Skocz do zawartości

Chrońcie swoje zdjęcia!!!


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek powstał, bo podobny znalazłem na innym forum.

 

I ja zostałem okradziony z zdjęć...

 

 

http://allegro.pl/pieegnica-miodowa-dor ... 34000.html

Nie dość, że ukradł zdjęcie, to oznaczył je swoim loginem

 

Mimo próśb usunięcia mojego zdjęcia sprzedający bezczelnie mnie spławił.

Allegro napisało mi, że "nie mogą nic zrobić"

 

Bardzo mnie ta sytuacja oburzyła, tak jak i zachowanie sprzedającego Kwes1. O działaniu zespołu allegro nie wspominam, bo mimo tego, że podałem im na tacy dowody, iż to ja jestem autorem w/w zdjęcia, to powiedzieli, że z takimi dowodami to mogę iść tylko do sądu, a jako, że moje zdjęcie nie było zaznaczone znakiem wodnym, to nic nie mogą zrobić.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Allegro zdjęcia ryb zerżniętych z seriouslyfish.com i to jeszcze z bezczelnym komentarzem, że akurat ta ryba ze zdjęcia nie jest na sprzedaż, bo to egzemplarz z ich hodowli, służący do rozrodu i właśnie inkubuje ikrę.

 

Dziwne, że Allegro rozkłada ręce. Na YT usuwają filmy, lub wycinają podkład muzyczny. Jednak Polska to chyb dziki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:komputer: Prosze nie odpisywać :komputer:

 

postanowiłem się zalogować tylko na ten jeden raz po to aby wyjaśnić sprawe WIĘC

:czytaj:

 

1.po części to ja jestem sprawcą zamieszania umieszczając fotke

 

2.fotke pobrałem z francuskiego forum akwarystycznego więc nie wiedziałem że na tamtym forum pisze polak po francusku bo bym się skontaktował

 

3.od pewnego czasu konkurencja z tego co wiem nie tylko mi robi psikusa twierdząc że TA FOTKA JEST MOJA i chce zadość uczynienia

 

4.pisałem do tego człowieka że jak się zakończy licytacja i nie sprzedam zmienie fotke lecz ciągle byłem wyzywany od złodzieja a to mnie irytuje

 

5.fotki się zabezpiecza podpisem inaczej jest to dostępne dla każdego bez wiedzy właściciela

 

6. ja tam jestem zadowolony kiedy ktoś powiela moje fotki to oznacza że są super i jest czym się chwalić

 

7. aby oceniać innych najpierw trzeba być samym w porządku

 

8.proponowałem aby kontakt telefoniczny bo na e-mail nie mam czasu w celu wyjaśnienia sprawy nie ukrywałem się

 

9.aukcja była podpisana że fotka została ściągnięta z netu co oznacza że nie należy do mnie i nie przedstawia rybki na sprzedaż

 

10 tak jak pisałem w pierwszym e-mailu skończyła się aukcja więc fotke zmieniłem

 

11. NA 4 E-MAILE OD CIEBIE NIE POTRAFIŁEŚ SIĘ NAWET RAZ SIĘ PRZEDSTAWIĆ

 

Mam do Ciebie jeszcze jedną prośbę możesz mi jeszcze na jakimś forum obsmarować mi dupsko bo dzięki temu ilość klientów na moich aukcjach zwiększyło się 300%

 

Super masz u mnie Piwo :piwo:

 

Pozdrawiam wszystkich

KAMIL

 

 

//Pisownia :!:

Nantai

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznę od tego, że dzwoniłem w dniu, w którym wykryłem kradzież zdjęcia. Oczywiście nikt nie odebrał.

 

Użytkowniku Kwes1- załączam wyciąg z ustawy o prawie autorskim.

 

------------------------------------------------------------------------

Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994 r., publikator: Dz. U. 1994, nr 24, poz. 83, tekst jednolity: Dz. U. 2006, nr 90, poz. 631

------------------------------------------------------------------------

 

 

Rozdział 1.Przedmiot prawa autorskiego

 

*Art. 1.*

1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

2. W szczególności przedmiotem prawa autorskiego są utwory:

 

1) wyrażone słowem, symbolami matematycznymi, znakami graficznymi

(literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne oraz programy

komputerowe),

2) plastyczne,

3) fotograficzne,

4) lutnicze,

5) wzornictwa przemysłowego,

6) architektoniczne, architektoniczno-urbanistyczne i urbanistyczne,

7) muzyczne i słowno-muzyczne,

8) sceniczne, sceniczno-muzyczne, choreograficzne i pantomimiczne,

9) audiowizualne (w tym filmowe).

 

2^1 . Ochroną objęty może być wyłącznie sposób wyrażenia; nie są objęte ochroną odkrycia, idee, procedury, metody i zasady działania oraz koncepcje matematyczne.

3. Utwór jest przedmiotem prawa autorskiego od chwili ustalenia, chociażby miał postać nie ukończoną.

4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności.

 

*Art. 2.*

1. Opracowanie cudzego utworu, w szczególności tłumaczenie, przeróbka, adaptacja, jest przedmiotem prawa autorskiego bez uszczerbku dla prawa do utworu pierwotnego.

2. Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne), chyba że autorskie prawa majątkowe do utworu pierwotnego wygasły. W przypadku baz danych spełniających cechy utworu zezwolenie twórcy jest konieczne także na sporządzenie opracowania.

3. Twórca utworu pierwotnego może cofnąć zezwolenie, jeżeli w ciągu pięciu lat od jego udzielenia opracowanie nie zostało rozpowszechnione. Wypłacone twórcy wynagrodzenie nie podlega zwrotowi.

4. Za opracowanie nie uważa się utworu, który powstał w wyniku inspiracji cudzym utworem.

5. Na egzemplarzach opracowania należy wymienić twórcę i tytuł utworu pierwotnego.

 

[...]

 

 

Rozdział 14: Odpowiedzialność karna

 

*Art. 115.*

1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1 lub 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub 2, art. 86, art. 94 ust. 4 i art. 97, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

*Art. 116.*

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 .

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku .

 

*Art. 117.*

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom w celu rozpowszechnienia utrwala lub zwielokrotnia cudzy utwór w wersji oryginalnej lub w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

*Art. 118.*

1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje,

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5.

3. Jeżeli na podstawie towarzyszących okoliczności sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 lub 2 powinien i może przypuszczać, że przedmiot został uzyskany za pomocą czynu zabronionego,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

*Art. 118^1 .*

1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

*Art. 119.*

Kto uniemożliwia lub utrudnia wykonywanie prawa do kontroli korzystania z utworu, artystycznego wykonania, fonogramu lub wideogramu albo odmawia udzielenia informacji przewidzianych w art. 47,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

/Art. 120. skreślony/

 

*Art. 121.*

1. W wypadku skazania za czyn określony w art. 115, 116, 117, 118 lub 1181, sąd orzeka przepadek przedmiotów pochodzących z przestępstwa, chociażby nie były własnością sprawcy.

2. W wypadku skazania za czyn określony w art. 115, 116, 117 lub 118, sąd może orzec przepadek przedmiotów służących do popełnienia przestępstwa, chociażby nie były własnością sprawcy.

 

*Art. 122.*

Ściganie przestępstw określonych w art. 115, art. 116 ust. 1, 2 i 4, art. 117 ust. 1, art. 118 ust. 1, art. 1181 oraz art. 119 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 

*Art. 122^1 .*

W sprawach o przestępstwa określone w art. 115-119 pokrzywdzonym jest również właściwa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi lub prawami pokrewnymi.

 

*Art. 123.*

Minister Sprawiedliwości, w drodze rozporządzenia, może wyznaczyć sądy rejonowe właściwe do rozpoznawania spraw o przestępstwa, o których mowa w art. 115- 119 - na obszarze właściwości danego sądu okręgowego.

 

____________

 

Zapoznaj się z tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...