Jump to content

DRAGO1987

Użytkownik
 • Content count

  449
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About DRAGO1987

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday April 6

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  KOLNO KOLO RESZLA WOJ. WARMINSKO - MAZURSKIE
 1. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Powiem tak nie czytałem nic na temat tej odmiany hm feathertail, ale dzięki za uwagę. Powiem teraz tak samiec od dziś już pływa w 128l. S.P A i powiem ze samiec hm i 1 z samiczek mają tarło w 25L z wymianą 50% wody ale wymieniłem 100% bo akwa. było do pełna nalane więc wylałem połowę i dolałem po 24h wody jak naradzie samiczka się chowa pod łupiną kokosa, a samiec jak to samiec szuka ją ona kilka razy wypływa pokazuje się samcowi, no i jak naradzie nie ma gniazda ale mam nadzieje że dziś lub jutro już będzie. EDIT Powiem że samiec był wyłowiony wczoraj i pływał sam, a samiczkę dałem dziś dopiero jemu no i tak czy pływa i się chowa pod tą łupinę kokosa. Samiec powoli coś buduje ale czy to będzie 100% gniazdo no okaże się za ok kilka godzin. EDIT2 Dla samca hm feathertail robię akwarium 14l czyli te niestandardowe wymiary i w nim czy będzie pływał póki co potem co będzie dalej z nim to się pomyśli.
 2. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Witam. Od dziś mam nowego samca hm odmiany feathertail, naradzie pływa w 25l akwarium potem się pomyśli o domku dla niego. No to fotka u osoby od której go odkupiłem.: Samiec jest karmiony plaktonem stawnym i pokarmem w płatkach z krylem. Edit Jak samiec się wybarwi to zrobię mu fotkę bo dopiero miał aklimatyzacje.
 3. DRAGO1987

  Tarło wiśniowych dragon platinum i dragon

  Piękne dragony. S.P. Na pw do ciebie nie mogę napisać. Chyba jestem blokowany czy coś takiego. Albo jakiś błąd.
 4. DRAGO1987

  Tarło bojowników OHM i dragon SD

  Mam pytanie kiedy będzie temat o tym.: Tarło HM - red dragon i red copper. Wiem że to twoje talaki są na forum bojownik.pl i na blogu.
 5. DRAGO1987

  Tarło wiśniowych dragon platinum i dragon

  Piękne te dragony. Mam pytanie będzie jakaś okazja zakupu parki tych dragonów np. hm lub sd. No i jaki będzie koszt wysyłki np. Przesyłka Pocztowa na Warunkach Szczególnych.
 6. DRAGO1987

  Tarło bojowników OHM i dragon SD

  Piękny ten red dragon. Czy to hm, czy sd.
 7. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Tylko że tu hmpk pokazałeś a mi chodzi o normalne hm. Ale jak coś dzięki za info.
 8. DRAGO1987

  Tarło bojowników OHM i dragon SD

  Siemka Ewcia91 wiem że chodziło ci o coś takiego prawda hm red dragon lub dt red dragon, tu pokaże ci hm red dragona .: (Fotka usunięta) Fotka pożyczona tylko do pokazu. EDIT Samiec sprzedany chciałem go zakupić, ale już go nie ma, no to mówi się trudno.
 9. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Naradzie nie planuje rozmnażania bojowników. Jeśli wytrą się w tym akwa. to ok, jak się coś odchowa to ok, jak nie to nie będę płakał może kiedyś się uda coś odchować, po 2 szukam jakiegoś innego samca hm godnego rozmnożenia z samiczką 59shm którą mam. P.S. Coś powiem teraz wiem co było takiego dziwnego w tym samcu co mam on był uszkodzony i to mocno po 1 ogon, po 2 kolor nie pasuje do tego którego zamawiałem, ale teraz widać że to hm odmiany ct bo odrastają mu uszkodzenia ogona itp., no może jak te uszkodzenia się naprawia to będzie lepiej wyglądał niż wyglądał kiedy go kupiłem.
 10. DRAGO1987

  Tarło bojowników OHM i dragon SD

  Tak to gniazdo. Samiczka zrobi się gruba i będzie podpływała do samca, potem będzie tarło czyli polega to na tym że samiec owinie samiczkę i będą z niej wypadały ziarna ikry samiec będzie je zbierał i wypluwał do gniazda, po tarle samiec przegania samiczkę od gniazda bo ta już niema ikry. Więc samiczkę po tarle się zabiera bo samiec może ją zabić. No i to chyba na tyle.
 11. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  No spróbuje samca wylizać z tą samiczka 59shm, ale to dopiero jak te co są z 1 tarła młode podrosną i będą mieli labirynt dam je do większego akwarium czyli 112l zalane do 10cm wodą. Bo te 45l będę miał dopiero po niedzieli od koleżanki jak ona w piątek dostanie swoje 200l akwarium bo zamawiała no i filtr też zamawiała do tego, więc trochę wydała za 200l, ale no wiadomo pokrywa tez kosztuje itp.. // Pisownia. Jest coś takiego w języku polskim, jak kropka. Polecam częściej używać. Ostrzeżenie. Nantai Nantai.: Już poprawiłem w tym co się dało. EDIT Jednak 45l akwarium nie będę miał. Koleżanka postanowiła że czy je pozostawi na odchowanie narybku lub coś czy w nim zrobi. No to ja jak uzbieram kasy to czy chyba zamówię jakieś akwa. 45l do odchowania narybku bojowników. Chyba że będą dorastali w 112l w małym poz. wody czyli akwa zalane do 10cm wodą z tego akwa. do tego zamontuje filtr gąbkowy z napowietrzaniem wody, no i jakoś tam będzie się je dokarmiało.
 12. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Własnie o tą samiczkę 59shm mi chodzi ona bardziej przepada za samcem niż 2, jak i ta z 1 fotki tu, tu 1 raz podałem jakie będę miał bojusie. .: http://forum.superakwarium.pl/topic/29461-128l-ogólne/page-11#entry408110 . Czyli ta 59shm było by można rozmnożyć z tym samcem on ma taki sam kolor jak i ona u mnie się bardziej wybarwiły samiec ma tak jak by skórę węza zielono niebieską ale to widać pod światłem tylko a samiczka tak samo ma jak samiec chodzi o samiczkę 59shm. Planowałem kupić innego samca ale się zastanawiam czy coś wartego u tego goska od którego kupiłem bojki coś jest. Podam ci linka na pw z allegro ok. EDIT Wiem że samiec pilnuje ikry ale no nie będę co jakiś czas wyławiał kolejnej samiczki do tarła z nim żeby to zrobić np. w 25l które jest przygotowane tylko do tarła i wylęgu, ale jak coś to myślę tylko nad tą samiczką 59shm i tym samcem którego mam chwilowo skoro samiczka przepada za nim to myślę że może coś z tego będzie teraz myślę żeby samca rozdzielić np. do końca miesiąca do innego akwa. żeby samiczki się uspokoiły z tymi tarłami, jedynie młodych chyba będzie tylko od samiczki 59shm, bo od tej co myślałem że coś będzie to do gniazda chyba nie udało się dać samcowi ikry i pewnie samiczki ją zjadły, no więc plany zapadły na samiczkę 59shm i samca którego mam, będę planował w 25l zrobić im tarło ale to dopiero w połowie lipca tak albo około 15 a 22 o ile samiczka będzie wykazywała pasy pionowe jak to było przy 1 tarle bo 2 nie udane i to w ogólnym a nie 25l, no jak naradzie nie wiem ile się odchowa narybku z tego 1 tarła bo z tego 2 niby wykluło się trochę bo mało było ikry dlatego że 1 tarło zrobiłem tak że mieli w ogólnym gniazdo a że był to czwartek i była podmiana wody przeniosłem gniazdo do 25l potem samca i ta samiczkę 59shm no i mieli tarło po kilku godz. możliwe że przy dużym poz. wody mają problemy z łapaniem ikry zanim opadnie na dno. No ale jak coś to będę raz na miesiąc robił im tak że tarło będzie w 25l i to jest moje lepsze rozwiązanie. Potem młode będą przekładane do 45l ale dopiero jak będą mieli labirynty no i jak podrosną idą do 112l tam będą dorastali dalej, potem jak urosną porozdzielam samce od samiczek i będzie ok. Wystarczy tego, weź się wreszcie za pisownię.-Sławek121.
 13. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Ta samiczka z tej fotki poniżej bardziej przepada za samcem już 2 raz się z nim wytarła.: Tu widać że jest zielona a u mnie zrobiła się niebieska. I to do tego 1 tarło miała po kilku dniach aklimatyzacji w akwa. ogólnym. A ta samiczka z tej fotki po niżej wytarła się dopiero dziś.: Tak wyglądały u gostka od którego je nabyłem a u mnie wyglądają tak jak w tym temacie postu tego.: http://forum.superakwarium.pl/topic/29461-128l-og%C3%B3lne/page-12?do=findComment&comment=409605 . Teraz bojowniki rozmnażają się same i to w ogólnym. Co będzie, to będzie z młodych jedynie planuje zostawić czy jakiegoś samca no i może z 2/3 samiczki ale co będzie to się okaże. po tarle gniazdo wyławiam kubkiem plastykowym i przekładam do 25l akwa. jak tylko się wylęgną to po około tygodniu pójdą do 45l akwa. a jak podrosną to już do 112l potem je rozdzielę do małych akwarii 10l/12l czyli samce a samiczki będą w 1 akwarium czyli 112l.
 14. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Witam. Narybku jest około 30 sztuk było by koło 50 sztuk ale kilka sztuk padło ale dobre i to jak na początek. Narybek pływa naradzie w 45l akwarium z filtrem gąbkowym z słabym napowietrzaniem wody karmie je już pierwotniakami,drobnym plaktonem stawnym i drobno zmielonym pokarmem z krylem itp. no i wymieniam wodę co 2 dzień połowę z tego co jest w akwa., czyli akwa. jest zalane do około 10cm wodą z akwa. 128l do tego połowa wody jest do podmian po 24h dolana wczoraj mieli 1 podmiankę wody dopiero. Jak naradzie mają się ok. EDIT Jak tylko narybek będzie miał labirynt to idzie do 112l tam będzie dorastał potem samcze rozdziele do 5l/10l box mam kilka sztuk proste itp. więc będzie jakoś tam samiczki będą w 1 akwarium pływały o ile jakieś będą.
 15. DRAGO1987

  [128L] - OGÓLNE

  Dobra, dobra.: Więc mam tak 112l i 14l no i będę zamawiał kilka boxów po 10l lub 15l dla samców, jak coś narybek jak będzie miał labirynt idzie do 112l, tam będzie czy dorastał. EDIT Wczoraj byłem u koleżanki i ona mi oddała swoje akwarium, no, no nie spodziewałem się tego że ona czy zakupiła większe akwarium, te akwarium które mi oddała ma prawie 50l nietypowe wymiary ale akwa. jest proste więc narybek będzie pływał w tym akwa. grzałkę już zamontowałem bo koleżanka dała mi te akwa. z filtrem jakimś tam i grzałką no i szybką którą nakrywała akwa. a i lampkę na żarówki świetlówki więc zamontowałem w to 24w i działa ok. No chyba każdy wie jak wygląda żarówka świetlówka. Żarówka ma 24w o barwie 6500k albo 4500k dokładnie nie wiem bo pudełko wywaliłem. No to jak naradzie na tyle mam nadzieje że narybek będzie miał się ok.
×