Skocz do zawartości

Expert - wasze kandydatury.


Atreyu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś Przyjaciel to była osoba, która posiadała wiedzę i często pomagała.

Domyślam się, że te cechy należą teraz do Expertów, którzy teraz są niebiescy.

 

Ale kim są do licha Przyjaciele ? Świece się na pomarańczowo i nie wiem dlaczego , po co?

PS. Ładniejszy byłby żółty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że te cechy należą teraz do Expertów, którzy teraz są niebiescy.

Tak. IMHO:

- Przyjaciel -> Expert.

- Stara Gwardia -> Przyjaciel

 

Opis Przyjaciela w ogłoszeniach jest skopiowany z FA i chyba powinien być zmieniony, bo to nie to samo. :P

Przyjaciele to aktywni byli modzi/zasłużeni userzy/pomagający na forum od strony technicznej, czyli w założeniach Gwardia, pod inną nazwą. Przynajmniej mając trochę dostępu do działu nie widziałem nic co by się wybijało ponad wcześniejszy pomysł. Tylko dużo mniej osób jest wrzucone. Nie wszyscy "zasłużeni", tylko Ci co tu siedzą. Może to i lepiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaję więc pod rozpatrzenie kandydaturę kolegi mardow - na podstawie jego postów i porad jakich udziela , można stwierdzić że z całą pewnością ma duże doświadczenie i sporą wiedzę. Jego posty są treściwe - nie ma lania wody , nie musi się dowartościowywać ilością nabitych postów - nadrabia jakością - a tą jak sądzę tu rozpatrujemy jako podstawowy argument za. Jak rozumiem rozpatrujemy tu kandydatury expertów/fachowców z jakiejś dziedziny - znających się na rzeczy a nie "chętnych" do pomocy, bo z tymi najbardziej chętnymi to różnie bywa ;). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że te cechy należą teraz do Expertów, którzy teraz są niebiescy.

Tak. IMHO:

- Przyjaciel -> Expert.

- Stara Gwardia -> Przyjaciel

 

Opis Przyjaciela w ogłoszeniach jest skopiowany z FA i chyba powinien być zmieniony, bo to nie to samo. :P

Przyjaciele to aktywni byli modzi/zasłużeni userzy/pomagający na forum od strony technicznej, czyli w założeniach Gwardia, pod inną nazwą. Przynajmniej mając trochę dostępu do działu nie widziałem nic co by się wybijało ponad wcześniejszy pomysł. Tylko dużo mniej osób jest wrzucone. Nie wszyscy "zasłużeni", tylko Ci co tu siedzą. Może to i lepiej. ;)

 

Czyli dalej mogą dawać osty i bany itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafi200 mimo iż ma małą aktywność na forum to jednak przebywa :)

 

Expert, podobnie jak dawny przyjaciel, powinien aktywnie pomagać cały czas i skrobać posty. Na tym to polega. Admin nie musi, junior nie musi, mod nie musi, ale expert powinien. Ostatni jego post jest z lutego, samo zalogowanie na forum ma tutaj mniejsze znaczenie.

Sprawa Rafiego była już poruszana zakulisowo. Powinien dostać rangę [wtedy Przyjaciela] już dawno, ale przestał pisać. Nawet z nim na ten temat rozmawiałem kiedyś.

 

Zresztą zobaczcie na topkę wg. postów:

memberlist.php?mode&sk=d&sd=d

Pomijając modów/byłych modów, to jest tylko 3 ekspertów, a to wcale nie osoby które mają najwięcej postów, tylko aktywnie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że wróci, nie znaczy, że tu zostanie na dłużej :)

Miałem parę takich powrotów, a potem odchodziłem, ale teraz ja raczej zostanę ;)

 

W innym temacie Rafi mówił, że nie chce żadnej rangi, ponieważ nie ma na to czasu, a na forum patrzy raczej ze strony mało poważnej ( z czym ja też miałem problem).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba co niektórzy zapomnieli, że aktywność w galerii i ustawianiu kamyków nie świadczy o wiedzy.

Jakby tu powiedzieć...podpisuję się obydwoma rękami pod tym - sam miałem tą kwestię poruszyć ale...dziwnie by to wyglądało ponieważ taką rangę otrzymałem, a dwa to że jestem relatywnie "młodym" forumowiczem. Nawet napisałem już posta ze dwa dni temu i miałem go tu umieścić - ale wstrzymałem się bo wydawało mi się że może to tylko ja mam takie wrażenie. Postanowiłem więc teraz zamieścić to czego nie wysłałem.

"Ech..usiadłem teraz i przeanalizowałem cały temat od początku do końca ...i powiem szczerze że mam mieszane uczucia- de facto wszystko sprowadza się do starego powiedzenia "Zamienił stryjek siekierkę na kijek" - inaczej to sobie wszystko wyobrażałem .Chodziło mi o wyłowienie wśród forumowiczów osób posiadających wiedzę którą da się zweryfikować i to miało być zasadniczym kryterium przyznania rangi "Expert" a sprowadziło się do tego ze zmieniono z automatu nazwę rangi "Przyjaciel" na "Expert" . Być może tylko ja mam takie odczucia ale ta zmiana wyszła nie do końca tak jak powinna . Chciałbym być także dobrze zrozumiany - mnie nie chodzi o to ,aby przy moim nicku pisało przyjaciel , misiu kwadratowy, czy ekspert .Nie muszę być w ten sposób dowartościowany :) - chodziło mi o to aby nowi/młodzi forumowicze mieli łatwiej - czyli mieli pewność ze osoba udzielająca porady ma wiedzę .Niestety w gronie ekspertów widzę także osoby które rangę otrzymują ze względu na aktywność lub jak bym to nazwał ze względu na zasiedzenie." Proszę nie sądzić że mam cokolwiek przeciwko któremukolwiek forumowiczowi - absolutnie nie - nie mniej jednak ranga "Expert" nie powinna być porównywana czy też w jakikolwiek sposób być kojarzona z rangą "Przyjaciel" - to moim zdaniem dwie zupełnie inne kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę takich powrotów, a potem odchodziłem, ale teraz ja raczej zostanę ;)

A to a propo czego?

 

Szczerze powiedziawszy jak patrzę na niektóre kandydatury i kilku expertów to mi się włos (którego nie mam) na głowie jeży.

No widzę, że wróciłeś i od razu będzie dym :P

 

Jakby tu powiedzieć...podpisuję się obydwoma rękami pod tym

No prawda w tym jest. Chyba zarząd za bardzo wziął sobie do serca nagłe powiększenie rangi przyjaciel.

Z drugiej strony było ich mało to było źle. Jest ich dużo też źle. Nikomu nie można dogodzić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...