Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Hej mam problem zrobiłem dziś bimbrownię ok. 14 i teraz bąbelki nie lecą tylko gdy nacisnę butelkę z zacierem to w drugiej rusza się woda i w akwa są bąbelki, i gdy nachylę się nad bytelką z zacierem to słychać jest takie lekkie szumienie... Jak myślicie cym to jest spowodowane? Tym że jeszcze nie jest "dojrzała"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy co2 jest w pełni bezpieczne? (np. ryby nie będą miały za mało tlenu, kiryski są podobno na to wrażliwe)

Jak zakręcać je na noc?

Czy proporcje

1 litr przegotowanej wody

400 gram cukru

100 gram drożdży spożywczych

są dobre na akwarium 63l, oświetlenie 0.3 wat/l??

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bimbrowni i dobrym filtrze ciężko o przyduchę. Jest to możliwe ale bardzo rzadkie.

To nie butla że jak pójdzie zaworek, albo przekręcimy za mocno to rano wszystkie rybki będą martwe. ;)

 

Co do zakręcania, niektórzy kombinują z różnymi zaworkami itd. Najprostsze rozwiązanie - wyciągnąć na noc wężyk z akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaed, na wielu stronach spotkałem się z interpretacją 10 z przepisu 1410 jako 10dag a nie jako 10g. Przyznam, że na razie eksperymentuję.

 

Dziś jest 6-ty dzień pracy mojej bimbrowni na zacierze: 1l wody, szklanka cukru i 1/8 kostki droższy (12,5g). Jak dawałem 1/4 kostki (25g) to jednak bimbrownia pracowała dość intensywnie ale tylko 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 pytania:

 

1) Czy bimbrownia może stac w szafce pod akwarium ? ( woda nie bedzie sie cofała? )

2) czy taki kamień nada sie jako dyfuzor: http://allegro.pl/jbl-kamien-napowietrz ... 98038.html jeśli nie to jaki ?

3) jakiej grubości rurke najlepiej kupić ?

Prosze o odpowiedź :)

 

1) Może spokojnie stać pod szafką, ale po ok 1,5 - 2 tygodnie jak ilość bąbelek spadnie poniżej 1 na 1 sec, proponuje zmienić wkład albo ustawić bimbrownie wyżej, jak spadnie ciśnienie w butli woda cofnie się z akwarium. O ile układ jest szczelny ( a do działania bimbrowni taki musi być) to w wyniku cofnięcia wody nie powstaną żadne szkody:)

2) jak do tej pory po zastosowaniu kilku rodzajów dyfuzora najbardziej zadowolony jestem z

http://allegro.pl/dyfuzor-do-napowietrz ... 86602.html

3) Rurki standardowe, takie jak do każdego sprzętu napowietrzającego

http://allegro.pl/wezyk-do-napowietrzan ... ml#gallery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha pamiętacie jak pisałem że mam pewnie nie szczelną bimbrownię? To znalazłem na to sposób:) okazuje się że jest szczelna tylko była wina dyfuzora(zwykły kamień napowietrzający)> Dziś przeglądałem filmy na youtube i znalazłem bardzo przydatny podaję linka:http://www.youtube.com/watch?v=rw5h_oUJ_YQ&feature=related Akurat miałem nieużywany mały filterek, podłączyłem wężyk z "oczyszczalni" zamiast tego zwykłego, podłączyłem do prądu i działa:) Polecam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Najlepiej dla bezpieczeństwa dać zaworek zwrotny na wężyku. U mnie jest on w okolicach górnej krawędzi akwarium, ale na zewnątrz (najbezpieczniej). Koszt to kilka zł

 

* CO2 rozpuszczam przez maleńki kamień napowietrzający umieszczony we wlocie kaskady FZN-3 - wirnik filtra rozdrabnia bąbelki w pył. Wadą jest nieco głośniejsza praca filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy od proporcji,no ale ja zrobiłem najbardziej znaną czyli 1410 i po jednym dniu ładnego działania na drugi dzień już ledwo co leciało i dziś jest 4 dzień i cały czas leci ale cienko. Innym starcza takie coś na 2/3 tygodnie,ale u mnie nigdy,chyba nie potrafię zrobić dobrego zacieru ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość działania zacieru zależy od proporcji i od jakości produktów.. Ja używałam zawsze drożdży jednej marki i zacier działał jakieś 2 tygodnie (czasem dłużej), raz kupiłam inne drożdże (również w kostce tylko innej marki) ... Pierwszego dnia, po 2 godzinach ryby zaczęły "wić się" w akwarium ... zacier odłączyłam, wodę dotleniłam .. 2 bystrzyki mi wtedy padły reszta ryb wydobrzała.... Za to po 3 dniach CO2 prawie nie leciało ... Czyli inne drożdże sfermentowały dużo szybciej i intensywniej przez co ryby najpierw potrułam, a potem nie miałam CO2 w ogóle...

 

Jeśli nie chcesz bawić się w bimbrownię kup chociaż EasyCarbo (lub zamiennik)... w małym akwarium, stosowanie tego wychodzi nie drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...