Jump to content

damilio

Użytkownik
 • Content count

  360
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

damilio last won the day on May 2 2019

damilio had the most liked content!

Community Reputation

8

About damilio

 • Rank
  exModerator
 • Birthday 12/12/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. damilio

  [144] ogólne + uratowany Wężogłów

  Witam, poczytałem. No ryby jeszcze żyją muszę poszukać mu domu. Ale....w sumie i tak docelowo mała być tanga, ryby sa z poprzedniej obsady, a nie uśmiercę przecież. Ale za małe akwa znowu dla 2 par Wężów. No nic, pójdzie do wiaderka i może znajdę mu dom. Dzięki koledzy.
 2. Witam, Koledzy i koleżanki, powiedzcie mi proszę, jak może rozwinąć się sytuacja. Akwarium 120x35x35, para Ramirez, 20 Danio Perłowego, i ok 3 krewetek (resztę oddałem, ale jakieś zostały), 3 Helmety. Na dnie czarny żwir<1mm, same korzenie obłożone lawą. Wczoraj zadzwonił kolega, że u niego pracy gość uśmiercił całą obsadę (ponoć specjalnie) i za cholerę nie może ubić Wężogłowego, i chce go spuścić w WC. Więc szuka mu domu. No to przyjąłem drania. Ma około 8-9cm długości, stan ogólny dobry (pływa, jest ciekawy, nie boi się) na obu bokach, 1cm od płetwy ogonowej ma krostki (coś a'la syf na twarzy) jekko czerwone. Na zdjęciach nie znalazłem u innych czegoś takiego. I pytanie, czy ten drań przeżyje u mnie w akwarium? Zdjęcie z internetu, ale to ten sam.
 3. damilio

  [15L] solniczka

  I zostaw babę samą na chwilę
 4. damilio

  Atak glonów prosze o pomoc

  Węgiel w filtrze jałowi Ci wodę. Wyciąga składniki, i glony rosną. Usuń węgiel. Podaj model filtra, jakie ryby, co jest na dnie, ile godzin świecisz.
 5. Witam. Wyciągnąłem kamienie i korzeń. Wyszorowałem szczotką. Odmuliłem kwarc. Znalazłem tylko jednego ślimaka. Miał już ok 5mm. Poszedł do wiaderka z podmienioną wodą na kwarantannę. Z filtra raczej nic nie wylatuje. 3 godziny na wylocie była założona siatka. Pusta. Pod kamieniami też były te pałeczki. A może to ten piasek? Zobaczymy co będzie, jak wrócę z pracy.
 6. Ślimaki? Nie żartuj Do tej pory widziałem jednego, wielkości 3mm. A to odchody czy co? Bo jeszcze mam opcję, ze na kamieniach wcześniej rosły kolonie okrzemków. I obumarły. I teraz odpadają.
 7. Witam. Kilka dni po zalaniu akwa, na piasku pojawiło się tysiące "pałeczek". Mają od 0,5mm do 3mm. Wygląda to tak, jak bym miał z 1000 rybek, i wszystkie na raz by się zes...wypróżniły. W piątek, znajomy jedzie na giełdę, i dowie się dokładnie co to za kamienie. Może to z nich odpada. Akwarium jest puste. 3 tydzień pracuje na full. Na korzeniu, pod taflą wody też są. Więc jakoś ciężko mi uwierzyć że to z kamieni coś odpada. Testów nie robiłem, i nie będę robił. Może ktoś z Was wie co to może być.
 8. damilio

  [44] Jamnik dla krewetek?

  Witam. Tak te kamienie wyglądają z bliska.
 9. Jak ziemia wyjdzie spod piachu/żwiru to będzie po sprawie. Nie zapanujesz nad tym. Dlatego musisz wcześniej dobrze wszystko rozplanować. Przesadzenie rośliny będzie się równać z błotem w akwa. Ja swojego czasu dawałem moskitierę między ziemię a żwir, to trochę trzymało ziemię na miejscu. A jak roślina mi się nie podobała, to ją tylko wyciąłem. Korzeń zostawał w ziemi. A wodę nalewałem powoli. Talerz na dno, i delikatnie lałem. Najgorsze pierwsze kilka cm słupa wody, bo najbardziej się rozbryzguje. Później już jest lepiej. A jak masz obok akwa coś wysokiego, to na tym stawiasz wiaderko/,miskę i spuszczasz wężykiem. Wolno, ale nie rozwalisz dna. Ewentualne małe wycieki ziemi, możesz przysypać większą ilością żwiru.
 10. damilio

  [44] Jamnik dla krewetek?

  Achy...to to jest wapień? Ciekawe. Kumpel w sklepie nie wiedział co to. A przywiózł to normalnie z wystawy czy coś, z krewetkami. Ale jak mówisz że to wapień, trzeba będzie zrobić testy jakieś. W sumie PH7,4 i twardości w okolicach 12 będą dobre dla krewet i dla Danio Perłowego. Więc w sumie jest ok. Edit. Jednak nie. Nie jest to wapień filipiński. Zupełnie inaczej to wygląda. Wrócę do domu, zrobie zdjęcia z bliska.
 11. damilio

  [44] Jamnik dla krewetek?

  Coś takiego mi wyszło. Dojdzie jeszcze mech na korzeń. A rośliny to jeszcze się zobaczy. Ale mniej więcej o coś takiego mi chodziło. I to jest ostatnie takie ładne zdjęcie. Teraz już będzie coraz brzydziej Są już pierwsi mieszkańcy. Ślimaki, chyba świderki, 2 sztuki. Mają ok 2mm.
 12. damilio

  [44] Jamnik dla krewetek?

  Witam. Pokrywa jest, światło jest. JBL e901 pięknie robi robotę. Woda kryształ. Tu link do pokrywy i oświetlenia http://forum.superakwarium.pl/topic/48740-belka-power-led-22x1w/?p=487947
 13. damilio

  Belka Power LED 22x1W

  Witam. No w końcu był czas dokończyć pokrywę. Spienione PCV miałem 6mm białe i 3mm czarne. Białe od środka, czarne na wykończenie na zewnątrz. Wszystkie wymiary odczytane ręcznie. I wyszło nawet całkiem prosto. Klejone klejem do PCW z BricoMarsche. Skubany, mocny jest. W pokrywie zamontowałem 2 wentylatory firmy Sunon. 30x30x15 5V o przepływie 10m3/h powietrza. Okazało się, że 2 sztuki są dość mocne, i radiator wychładzają mi do 18'C. Więc jeden odłączyłem. Dziś zobaczymy jak się będzie sprawował podczas całego dnia pracy belki. Czujnik temperatury to PT-100, i jest przytwierdzony do radiatora, w przestrzeni między wiekiem a belką. Dziś rano, po całej nocy, temperatura radiatora to 21,8'C. Link do wentylatora: http://www.tme.eu/pl/details/mc30150v1-a99/wentylatory-dc-5v/sunon/mc30150v1-000u-a99/ Aby zwiększyć chłodzenie, belkę przytwierdziłem na blachowkręty, na które nałożyłem "dystanse" z kołków rozporowych. I tak między radiatorem a wiekiem, jest 1cm przerwy (tu znajduje się czujnik temperatury, na środku radiatora) Tu jednak pojawił się problem. Radiator nie jest przytwierdzony do wieka, co spowodowało wygięcie wieka do dołu. Muszę w poprzek wieka domontować wspornik, aby wieko nie było wklęśnięte. Samą belkę przelutowałem. I zgodnie z sugestią Mateuszard'a diody przykleiłem klejem termo do radiatora. Kable wymieniłem z 0,5mm2 na 1mm2. Wygląda zdecydowanie lepiej. Całością steruje mój stary układ z akwarium 140L. Zbudowany na sterowniku EASY Moeller. Diody zapalają o 13 gasną o 22. Wentylator załącza się o13:30 a wyłącza o 22:30. Myślę o przeszyciu wentylatora przez sterownik temperatury, aby to ona regulowała pracę wentylatora. Ale to dopiero po testach, jak bardzo wychładza się radiator podczas pracy. A jako że pojawiła mi się pleśń na korzeniu, to wrzuciłem 2 krytokoryny (niby mają być te mini) i kabombę. Dziś je zasadzę. I takie coś mi wyszło:
 14. Stateczniki mogą być za blisko siebie, i mogą się wzajemnie zakłócać polem magnetycznym. Zwłaszcza jak są innych firm i w różnej technologii (T8 i T5) A uziemić tez warto. Pod warunkiem, że masz prawidłowo wykonaną instalację elektryczną w domu. Czyli trójprzewodowa z wyłącznikiem różnicowoprądowym. Co do Zapewne są zasilone z jednej fazy Bo jak żeby inaczej... Chyba że kolega nie mówi o kątowym przesunięciu fazowym Świetlówki podpina się pod różne fazy, owszem, ale w wypadku gdy takie oświetlenie wisi nad urządzeniami wirującymi. Gdy są na jednej fazie, to pracownik zobaczy jak "wiertło" stoi w miejscu. A w rzeczywistości się obraca. Ale to inny temat I tak se jakoś dywaguję bez sensu....
 15. damilio

  Belka Power LED 22x1W

  Miałem jakiś z Bricomarshe. I to ten mi odpadł. Ale dzięki za cynk, zamówię sobie ten AG. Dziś zjechałem wszystkie sklepy w mieście. Nigdzie nie ma kleju termo...
×