Jump to content

karmelek

Użytkownik
 • Content count

  69
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About karmelek

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 11/25/1983

Kontakt

 • Strona WWW
  http://aquadecor.eu

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Górny Śląsk
 1. karmelek

  112 co ciekawego dodać

  No właśnie kakadu nie chcę, bo miałam, ale zjadał mi neonki więc oddałam. Pielęgniczki ramireza też nie, bo jedyny sklep w okolicy który je ma to leopard, a kupione tam zaraziły mi całą obsadę ospą. Myślałam o Barwniak szmaragdowy, ale czy nie pozabija mi samic bojownika i bojownika, który tak jak pisałam będzie na gościnnych występach.
 2. karmelek

  Korzeń "marcepanowy" i śmierć rybek

  Korzeń na przemian gotowałam w solance, zwykłej wodzie i suszyłam w piekarniku w 100 stopniach przez 60 minut, to powtórzyłam 5 razy. Oczywiście wpierw okorowałam go. Niestety nie zrobiłam próby w wiadrze. Poza lekkim zmętnieniem wody nie było żadnego osadu. Tylko ten dziwny marcepanowy zapach korzenia. Miałam już mniejsze korzenie i nie było takich problemów i tego zapachu.
 3. karmelek

  112 co ciekawego dodać

  Witam. Posiadam standardowe akwarium 112l (80x35x40) Parametry: pH 7, gH 5. Podłoże: przód piasek, tył piasek + żwirek Dekoracje: tło z łupka, 2 groty z łupka Filtr: AquaNova zewnętrzny Grzałka: 100W Temperatura: teraz latem 28, a tak to 26 utrzymuję Rośliny: nurzaniec (zarósł całą taflę wody), orzech wąskolistny, mikrosorcium uskrzydlone, cambomba i 1 której nie umiem zidentyfikować. Aktualna obsada: 4x neon innesa 4x kirysek spiżowy 2x zbrojnik niebieski (parka) To wszystkie rybki jakie ocalały mi po zatruciu czymś z korzenia. Wiem, że napewno muszę dokupić neonek i kirysków, ale jaką ciekawą parkę/harem dodać. Chciałabym coś większego i kolorowego, ale nie gurami. Dodatkowo muszą to być spokojne rybki, gdyż zapewne wystąpi tu na gościnnych występach samiec bojownika, a na stałe z 2-3 samice wyciągane do tarła.
 4. Znalazłam w lesie korzeń. Nie wiem jakie drzewo, ale napewno liściaste. Spreparowałam zgodnie z wskazówkami zawartymi na forum. Po preparacji umieściłam go w akwarium i w ciągu 2-3 godzin większość rybek zaczęła się dziwnie zachowywać, pływały brzuchami do góry, próbowały wyskoczyć z akwarium. Od razu po zaobserwowaniu ich zachowania wyciągnęłam korzeń i podmieniłam 50 % wody. Niestety połowa rybek nie przetrwała. Korzeń po wyciągnięciu miał zapach marcepanu, od razu z cyjankiem mi się skojarzyło, ale przecież to nie możliwe. Co może być z nim nie tak? Nie chcę ryzykować i "zabić" reszty rybek.
 5. karmelek

  Wasze ulubione marki samochów?

  Jeszcze do kwietnia miałam Mistubishi Galant, niestety autobus mi go skasował. Teraz mam Ford Escort. I śmiało mogę powiedzieć, że to moje ulubione marki.
 6. karmelek

  Problem ze zdychającymi rybkami

  Zanim zaczniesz używać zaopatrz się w testy kropelkowe. Dlatego kropelkowe, bo są dokładniejsze. A testy są po to aby wiedzieć ile nawozów lać i przede wszystkim czy parametry są w normie.
 7. karmelek

  Jakaś plaga - 19 ryb w ciągu jednej nocy!

  Po pierwsze oddaj te wszystkie ocalale rybki. Szkoda ich. Po drugie wywal ten niebieski żwir. Po trzecie zanim cokolwiek kupisz poczytaj ze zrozumieniem forum i wtedy raz jeszcze weź się za założenie zbiornika, ale tym razem powoli i dokładnie.
 8. karmelek

  Jakaś plaga - 19 ryb w ciągu jednej nocy!

  W dziale giełda, na tablicy.pl i choćby na allegro daj ogłoszenia że oddasz, a na pewno znajdzie się ktoś chętny.
 9. karmelek

  [45l] ogólne

  U mnie z glonami świetnie poradziły sobie ampularie. A tak wogóle to fajne akwarium
 10. karmelek

  Restart akwarium - kilka pytań

  Dziękuję bardzo za odpowiedź.
 11. karmelek

  Restart akwarium - kilka pytań

  Witam. Zamierzam w piątek zrobić restart jednego z moich akwariów. Miałam żwir z tyłu i piasek z przodu i wszystko się pomieszało, co nie jest dobre dla kirysek. Poza tym chciałam zrobić miejsce na jakiś korzeń. Wodę spuszczę do michy, rybki tam przełożę i teraz pytanie, czy podpinać na ten czas filtr do tej michy? Myślę że czasowo w jakieś 2-3 godziny się uwinę z wybraniem i przesianiem podłoża. Drugie pytanie to mam pełno małych ampularii, czy je również przenosić czy zostawić na szybach?
 12. karmelek

  [Otosek] ikra z ogonkiem

  Udało mi się zauważyć 4 maluszki na szybie. Nie wiem ile ich jeszcze jest i mam nadzieję, że pochowają się dobrze przed bojownikiem. Muszę zagłębić się w lekturę rozmnażania otosków i przygotować dla nich odpowiedni zbiornik i warunki. Na razie musi zostać jak jest. Tylko czy powinnam czymś dokarmiać maluchy? Czasem wrzucę walfe, ale otoski się nimi nie intersują, za to z zapałem zjadają je krewetki. Aha i udało mi się wyłowić piskorka, pomysł z butelką okazał się wyśmienity.
 13. karmelek

  Tarło bojowników

  Narybek rośnie, ale nie sposób go policzyć. Jedne rybki są większe inne mniejsze, zaczynają mieć delikatne czerwone zabarwienie. Bojownika nie wyłowiłam ze względu na otoski i widzę iż dobrze zrobiłam. Nie zjada narybku, gdy zobaczy że któryś pływa na otwartej przestrzeni goni go do roślin. Kiedy powinnam oddzielić samce? Jak będzie już widać różnicę czy samiec czy samica, czy dopiero jak będą jakieś tarcia?
 14. karmelek

  Pobity bojownik

  Niestety bojownik nie przeżył. Jednakże nie przez poobgryzane płetwy, tylko ramirezki pozarażały całą obsadę ospą i one i bojek niestety tego nie przeżyły.
 15. karmelek

  [Otosek] ikra z ogonkiem

  Otoski złożyły kolejną ikrę. Ogonki które były, pochowały się już. Właśnie próbuję nabić w butelkę tego piskorka, ale cały dzień i on dalej uparty nie chce do niej wejść.
×