Jump to content

Linf

Użytkownik
 • Content count

  126
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Linf

 • Rank
  Gaduła
 1. Roślinki nie sztuczne tylko prawdziwe (wtedy przetwarzają szkodliwe substancje i napowietrzają wodę).Akwa dojrzało na dno możesz wpuścić 5 Kirysków Panda jako sprzątczy.
 2. Jak nie doczekasz miesiąca to mogę zdechnąć ok 10 dnia zaczyna się cykl azotowy (skacze,opada) a to jest zabójcze dla rybek.Prąd troszkę się odczuwa ale delikatnie,świetlówka Phillips Aquerelle TLD 15W T8 (pewnie u Ciebie też taka moc świetlówki będzie ale sprawdź),krewetki filtrujące są raczej za duże do tego akwa rosną do ok.15 cm. jeżeli już to Amano.Ph ok.6.5 NO2-0 a NO3 ok 15
 3. obsada zrypana na maxa dojrzewanie akwa chodzi o to aby wykszatałciły się bakterie nitryfikacyjne i cały cykl azotowy (google) a parametry wody to np. Gh,Kh,Ph,NO2,NO3,PO4,Fe bada się je specjalnymi testami,które należy sobie drogą kupna (albo inną) nabyć w zoologu
 4. Witam. 1. Grzałeczkę bym kupił troszkę mocniejszą (aczkolwiek musisz zobaczyć jaka będzie temp. bez grzałki ja osobiście mam wyłączoną) 2.Raczej nie ma znaczenia. 3.Proponuje kaskadę Aquael FZN-1 (u mnie w 50 L się sprawdza idealnie) 4.Żwirek o granulacji 1-5 mm 5. Tylko i wyłącznie żywe. 6. Na start akwa najlepiej coś co szybko rośnie (Limnofilia,Rogatek,Moczarka,Kryptokoryny a na powierzchnię Pistia lub Limnobium) 7. Nie wiadomo z jakim oświetleniem przyjdzie pokrywa,jeśli fabryczne wymieniłbym świetlówkę na jakąś akwarystyczną o barwie 10000K (u mnie fajnie przy tej jednej świetlówce rosły roślinki) 8.Proponuje stadko 10 Prystelek,parę P.Ramireza a na dno 5 Kiryski Panda i 5 Otoski 9.Akwa przed wpuszczenie rybek musi dojrzewać około 1 miesiąca żeby wytworzyły się bakterie nitryfikacyjne i woda dojrzała (cykl azotowy) i należy kupić testy do wody (Ph,Kh,Gh,NO2,NO3) to na początek.
 5. a i jeszcze jedna rzecz odnośnie profilowanych zbiorników jest przekłamany litraż
 6. Linf

  P.Ramireza

  chodziło mi o to czy rodzice opuszczają gniazdo i pozostawiają je bez opieki
 7. Moje pytanie brzmi następująco: Czy rodzice pilnują gniazda ??Trą mi się już drugi raz i widzę,że gdy jest karmienie rodzice pozostawiają gniazdo bez opieki i wtedy zaczynają buszować tam Kiryski.
 8. Nie 3 ryby tylko 4 lub 2 Ramirez nie trzyma się w haremach tylko w parach.Odnośnie karmienia było to już kilka razy na forum.
 9. Linf

  Korek lipowy, ale jak?

  A w sklepach akwarystycznych nie ma kostek lipowych do napowietrzaczy ?? Idź do stolarni i się zapytaj czy nie mają ścinka z drewna lipowego i potem ze strzykawki możesz zrobić dyfuzor.
 10. zlewasz starą wodę z akwa i wlewasz świeżą w zależności od tego jakiej wody używasz do podmian destylka lub RO lejesz odrazu do akwa natomiast kranówka musi odstać min.24h w otwartym pojemniku żeby chlor się ulotnił.
 11. Na ospę też polecam Costapur firmy Sera tylko,że u siebie jak leczyłem rybki na 3 dni podniosłem im temp. do 30*C potem zaczołem lać lek minoł już jakiś czas i śladu ospy nie widać.
 12. Linf

  blat pod akwa

  ja zamiast styropianu użyłbym styroduru jest strasznie wytrzymały i podłożyłbym na całej długości blatu.
 13. Ja wodę RO kupuję w zoologach i podmieniam na 50L akwa 10% raz w tygodniu(woda RO i braki uzupełniam kranówą lub wodą spuszczoną z akwa),wkładów do fitra nie myję i nie wymieniam raz w tygodniu tylko płuczę co jakiś czas w wodzie spuszczonej z akwa jeżeli chodzi o nawożenie trzeba badać fosforany PO4 i żelazo Fe,oświetlenie żeby roślinki rosły to ok.0.5W/L i przy takim oświetleniu podawanie CO2 żeby rośliny pobudzić do wzrostu jak pobudzisz rośliny do szybkiego wzrostu będą one szybciej pochłaniały wszelkie związki wyprzedzając z czasem glony które potrzebują do życia mniej dogodnych warunków.
 14. krewetki co prawda to nie rybki
×