidualna sprawa dla różnych gatunków ale nie sadzę aby przycinanie miało negatywny wpływ na proces adaptacji - może natomiast pobudzić roślinę do rozrostu.
 14. Sprawdź parametry wody jaką masz w kranie , porównaj z wymaganiami obsady i ewentualnie do planowanych wydatków dodaj jeszcze filtr RO (wystarczy RO3)
×