Skocz do zawartości

[300l] ogólne. Papuzie i inne :)


lwica79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że dołączyłam i zaczęłam udzielać się na forum, to postanowiłam przedstawić również swoje akwarium :

 

Akwarium 300l (150x50x40) -zalane 19 lutego 2009.

 

Filtr zewnętrzny Jebao oraz wewnętrzny Aquael-fan3

Grzałka 250W

Oświetlenie 80W zwykłą świetlówka Philips + 30W Philips dla roślin +odbłyśniki

Podłoże piasek kwarcowy

 

Parametry wody:

ph 7,5-8,0

NO2 0

NO3 10-15

 

Fauna:

6 Pielęgnic papuzich

2 Gurami dwuplame (samiczki)

4 zbrojniki niebieskie (1 dorosły samiec i 3 złote maluchy)

9 kirysków pstrych (w tym dwa albinosy)

5 kosiarek

8 otosków

5 ampularii

 

Flora: (to co znam):

sagitaria subulata

blyxa japonica

pistia

limnobium

eriocaulon cinereum

wgłębka wodna

phoeniks moss

anubias

gałęzatka

rotala indica

rotala green

rotala macrandra

pelia

ludwigia repens

rogatek

 

Akwarium nadal jest urządzane. Daleko mu do tego co chciałabym osiągnąć, no ale powoli wszystko brnie do przodu :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Macie racje :) , ale tak jak napisałam..zbiornik jest cały czas powoli urządzany. Właśnie tło między innymi będzie dołożone. Roślinek jednak nie będę dokupywała, bo już dość mam gatunków, teraz tylko zaczekam aż się rozrosną, podosadzam przycinki w inne miejsca i wtedy będzie inaczej :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli tą w pionowe pasy, to jedna z mniejszych jest jej kopią więc to już dwie krzyżówki z zebrami :) .. Te wyraźne pasy pojawiają sie tylko jak rybki są podekscytowane, a zwykle barwa wygląda tak jak u mniejszej rybki na ostatniej fotce-czyli seria plamek :) .

 

Do tarła próbowały podejść raz, ale nie wiem nawet czy się ikra pojawiła, bo wybrały takie miejsce że nic nie widziałam. Teraz też jedna "parka" się niby szykuje, ale coś dłuuuugo to trwa :) ..jakby wybrane miejsce nie do końca im odpowiadało (no a przy okazji oczywiście próbują mi przearanżować akwa. W sumie ja wiem o co im chodzi.. mam w akwa małą jaskinię porośniętą gałęzatką.. papuzie przy niej kopią ..ostatnio podeszły do tarła jak tylko odwróciłam jaskinię na bok, tak by mogły wpłynąć do środka..i chyba znowu na to czekają. Jednak ja nie chcę psuć wystroju, a dodatkowo one się już w tej jaskini nie zmieszczą a wpływając a siłę mogą sie pokaleczyć..więc muszę coś innego wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne te papuzie :). Chciałabym mieć ale niestety akwarium niepozwala. W ogóle widze, że jest bardzo długie to akwarium. Fajne bo rybki mają się gdzie wypływać. :) Więcej roślinek by się przydało ale nie poganiamy jak sobie powolutku urządzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dodałam tło.... marne bo marne, ale zawsze jakieś :)

 

Dołączona grafika

 

a tu ikra moich papuzich (samiczki- WMDD i samca- IROKEZA )

jednak prawie wszystkie jajeczka znikły w ciągu dwóch dni..dziś jeszcze ze trzy były, ale jutro ich pewnie już nie będzie.Następnym razem zabezpieczę, żeby poobserwować :)

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Akwarium masz na podłodze :?: . Umiejscowienie akwarium na podłodze moim zdaniem, nie jest dobre.

Komfortowe oglądanie akwarium, bądź TV powinno odbywać się na odpowiedniej wysokości względem miejsca w którym odpoczywamy. Pomijam sprawę przypadkowego uszkodzenia akwarium.

Fajnie jakby to akwarium stanęło na szafce.

Co do wnętrza akwarium, to moim zdaniem rurki z filtra powinnaś ukryć, ewentualnie zmienić na inny kolor.

 

Rybki bardzo ładne, mają dużo przestrzeni do pływania.

Można posadzić na tył, ewentualnie boki akwarium większe rośliny, bo wzrok mój skupia się bardziej na rurkach od filtra niż na roślinach.

Rośliny masz drobne (drobnolistne) i nie są one w stanie przyciągnąć wzroku. Zbiorki duży, powiedziałbym że dla niektórych bardzo duży więc po posadzeniu "wyrazistych" roślin bardzo zyska na wyglądzie.

 

Pozdr. Yakasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roślinki cały czas rosną :) . Powolutku bardzo, bo najpierw miałam okrzemki, teraz zielenice, na dodatek słabe oświetlenie, nie nawożę, nie mam bimbrowni... więc cały proces trwa, ale cały czas do przodu. Mam sporo różnorodnych roslinek, tyle że ich nie widać bo niektórych kupowałam dosłownie po maleńkiej sadzonce :) . Gdybym kupiła na raz tyle roślin ile potrzeba do obsadzenia podstawy akwa o rozmiarach 150/50 to sporo kasy bym straciła, dlatego wolę czekać i obserwować jak samo akwarium się tworzy :) .

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na allegro chyba po raz pierwszy pojawiła się w sprzedaży "kolorowa" papuzia. Nie aż tak "zdziczała" jak moja WMDD i Wicherek, ale nie w jednym kolorze. Mi się natomiast marzy biało-czarna papużka, chociaż więcej już ich w akwa nie mogę mieć, ale pewnie swoją pomarańczową Kiki bym zamieniła gdyby była możliwość dostania biało-czarnej. jakby ktoś gdzieś taką widział...to bardzo proszę o odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest przerażające. Ale tamta czarno-biała nie była chyba "farbowana" . Mam żółto czarną, i jestem pewna, że jej kolorki to w miarę naturalna sprawa, głównie dlatego, że barwnik sztuczny by nie zanikał podczas gdy rybka się przestraszy i nie rozszetrzał się po niemal całym ciele ryby podczas gdy ta sie czymś podekscytuje.

Inne moje papuzie są również naturalnych kolorów- to się da bardzo wyraźnie zaobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd pomysł, że wszystkie papuzie są barwione? Wiem, że takie były kiedyś opinie...i to jeszcze pewnie zamnim ktokolwiek je na własne oczy widział opinia się pojawiła.

Napewno zdarzają się takie, ale to te niebieskie, zielone, czy w kwiatki.. Jak papuzia się pojawia na świecie (choćby i jakiś laborant ją na świat powołał) to jakiś kolor musi już mieć przecież.

Poza tym jak już wspomniałam..gdyby ich kolory były sztuczne to nie zmieniała by się intensyfikacja barwy..co na wielu jednak występuje. U mnie tylko pomarańczowa się zupełnie nie zmienia.

 

a tutaj kilka przykładów na moich rybkach jak zmienić potrafi się kolor w zależności od nastroju :) :

 

WMDD

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rio

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Irokez

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Zauważcie jak dużo czarnego pigmentu się pojawia podczas gdy rybka jest podekscytowana, często uwidaczniają się pasy, a kolor rybki potrafi sie zmienić z niemal białego w ciemnożółty, jak u Rio (choć nie dałam akurat fotki kiedy Rio ma biały brzuszek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...