Skocz do zawartości

Obsada do 60L akwarium?


Adikx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 2 lat mam akwarium 60L.

Na początku nie miałem dużo ryb ale jakoś od 10 miesięcy mam ich sporo.

 

7 Skalarów (prawie jak dłoń)

25 neonków

4 Głupiki

7 Molinezji ( w tym jedna się rozmnożyła i mam w kotniku 18 małych)

3 Glonojady

5 Danio kolarowe.

6 Kirysków

 

Mam sporo roślinek.

Co sądzicie o moim akwarium???

Czekam na waszą odpowiedź a potem wam coś powime;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wam coś powiem od 10 miesięcy tak mam i od tamtego momentu padły mi może z 3 rybki ,gdyby ryby się męczyły by popadały a nie padają więc co wy mi tu piszecie i innym ?;/ ryba to jak człowiek ktoś komuś nie pasuje to go w łeb i tyle.

a wy tu gadacie ze źle ,za dużo ryb ,jeżeli nie padają to im dobrze. więc przestańcie już kity wciskać.

 

RYBA JAK CZŁOWIEK i tyle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczysz.

Poczytaj ile ryby żyją w prawidłowych warunkach.

Twoje nawet 1/3 nie dadzą rady.

Na forum jest wiele osób, które mają dużą wiedzę i duże doświadczenie.

Jeśli im nie wierzysz, kup jakąś książkę wydaną aktualnie o podstawach akwarystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo chciałbym znać wasze fakty i mity czy to sprawdzaliście czy po prostu przeczytaliście ;-) Ja mówię jakoś problemów u siebie nie widzę

Typowy przykład. Kolega miał w 60 litrowym akwarium 7 pyszczaków (żółtych), które się rozmnożyły i było ich 15. Po jakiś 2 tygodniach została mu jedna, największa, najsilniejsza a wokół niej pływały szkielety. To tyle faktów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, 20 lat temu każdy miał na dobrą sprawę przerybienie w akwarium - może takie idiotyzmy typu 7 skalarów w 60 litrach były udziałem nielicznych "inteligentów". I ryby też żyły.

 

Tyle, że teraz zwraca się uwagę na taki drobiazg, jak długość życia ryb- trochę szkoda, jeśli stworzenie "Zaprojektowane" na 15 lat, u akwarysty przeżywa 4 . No, ale zawsze można iśc kupić nowe...

 

Edit- poza tym, chciałabym zobaczyć zdjęcie tego akwarium, żeby uwierzyć, że istnieje, bo rzeczywiście, pacznie prowokacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wy tu gadacie ze źle ,za dużo ryb ,jeżeli nie padają to im dobrze. więc przestańcie już kity wciskać.

 

"Hoduj" je w wiadrze, albo słoiku. Też przeżyją, też będą pływać, machać do Ciebie płetwami a Ty będziesz ostro wierzył że wszystko jest ok.

 

To że nie umierają, nie znaczy że mają dobrze, ryby są bardzo wytrzymałe. Ze swoich doświadczeń hodowlanych powiem Ci że połowa z tego co masz tam będzie karłowacieć.

 

Skoro nie chcesz rad, to po co w ogóle pytać?

 

Jak dla mnie albo prowokacja, albo skrajny brak wiedzy o hodowanych gatunkach.

 

nemo130: Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...