Jump to content

Niedrogi a niezawodny system alarmowy!

Runner
 Share

Recommended Posts

Wychodzę sobie wczoraj o 00.25 na dworek,powietrza świeżego złapać i sprawdzić co to za klapanie na ulicy i oczęta me spoczęły na bramie wjazdowej...chwilę trwało nim zarejestrowały,że patrzą w pustkę po owej bramie :o Zgadza się-ktoś mi zap....lił bramę wjazdową oba skrzydła spięte kłódką a właściwie kłódą- pełen podziwu jestem bo komuś udało się podjechać i zdjąć ją z zawiasów bez czynienia hałasu;-)Prawie 200kg niemal litego żelastwa :idea: Frustrujące a więc zapytuję czy ktoś ma doświadczenie z dobrymi a niedrogimi systemami alarmowymi-czujniki ruchu jakieś,podczerwieni i inne duperele i może polecić-nie chce mi się teraz co tydzień nowej kupować :roll: Na razie przyspawałem zamiennik do zawiasów ale nieładnie toto wygląda ;)

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziesz w stanie usłyszeć syrenę alarmu będąc w domu czy nie. Syrenka ma coś koło 105 decybeli.

Ja jak miałbym wybierać to szukałbym czegoś z syreną montowaną osobno oraz zasilaniem z gniazdka (jeśli masz przy bramie) bo nie wydaje mi się aby taki alarm działał dłużej na baterii niż 2/3 tygodnie.

Możliwe, że się mylę lecz po dłuższym czasie koszt baterii przewyższy koszt założenia alarmu przewodowego.

Dospawałem dziś ale jeszcze samochody parkuję pod bramą i w jednym poszła antena CB a przyspawanie jej nie przyszło mi do głowy :-) Garaż w domu mam ale robiony przez poprzednich właścicieli-mieli wtedy malucha więc garaż pobudowali pod malucha :lol: Wychodzi na to,że trzeba będzie ogródek zabetonować :!:

Jężeli chcesz system alarmowy to Można SATELA Integrę ale to już nie kosztuje kilkanaście złotych. Ich czujki bezprzewodowe pracują 3 lata na baterii a można dokupić moduł gprs i będziesz dostawał SMSa gdy coś będzie nie tak.

Jak jesteś w miarę rozgarnięty to sam go zainstalujesz i zaprogramujesz.

Wadą jest cena.

Usiłuję namówić Drugą Połowę na pieska-nic wielkiego aby tylko szczekał

Nie wiem jak to się dzieje, ale szczekanie jest wprost przeciwnie proporcjonalne do wielkości. Mam owczarka i dwa małe kundelki. Owczarek robi efekt, kundelki nagłośnienie gdy tylko ktoś zbliży się do bramy. Przy czym jeden kundelek robi za kilka owczarków jak chodzi o szczekanie, a system ma tę wadę że reaguje też na przechodzące w pobliżu psy i potrafi włączyć się bez powodu o 2 w nocy tylko dlatego że coś w oddali zaszczekało. :lol:

U sąsiadki najbliższej reaguje nawet na biegające po podwórku nornice (dziesiątki nor na całej powierzchni) więc działa właściwie całą dobę (w dzień bodźcem są gołębie które sąsiadki małżonek zapamiętale hoduje). Skutek-nikt już na szczekanie nie reaguje :!: Swoją drogą niektóre Burki mają struny głosowe ze stali chyba :-)

A najlepiej załóż bramę drewnianą. Przecież nikt Ci nie ukradł portalu, żeby go sobie zamontować, tylko po to, żeby sprzedać na złom.

Na anteny w samochodach polecam kilka czteropaków lub półlitrówkę i zaprzyjaźnienie się z sąsiadami.

Pies nie działa w zimowe noce, a jeśli działa to jesteście dranie ;) Poza tym pies obronny robi taki sam raban jak jamnik. Jamnika za to złodziej raczej nie będzie włączał strychniną, a wilka może spróbować.

Podłączenie pod prąd jest mało skuteczne. Kiedyś jechałem tramwajem i koło godziny 11 w południe, w centrum Warszawy złomiarze ukradli 20 m miedzianej trakcji. Mieli 5-10 minut (co tyle jeżdżą tramwaje w tym miejscu) żeby zdjąć nieizolowany drut pod napięciem 600V z wysokości ponad 5 metrów. I to wszystko przy dużym ruchu pieszych.

Fajnym zabezpieczeniem jest lampka/reflektorek z czujnikiem ruchu. Jeśli postaw go na posesji (ze 2 metry od płotu, żeby ciężko było dosięgnąć) i skieruj światło na bramę.

Jeśli będziesz miał drewnianą bramę, wszystkich sąsiadów jako rodziców chrzestnych, czujnego Yorka na podwórku i reflektory oświetlające wszystko co się rusza, a i tak ktoś cię okradnie, to nie znaczy, że jesteś po prostu pechowy.

A nie prościej w Castoramie kupić Halogen z czujką ruchu? Jak wyłapie ruch to się zapala, a taki 500W ma moc. Tylko musiał byś ustawić tak, aby nie łapał ludzi z ulicy. A i będzie Ci lepiej celować samochodem w bramę :)

Właśnie o to mi chodziło, kiedy pisałem reflektor :)