Jump to content

S'Sayan

Użytkownik
 • Content count

  2,097
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

S'Sayan last won the day on December 13 2016

S'Sayan had the most liked content!

Community Reputation

4

About S'Sayan

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 12/15/1996

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Września
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, Elektronika
 1. i na cenę tego ustrojstwa z linku to się chyba opłaca, zaoszczędzisz trochę czasu. Warto jeszcze zauważyć, że obecna cena korpusu to ok. 20zł + 15zł na pozostałe elementy. Wychodzi 35zł, nieznacznie mniej lecz zawsze coś
 2. Co do ciśnienia to większej różnicy nie robi jakie jest. Wystarczy wyregulować tak aby wytrzymał zaworek. Przy Camozzi jest to max. 10 barów. Ja na reduktorze mam ustawione ok. 8 barów i jestem zadowolony z całego układu tak, że polecam.
 3. Witam, Mam nadzieje, że nie zanudzę pytaniem. Akwarium posiadam od niecałego roku. Takie profesjonalne, z filtrem zewnętrznym, dobrym oświetleniem, z własnoręcznie zrobioną pokrywą ledową z wentylacją. Obecnie chciałbym posadzić więcej roślin, wiadomo. Jednak do typowych trawników trzeba zainteresować się tematem nawożenia i Bimbrowni. Na allegro fajne zestawy po kilkaset złoty, z czego pewnie najdroższe są Dyfuzory ze spiekami ceramicznymi. No i tu natknąłem się , chyba, na tańsze i skutecz...

 4. Dokup lub zrób sam deszczownice najlepiej jak najdłuższą to nie będzie wirówki w akwarium.
 5. S'Sayan

  Co z tym glonem?

  Podłoże to Pro Soil.
 6. S'Sayan

  kożuch bakteryjny

  Hmmm, u mnie kożuch powstawał tylko i wyłącznie z tego co w powietrzu <kurz itp.>.
 7. S'Sayan

  Co z tym glonem?

  No tak, zapomniałem. PO4 na pewno dużo jest w podłożu. Jestem tego pewien. Przez takie działania jak zwiększenie dawki PO4 dorobiłem się kiedyś sinic.
 8. S'Sayan

  Co z tym glonem?

  PO4 oczywiście, że podniosę. Na razie takie niskie ponieważ lałem "na oko" gdyż testu nie miałem. Jakieś jeszcze sugestie? Zwiększyć przepływ wody?
 9. S'Sayan

  Skalary

  Akwarium: 210l Filtracja: Eheim 2026 Kupiłem 6 skalarów. 4 młode osobniki + 2 dorosłe, większe <podobno parka>. Problem polega na tym, że 4 młode skalary pływają w grupie natomiast pozostałe 2 przeganiają je. Nie jest to walka ponieważ są momenty jak niektóre z młodych skalarów pływają z tamtymi i wszystko jest okej lecz idzie bez problemu zauważyć, że 4 mają swoje życie i pozostałe 2 swoje. Jest opcja, że z czasem zaczną pływać w grupie czy nie ma na co liczyć? Pozdrawiam.
 10. S'Sayan

  Co z tym glonem?

  Siemka. Akwarium: 210l Filtr: Eheim 2026 Światło: 2x54W (2x6500K) Parametry: NO3: 20mg/l, PO4: 0,25mg/l Mam mały problemik z takim czymś: Pierwsze co pomyślałem - okrzemki. Nie ma takiej opcji, to jest bardziej maź i łatwo schodzi. Kolejny glon - brunatnice. Wszystko pasuje, główny powód to niedobory oświetlenia i tu jest problem. Mam ponad 0,51 w/l i nawet przy mniejszej ilości światła w moich akwariach nigdy to "coś" nie występowało. Wie ktoś co to jest i jak z tym walczyć? Nie ma tego dużo i rozmnaża się dosyć wolno <kiedyś szybciej> i to wszystko. Z góry dzięki za pomoc.
 11. Nie chcę odbiegać od głównego tematu jakim jest reaktor CO2 lecz mam trochę inne zdanie niż Twoje. Po użytkowaniu w akwarium spieku ceramicznego przez ok. 6 miesięcy oraz przez 6 miesięcy <obecnie> reaktora CO2 dla mnie lepszy jest reaktor. Rośliny bąblują bez problemu w większym stopniu niż przy spieku ceramicznym, w którym jednak część gazu nie była po prostu rozpuszczana. Przy spieku denerwuje mnie także pełno mikro bąbelków w całym akwarium co jest mało estetyczne. Dla mnie reaktor CO2 to numer 1. Co do zapełniania się gazem i hałasem nie mam takiego efektu. Obecnie reaktor zamontowany jest do MiniKani 120 gdzie wydajność to ok. 350l/h i nie ma problemu z rozpuszczaniem się gazu. Mimo tak znikomego przepływu gaz się rozpuszcza w kilkanaście minut po zamknięciu dopływu CO2 co jest zadowalającym wynikiem.
 12. S'Sayan

  kożuch bakteryjny

  Polecam również skimmer od Fluvala. Przy porywie musisz wyciąć dziurkę na drążek od regulacji i podłączyć skimmer najlepiej do kubełka.
 13. Nie przesadzajmy. Nie mówię o wkładach typu torf, które dosyć mocno zmniejszają przepływ ale wkłady "podstawowe" takie jak gąbka czy ceramika na pewno nie zmniejszą przepływu o 2 razy. Jak doprowadzisz to stanu, że będzie sam syf to przepływ spadnie do zera lecz kłania się tutaj czyszczenie filtra. 260l/h to minimum, które powinno dać radę przy bardzo skromnej obsadzie. Ja zastosowałbym ten o przepływie 690l/h. Filtracji nigdy za wiele.
 14. S'Sayan

  Filtr FZN-2 głośniej pracuje.

  Normalka, tak jest przy każdym filtrze. Za tydzień lub dwa będzie działał ciszej. Możesz przesmarować wazeliną kosmetyczną z apteki.
 15. Uważam, że JBL 901 przy poprawnie dobranej obsadzie będzie dobrym wyborem do akwarium 200l. Posiadam w swoim akwarium 210l Eheim'a 2026 o podobnym przepływie (950l/h) i jest wystarczający.
×