Skocz do zawartości

nowe akwarium,rosliny


Rekomendowane odpowiedzi

przepisz dokładnie to,co piszę na tej dodatkowej świetlówce,producent,cyferki itp ale teraz jest 0,5W/L to rośliny będą miały dostateczną ilość światła

Sera Plant Color

15W, 45cm

4900 Kelvin

 

 

A rosliny widzisz?marnieja i na wszystkich jest jakby pajeczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod.Janusz--Pisownia.Bardzo przepraszam,ale jeśli kolejny post będzie tak strasznie napisany dostaniesz zasłużony odpoczynek.Człowieku sprawdź jak piszesz ,bo tego nie idzie czytać.

 

 

Nie mam polskiego Windows-a,po drugie nie umiem inaczej.Przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod.Janusz--Pisownia.Bardzo przepraszam,ale jeśli kolejny post będzie tak strasznie napisany dostaniesz zasłużony odpoczynek.Człowieku sprawdź jak piszesz ,bo tego nie idzie czytać.

Nie mam polskiego Windows-a,po drugie nie umiem inaczej.Przepraszam.

Ściągnij czy spolszczenie do windows i będzie spokój.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest to otosek.

Z większych ryb zależy co masz na myśli. Może pielęgniczka ramireza? Ale ja proponuję najpierw dokupić 4ry otoski.

Cztery otoski?,dobra. Z dużych myślę o ładnych i spokojnych,może parka by była ok.

Jeszcze jedno,chodzi mi o gupiki.Wszystkie cztery pływają prawie cały dzień zaraz pod powierzchnią wody,czy może mam problem tlenem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Ryby wygląda na to,że się przyzwyczaiły.Są ruchliwe,pokarm zjadany migiem,rośliny na moje oko zaczynają się powoli rozwijać.Jutro dokupię rybki.Jedyne co zauważyłem niepokojącego to mętna woda,trochę zielono mam.Czy jest to normalne u początkującego?Gdy podmieniam wodę to jest w miarę przejrzysta,ale po jednym dniu znowu zielono.może to przez jeszcze niedojrzałe akwarium?

Czekam na wasze propozycje,co do większych ryb do mojego baniaka.

Od jutra obsada-

10x Neon czerwony

1+3 Gupik

6x Otosek

 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj pełna obsada.

2x pielęgniczka ramireza

4x gupik

6x otosek

10x neon czerwony

myślę,że to już wszystko.

Możecie sprawdzić mój test wody? na tabeli mieści się w normie,ale lepiej jak wy mi napiszecie czy pasuje.Pozdrawiam.

No3- 10

No2- 0,5

GH- >14d

KH- 10d

Ph - 7,6

Cl2 - 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić 3 grosze:

 

Termometr do wymiany (te paksowe są nie dokładne) i do przeniesienia na boczna szybę z tyłu - strasznie szpeci.

Jak dla mnie ZDECYDOWANIE za mało roślin.

Ten filtr - nie rozumiem ludzi którzy do takich baniaków ładują filtr wewnętrzny. I tak jest w takiej kałuży mało miejsca. No chyba że nie masz miejsca kompletnie po bokach/z tyłu akwa.

Żwirek wypala oczy ;).

 

No ale to Tobie ma się podobać.

 

ps. robiłeś kiedyś testy na twardość i odczyn wody kranowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.Rośliny robią się coraz ładniejsze,dokupiłem jeszcze dwie duże i teraz jest chyba przyjemniej.Mam problem tylko z jedną i nie wiem co zaradzić,jak myślicie co jej trzeba?Ryby mają się dobrze,są ruchliwe,zjadają wszystko,na razie nie widzę problemu.Woda się wyklarowała,wymieniam ją raz w tygodniu i jest dobrze.Jedna z samic gupika ma małe,przegapiłem kiedy je,,urodziła'',co robić z młodymi?,żeby nie było ich za dużo w akwarium.Widzę,że druga samica niedługo coś mi wyczaruję,bo jest gruba.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne krasnorosty masz na tym anubiasie. Żeby się ich pozbyć - kąpiel 2 godziny w roztworze kwasku cytrynowego 20g/3 litry wody opłukać i włożyć do akwarium - glony powinny sie zrobić żółto-pomarańczowo-brązowe - po 2-3 dniach odpadną z rośliny albo wyskubią je ryby..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bimbrownie stosujesz?

Dołączona grafika

 

Przy pierwszym jej stosowaniu będzie mocno działać to 6 godzin ja puszczaj,potem małe bąbelki będą to 10h

Z obrazka może być butla 0,5l z wodą

 

A jak nie chcesz się bawić w bimbrownie to zakup węgiel w płynie (carbo) starczy ci na pół roku,ale w międzyczasie zbieraj na butle CO2,reduktor,elektrozawór i dyfuzor,z tym sprzętem nie będzie problemu już z CO2.

Przydałby się też pomiar zawartości CO2,na rok,2 lata płynu masz za 40zł na allegro,bardzo przydatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...