Skocz do zawartości

(50 L) Ogólne: Aktualizacja :)


Linf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się pochwalić swoim zbiorniczkiem co prawda nie umywa się do Waszych ale ja się dopiero uczę więc czekam na krytykę :)

Obsada:
Taka jak w opisie

Roślinność:
Kryptokoryna
Mech Jawajski
Trawki
Jakaś Liściasta (nie wiem jak się nazywa)
Moczarka
Rogatek
Limofilia Wodna
a reszty nie wiem :(

Filtr: Aquaelle FZN-1 kaskada
Grzałka: Aquaelle 100W Comfort Zone
Oświetlenie:Philips TLD-15W T8 Aquarelle 10000K

Parametry Wody:
No3-20
Po4-0,2
Fe-0,1
Gh-9
Kh-3
Ph-7,2

Wszelkie sugestie mile widziane :)

post-1814-13685155185716_thumb.jpg

post-1814-13685155186128_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się wyłamię i powiem, że mi się nie podoba, tył wygląda jak dziki gąszcz chwastów... koniecznie ogarnij to. poza tym przy tych parametrach wody ja bym był przygotowany na wysyp glonów... kirysek ryba stadna, zbrojniki rosną za duże jak na takie akwarium poza tym nie żywią się glonami, jeżeli po to je masz. danio wolą chłodniejszą wodę, neony i prystelki cieplejszą. przód jak się rozrośnie to będzie w porządku. zamień tło na jednolity kolor np czarny lub jasny błękit, miałem tę samą fototapetę i przyznam szczerze, że to był błąd, teraz w innym większym akwarium widzę że tylko jednolitego koloru tło daje ładny kontrast rybom i roślinom. aha i światło za słabe. dołóż przynajmniej [jak są takie] ok. 12W chociaż ja bym dał bez kombinowania drugie 15W flora-glo na przykład. schowaj ten termometr, albo wyjmij, jak masz grzałkę z termostatem to bez obaw, ja nie mam wcale wkładam czasem na chwilę tylko by skontrolować temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Lubię zbiorniki gdzie jest duża ilość zieleni co do tła to możesz wymienić ale i tak prawie go nie widać :)

Co do oświetlenia to moim zdaniem chyba można pozostawić... Bo widać jak ładnie i zdrowe urosły moczarki,rogatek i ta żabienica po lewej.

Lepiej troszkę mniej światła <(0.5W/L) niż później mieć odczynienia z glonami :)

Korzenie są naprawdę super i podłoże .

Dwa raczej zbrojniki nie będą mieć ku sobie ... Chyba że parka :)

Filtr nie widoczny a grzałka lekko :) A termometr daj może za żabienicę lub gdzieś na boczną ścianę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tło mam zamiar zmienić na czarne ,kirysek ostał się jeden a u mnie w sklepach nie ma nigdzie pigmejusków :( obsada jest taka jaka jest bo dostałem to w spadku.Jak troszkę się finansowo odbuduje to mam zamiar wstawić drugą świetlówkę lub zmienić zbiornik na większy ale to narazie przyszłość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tych kirysków i naprawdę ich nigdzie nie ma (nawet na allegro) jak by ktoś wiedział gdzie w wawce są to proszę o kontakt.

 

Edit:

 

Zamontowałem dodatkowe światełko :) wieczorkiem zamieszczę nowe fotki :)

Mam pytanie w związku z tym jak długo powinno się palić dodatkowe światło i kiedy mogę dołożyć bimbrownię ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kirysek przestań bo chłopak z okna skoczy :D

a tam, to zależy jak mieszka na parterze to najwyżej powie ała i po bólu, gorzej jak z 10 piętra... ;p aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaała ;p

 

lewa strona mi nie pasuje z tymi wysokimi ja bym dał tam rotala indica i rotala aromatica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...