Jump to content

Niedrogi a niezawodny system alarmowy!


Runner
 Share

Recommended Posts

Wychodzę sobie wczoraj o 00.25 na dworek,powietrza świeżego złapać i sprawdzić co to za klapanie na ulicy i oczęta me spoczęły na bramie wjazdowej...chwilę trwało nim zarejestrowały,że patrzą w pustkę po owej bramie :o Zgadza się-ktoś mi zap....lił bramę wjazdową oba skrzydła spięte kłódką a właściwie kłódą- pełen podziwu jestem bo komuś udało się podjechać i zdjąć ją z zawiasów bez czynienia hałasu;-)Prawie 200kg niemal litego żelastwa :idea: Frustrujące a więc zapytuję czy ktoś ma doświadczenie z dobrymi a niedrogimi systemami alarmowymi-czujniki ruchu jakieś,podczerwieni i inne duperele i może polecić-nie chce mi się teraz co tydzień nowej kupować :roll: Na razie przyspawałem zamiennik do zawiasów ale nieładnie toto wygląda ;)

Link to comment
Share on other sites

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziesz w stanie usłyszeć syrenę alarmu będąc w domu czy nie. Syrenka ma coś koło 105 decybeli.

 

Ja jak miałbym wybierać to szukałbym czegoś z syreną montowaną osobno oraz zasilaniem z gniazdka (jeśli masz przy bramie) bo nie wydaje mi się aby taki alarm działał dłużej na baterii niż 2/3 tygodnie.

Możliwe, że się mylę lecz po dłuższym czasie koszt baterii przewyższy koszt założenia alarmu przewodowego.

Link to comment
Share on other sites

Dospawałem dziś ale jeszcze samochody parkuję pod bramą i w jednym poszła antena CB a przyspawanie jej nie przyszło mi do głowy :-) Garaż w domu mam ale robiony przez poprzednich właścicieli-mieli wtedy malucha więc garaż pobudowali pod malucha :lol: Wychodzi na to,że trzeba będzie ogródek zabetonować :!:

Link to comment
Share on other sites

Jężeli chcesz system alarmowy to Można SATELA Integrę ale to już nie kosztuje kilkanaście złotych. Ich czujki bezprzewodowe pracują 3 lata na baterii a można dokupić moduł gprs i będziesz dostawał SMSa gdy coś będzie nie tak.

Jak jesteś w miarę rozgarnięty to sam go zainstalujesz i zaprogramujesz.

Wadą jest cena.

Link to comment
Share on other sites

Usiłuję namówić Drugą Połowę na pieska-nic wielkiego aby tylko szczekał

Nie wiem jak to się dzieje, ale szczekanie jest wprost przeciwnie proporcjonalne do wielkości. Mam owczarka i dwa małe kundelki. Owczarek robi efekt, kundelki nagłośnienie gdy tylko ktoś zbliży się do bramy. Przy czym jeden kundelek robi za kilka owczarków jak chodzi o szczekanie, a system ma tę wadę że reaguje też na przechodzące w pobliżu psy i potrafi włączyć się bez powodu o 2 w nocy tylko dlatego że coś w oddali zaszczekało. :lol:

 

U sąsiadki najbliższej reaguje nawet na biegające po podwórku nornice (dziesiątki nor na całej powierzchni) więc działa właściwie całą dobę (w dzień bodźcem są gołębie które sąsiadki małżonek zapamiętale hoduje). Skutek-nikt już na szczekanie nie reaguje :!: Swoją drogą niektóre Burki mają struny głosowe ze stali chyba :-)

Link to comment
Share on other sites

A najlepiej załóż bramę drewnianą. Przecież nikt Ci nie ukradł portalu, żeby go sobie zamontować, tylko po to, żeby sprzedać na złom.

Na anteny w samochodach polecam kilka czteropaków lub półlitrówkę i zaprzyjaźnienie się z sąsiadami.

Pies nie działa w zimowe noce, a jeśli działa to jesteście dranie ;) Poza tym pies obronny robi taki sam raban jak jamnik. Jamnika za to złodziej raczej nie będzie włączał strychniną, a wilka może spróbować.

Podłączenie pod prąd jest mało skuteczne. Kiedyś jechałem tramwajem i koło godziny 11 w południe, w centrum Warszawy złomiarze ukradli 20 m miedzianej trakcji. Mieli 5-10 minut (co tyle jeżdżą tramwaje w tym miejscu) żeby zdjąć nieizolowany drut pod napięciem 600V z wysokości ponad 5 metrów. I to wszystko przy dużym ruchu pieszych.

Fajnym zabezpieczeniem jest lampka/reflektorek z czujnikiem ruchu. Jeśli postaw go na posesji (ze 2 metry od płotu, żeby ciężko było dosięgnąć) i skieruj światło na bramę.

 

Jeśli będziesz miał drewnianą bramę, wszystkich sąsiadów jako rodziców chrzestnych, czujnego Yorka na podwórku i reflektory oświetlające wszystko co się rusza, a i tak ktoś cię okradnie, to nie znaczy, że jesteś po prostu pechowy.

Link to comment
Share on other sites

A nie prościej w Castoramie kupić Halogen z czujką ruchu? Jak wyłapie ruch to się zapala, a taki 500W ma moc. Tylko musiał byś ustawić tak, aby nie łapał ludzi z ulicy. A i będzie Ci lepiej celować samochodem w bramę :)

Właśnie o to mi chodziło, kiedy pisałem reflektor :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...